Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Urządzamy sypialnię

Jaka jest idealna sypialnia? Z pewnością taka, która daje siłę na powitanie nadchodzącego dnia. Cicha, przytulna, wygodna, czyli dobrze urządzona.  

Urządzamy sypialnię

PRYWATNA WYSPA

Nie bez powodu urządzamy ją zwykle na piętrze domu lub w części najbardziej zacisznej. To miejsce wypoczynku. Powinno być ciche i spokojne. Z dala od salonu, gdzie czasem do późna oglądamy telewizję, i od kuchni, w której pracuje zmywarka czy okap. Oczywiście, w małych mieszkaniach taka zupełna izolacja nie jest realna. To, co można zrobić, to wytłumić ściany i podłogę w miejscu nocnego wypoczynku. Sprawdzą się tu dywan lub wykładzina, tapeta na ścianie, ciężkie zasłony i rolety. Te ostatnie doskonale zaciemnią wnętrze – izolując nie tylko od słońca, ale też ulicznych świateł.

 

Przytulności doda sypialni odpowiednie oświetlenie, które powinno być ciepłe, dlatego wykluczamy źródła emitujące światło o białej barwie. W sypialni szczególne znaczenie ma światło punktowe, umieszczone obok łóżka, przy którym będzie można poczytać. Nie rezygnujemy jednak z mocniejszych lamp, bowiem będą niezbędne np. zimą, gdy rano szykujemy się do pracy, a na dworze wciąż jest ciemno. Z góry zdecydujmy się na konkretny styl wnętrza.

 

Po okresie mody na totalną surowość – wracamy do tego, co przytulne, przyjazne, miękkie. Stąd ogromna oferta sypialni w stylu buduaru, sypialni klasycznych. Najbardziej poszukiwane są więc łóżka rozbudowane, tapicerowane, dalekie od minimalistycznego chłodu.

fot. GRANGE

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny