Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Zlewozmywaki i baterie

Od zlewozmywaka oczekujemy, że dobrze zniesie brutalne traktowanie przy zmywaniu, od baterii, że będzie niezawodna i wyposażona w wiele funkcji, a od obu tych rzeczy razem wziętych – urody i dopasowania. O dziwo, te kuchenne urządzenia są w stanie sprostać naszym wymaganiom.

 Zlewozmywaki i baterie

ZLEWOZMYWAK NA POZIOMIE

Powiedzenia „od kuchni” lub „wejść kuchennymi drzwiami” dziś mocno się zdezaktualizowały. Kuchnia to już nie mało eleganckie zaplecze domu, lecz całe królestwo smaku i stylu, do którego zapraszamy gości. I bynajmniej nie jest to dla nich afront, ale wyróżnienie. Naturalne więc, że żaden element tego nowego salonu nie może być nieestetyczny. Również ten, który miałby do tego największe prawo. Zlewozmywak. Nawet jeśli mamy zmywarkę, to i tak trafiają do niego brudne naczynia i resztki pożywienia. A on? Znosi to z godnością.

 

Jest elegancki, dobrze zaprojektowany, wykonany z wysokiej jakości surowców, dopasowany do zabudowy i zwieńczony wyniosłą, piękną baterią. Ma także dyskretny odpływ i często rzeszę współpracowników pod postacią desek i ociekaczy. Nawet jeśli zlewozmywak stoi zazwyczaj pusty, bo naczynia myjemy w zmywarce, łatwo docenić modele z estetyczną deską, którą można stabilnie położyć nad komorą, powiększając w ten sposób blat roboczy i czyniąc kuchnię bardziej elegancką. Niektóre zlewozmywaki kupimy już z takim wyposażeniem, a do innych akcesoria możemy dokupić.

 

Druga opcja pozwala taniej nabyć zlewozmywak, ale też zostawia swobodę wyboru, bo oprócz desek – nierzadko w ofercie są pasujące do danego modelu ociekacze, zawieszane na jednej z komór, a nawet ażurowe półki, które można układać w głównej komorze jedna nad drugą. Proponowane są niekiedy zestawy przeznaczone np. do gotowania warzyw na parze i ich odsączania w zlewozmywaku.

fot. COMITOR

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny