Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Wanny i kabiny

Wanna czy natrysk? Cóż najlepiej jedno i drugie. Jeśli jednak brakuje nam miejsca, trzeba wybierać. Ale nawet wtedy możemy przecież zdecydować się na produkt, który łączy zalety obu rozwiązań: wannę z parawanem lub kabinę z wygodnym siedziskiem.

 Wanny i kabiny

KĄPIELOWA PALETA

Niezależnie od bezdyskusyjnych zalet kabin natryskowych, to właśnie wanna jest symbolem łazienkowego luksusu. Zapewnia nam relaks i odprężenie najwyższej próby, a z uwagi na atrakcyjność oferty rynkowej, może też być ozdobą łazienki. Dlatego nawet jeśli z powodu braku czasu nie mamy szans skorzystać z niej częściej niż raz w miesiącu, a metraż pomieszczenia na to pozwala, zdecydujmy się na wannę. Już sam rzut oka na komfortowe stanowisko relaksującej kąpieli działa korzystnie na samopoczucie.

 

Jeśli chodzi o materiały, wybór mamy dziś naprawdę bogaty. Obok najczęściej stosowanego akrylu sanitarnego znajdziemy też kompozyty mineralne, stal emaliowaną, miedź, szkło, kamień i zaimpregnowane drewno klejone. Wanny akrylowe są w tym gronie najtańsze, a ich oferta jest bardzo zróżnicowana; akryl łatwo daje się formować, można go także barwić w masie i zadrukowywać dowolnymi wzorami. Kolorowe bywają też wanny stalowe – tu pożądany odcień uzyskuje się przez nałożenie barwnej emalii.

 

W przypadku najdroższych wanien kamiennych – zazwyczaj zbudowanych z monolitycznego bloku granitu lub marmuru – należy przewidzieć odpowiednią nośność posadzki bądź stropu, na których będą ustawione; niecka z kamienia naturalnego wypełniona kilkuset litrami wody może ważyć grubo ponad tonę.

fot. TEUCO

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny