Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Meble i akcesoria łazienkowe

Odporność na wilgoć i na szorowanie, funkcjonalność, coraz ciekawsze wzornictwo, coraz więcej kolorów i faktur... Dziś to nie tylko nasze oczekiwania wobec łazienkowych mebli i dodatków. To także rzeczywistość!

  Meble i akcesoria łazienkowe

NIE TYLKO URODA...

Liczy się również bogate wnętrze. W przypadku mebli przeznaczonych do łazienki ma ono duże znaczenie – łazienkowe zapasy rzadko zaliczają się do grona artykułów dekoracyjnych, dlatego lepiej odpowiednio wcześnie przewidzieć dla nich wystarczająco dużo miejsca w szafkach, schowkach i pojemnikach. A co mamy do ukrycia? Całkiem sporo. Kosmetyki pielęgnacyjne, których wciąż przybywa i choćby były zgromadzone w najpiękniejszych słoiczkach czy flakonach, już sama ich rozmaitość grozi wrażeniem nieładu.

 

Chemiczne środki czystości nie należące do estetycznej elity. Czyste ręczniki. Dziecięce zabawki. Suszarki, golarki, depilatory i masażery, czyli drobne łazienkowe AGD. Zapas wacików, papierowych ręczników i papieru toaletowego, nie wymagający raczej komentarza. W łazience wszystko to powinno pozostawać w zasięgu ręki, a jednocześnie poza zasięgiem wzroku. W dodatku niektórzy, korzystając z chwili odosobnienia, lubią tu poczytać...

 

Jak widać, potrzeb jest wiele, a możliwości przestrzenne zwykle dość ograniczone. Na szczęście problem rozwiązuje pomysłowość projektantów i producentów mebli łazienkowych. Oferowane są kolekcje, w których – obok standardowych szafek podumywalkowych – znajdziemy rozwiązania mniej typowe: meblowe zabudowy wanien, szafki obrotowe (pełniące po odwróceniu rolę wysokiego lustra) czy mobilne kontenery na kółkach. Do większości mebli dobierzemy też bez trudu akcesoria dopasowane kształtem, kolorem i materiałem.

fot. KOŁO

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!