Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Meble i akcesoria łazienkowe

Odporność na wilgoć i na szorowanie, funkcjonalność, coraz ciekawsze wzornictwo, coraz więcej kolorów i faktur... Dziś to nie tylko nasze oczekiwania wobec łazienkowych mebli i dodatków. To także rzeczywistość!

 Meble i akcesoria łazienkowe

NIE TYLKO URODA...

Liczy się również bogate wnętrze. W przypadku mebli przeznaczonych do łazienki ma ono duże znaczenie – łazienkowe zapasy rzadko zaliczają się do grona artykułów dekoracyjnych, dlatego lepiej odpowiednio wcześnie przewidzieć dla nich wystarczająco dużo miejsca w szafkach, schowkach i pojemnikach. A co mamy do ukrycia? Całkiem sporo. Kosmetyki pielęgnacyjne, których wciąż przybywa i choćby były zgromadzone w najpiękniejszych słoiczkach czy flakonach, już sama ich rozmaitość grozi wrażeniem nieładu.

 

Chemiczne środki czystości nie należące do estetycznej elity. Czyste ręczniki. Dziecięce zabawki. Suszarki, golarki, depilatory i masażery, czyli drobne łazienkowe AGD. Zapas wacików, papierowych ręczników i papieru toaletowego, nie wymagający raczej komentarza. W łazience wszystko to powinno pozostawać w zasięgu ręki, a jednocześnie poza zasięgiem wzroku. W dodatku niektórzy, korzystając z chwili odosobnienia, lubią tu poczytać...

 

Jak widać, potrzeb jest wiele, a możliwości przestrzenne zwykle dość ograniczone. Na szczęście problem rozwiązuje pomysłowość projektantów i producentów mebli łazienkowych. Oferowane są kolekcje, w których – obok standardowych szafek podumywalkowych – znajdziemy rozwiązania mniej typowe: meblowe zabudowy wanien, szafki obrotowe (pełniące po odwróceniu rolę wysokiego lustra) czy mobilne kontenery na kółkach. Do większości mebli dobierzemy też bez trudu akcesoria dopasowane kształtem, kolorem i materiałem.

fot. KOŁO

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny