Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Ściany i podłogi w łazience

Ściany i podłoga to łazienkowe struktury ochronne, które swoją odpornością na wilgoć mają zapewnić nam swobodę. Ważne też, by nie przysparzały problemów przy sprzątaniu. Jeśli w dodatku będą zachwycać urodą i oryginalnością, to znaczy, że dokonaliśmy wyboru doskonałego.

 Ściany i podłogi w łazience

AKCJA: NOBILITACJA

Dawniej zunifikowane i jednoznaczne, dziś ukazują zupełnie nowe oblicze. Ściany i podłoga w łazience, w zależności od sposobu ich wykończenia, bywają tłem, lecz coraz częściej wysuwają się na pierwszy plan. Z uwagi na swoją dużą powierzchnię działają „totalnie”, dlatego nasza decyzja powinna być przemyślana. Jeśli na łazienkowej scenie rozdzieliliśmy już pierwszoplanowe role – kupiliśmy wannę o spektakularnym kształcie, wzorzystą ceramikę sanitarną lub ekstrawaganckie meble – pozostawmy ścianom i posadzce funkcję udanego dopełnienia.

 

Stonowane powierzchnie skuteczniej podkreślą wdzięk urządzeń, zapewniając pożądany efekt. Ale możemy też zagrać odwrotną kartą: wybrać kolory i faktury, obok których nie da się przejść objętnie – efektowne i przyciągające uwagę. Ścienna estetyka może narzucić wnętrzu nastrój. Mroczny i teatralny, rozjaśniony ciekawym oświetleniem. Ekskluzywny, przesycony klimatem luksusu. Bezpretensjonalny, przyjazny i bliski naturze. Wszystko zależy od tego, czy postawimy na elementy drobne czy wielkoformatowe, matowe czy połyskliwe, gładkie czy wzorzyste, w ciepłej czy w chłodnej tonacji kolorów.

 

Ciekawe efekty przynoszą scenariusze aranżacyjne oparte na zasadzie kontrastu. Dwugłos czerni i bieli, połysku i matu, kamienia i szkła czy drewna bywa niezwykle efektowny i z reguły dobrze służy obu stronom.

fot. FIORA.PL

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny