Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Hydromasaż

Zimny prysznic? Dziś to za mało. Obecnie możemy zatrudnić wodę na etacie masażysty, fizjoterapeuty, a nawet – bez mała – hipnotyzera. Wszystko to dzięki nowoczesnym panelom masującym, wielofunkcyjnym kabinom i cudownie relaksującym wannom z hydromasażem.

 Hydromasaż

ŻYWIOŁ DEMOKRATYCZNY

Terapia wodna, w odróżnieniu np. od wysokotemperaturowych seansów w saunie, jest dobra dla prawie każdego; przeciwwskazaniem mogą być jedynie przewlekłe schorzenia skóry. Na szali plusów i minusów przeważają jednak te pierwsze. Hydromasaż jest pomocny w leczeniu zaburzeń krążenia, schorzeń kręgosłupa, obrzęku stawów, reumatyzmu, bezsenności, cellulitu i nadwagi. Przyspieszając metabolizm, wspomaga zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, a także stymuluje i w niezrównany sposób relaksuje nasz układ nerwowy. Wybór urządzenia to już kwestia upodobań. Panel prysznicowy działa bardziej pobudzająco, wanna z kolei daje np. możliwość zastosowania aromaterapii. Jeśli zdecydujemy się na kabinę z hydromasażem i funkcją łaźni parowej, możemy korzystać z wielu udogodnień jednocześnie.

(NIEZA)WODNI SPRZYMIERZEŃCY

Wybierając wannę z funkcją hydromasażu, nie oszczędzajmy za wszelką cenę. Urządzenia te w razie awarii są niełatwe w konserwacji, dlatego powinny działać bezpiecznie przez długie lata. Zwróćmy uwagę na to, czy system ma opcję dezynfekcji i samoczyszczenia, a także czy – oprócz tradycyjnego masażu wodnego – daje możliwość zabiegu wodno-powietrznego i powietrznego (tzw. perełkowego). To ważne nie tylko z uwagi na przyjemność, jaką tego typu masaż zapewnia.

 

Domieszka powietrza zwiększa ciśnienie, intensywność i efektywność zabiegu, a także dotlenia skórę, co przy długotrwałym zanurzeniu jest bardzo korzystne. Do elementów podnoszących komfort hydroterapii należy oczywiście sterowanie elektroniczne, najlepiej takie, które umożliwia programowanie seansu i zapis ustawień. Wspaniałym dodatkiem będzie też barwne światło; wpływ kolorów spotęguje pozytywne działanie hydromasażu.

fot. TEUCO

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny