Jakie są najczęściej spotykane przyczyny awarii okien plastikowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie są najczęściej spotykane przyczyny awarii okien plastikowych?

Można zapobiec rozmaitym uszkodzeniom i awariom okien z tworzywa sztucznego poprzez regularne przeprowadzanie konserwacji. Istotnym jest wybór producenta, który oferuje wysokiej jakości wsparcie posprzedażowe.

aktualizacja: 2021-07-27 08:22:28

Jak mówi fragment lekarskiej przysięgi Hipokratesa „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Podobnie jest w  przypadku okien PVC, choć tutaj musielibyśmy napisać: Lepiej konserwować i serwisować, niż naprawiać. Najistotniejsze jest jednak, by już na etapie budowy wybrać producenta, co do którego mamy pewność wysokiej jakości produktu, a także obsługi posprzedażowej – obejmującej serwisowanie i jasny system gwarancyjny

Jeżeli inwestor zdecyduje się na wysokiej jakości stolarkę, przez pierwsze dziesięć, a  nawet dwadzieścia lat – z oknami nie powinno się nic dziać. Dlaczego inwestorzy miewają problemy dużo szybciej? Zaczynając od etapu budowy czy też remontu – inwestorzy często zapominają, aby po montażu zabezpieczyć okna na czas dalszych prac.

Do każdego zakupionego produktu dołączany jest dokument wskazujący, jak należy prawidłowo z niego korzystać. Kupując nowy sprzęt AGD do domu, inwestorzy często sięgają po instrukcje obsługi, niestety zapominają o tym, w przypadku stolarki okiennej, do czego serdecznie zachęcamy.

W instrukcji obsługi znajduje się też wiele przydatnych informacji dotyczących konserwacji czy środków rekomendowanych do czyszczenia. Nieodpowiednia konserwacja lub jej brak są najczęstszymi powodami awarii na różnych płaszczyznach. Takie działania należy wykonywać raz na 12 miesięcy, rekomendujemy, by robił to wykwalifikowany serwis. Jeżeli decydujemy się na samodzielną konserwację, zawsze należy mieć na uwadze zalecenia umieszczone w instrukcji obsługi i używać do wszystkich prac, wyłącznie produktów wskazanych przez producenta.

 

Marcin Garbaciak
Menadżer ds. szkoleń KRISPOL
Fot. Krispol

 

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA