Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Meble kuchenne

Tu liczy się na równi styl i odporne, praktyczne tworzywo. Ale to nie wszystko. Przy wyborze mebli kuchennych obok formy niezwykle ważne są także rozwiązania funkcjonalne. Decyzję podejmujemy przecież na lata, czyli na setki godzin użytkowania.

 Meble kuchenne

W ŚWIETNEJ FORMIE

Planując kuchenne umeblowanie, decydujemy zwykle o czymś więcej, niż tylko o wygodzie przechowywania produktów i przyrządzania posiłków. Dzisiejsza kuchnia to często nie samo operacyjne zaplecze; to także wyeksponowana część strefy mieszkalnej, w której można nie tylko zjeść, ale również usiąść i porozmawiać. Wybierając rodzaj zabudowy tworzymy więc scenografię dla spotkań rodzinnych i towarzyskich, a to skłania do szczególnego zastanowienia się nad charakterem mebli. Skorzystać z gotowych rozwiązań czy zdecydować się na śmielszy eksperyment – zabudowę według indywidualnego projektu? Oba warianty mają swoje zalety.

 

Kupując gotowe meble renomowanego producenta, otrzymujemy wraz z nimi pakiet gwarancji i atestów, a także pewność, że wyrób sprawdziła przed nami nie tylko rzesza technologów, ale i użytkowników – firmy wytwarzające meble seryjnie zwykle latami korzystają z wypraktykowanych rozwiązań, wzbogacając przede wszystkim gamę rodzajów "opakowania", czyli meblowych frontów. W dodatku zarówno wyspecjalizowane salony, jak i niektóre markety budowlane oferują doradztwo projektowe, które obejmuje porady aranżacyjne i usługę dopasowania mebli do konkretnego wnętrza. Zlecając zadanie firmie stolarskiej, warto sprawdzić jej referencje.

 

Dobrzy stolarze często współpracują z projektantami, ich osobiste doświadczenie pozwala z dużą dokładnością przewidzieć efekt, a techniczne podzespoły, których używają przy budowie mebli, pochodzą zwykle z tych samych źródeł, z jakich korzystają potentaci rynku meblowego. Spersonalizowana zabudowa pozwoli nam wykorzystać wszystkie atuty wnętrza, zamaskować jego mankamenty – np. nierówności ścian czy stropu – a także dostosować umeblowanie do własnych potrzeb i przyzwyczajeń: osoby szczególnie wysokie będą się lepiej czuły przy blacie na poziomie stu niż 85-90 cm, narzuconym przez ogólnie przyjętą normę.

 

Trzeba jednak pamiętać, że z zabudową na miarę jest trochę tak, jak z modą haute couture: choć pozwala nam na wyjątkowość, jest znacznie bardziej kosztowna, niż produkty masowe.

fot. SNAIDERO

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny