Jakie są sposoby sterowania roletami zewnętrznymi do okien dachowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie są sposoby sterowania roletami zewnętrznymi do okien dachowych?

Odpowiedź eksperta: Rolety zewnętrzne zaspokajają wiele potrzeb użytkowników poddasza - bez względu na porę roku, zapewniają optymalny komfort cieplny. Dzięki niezawodnej, aluminiowej konstrukcji sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych, a do tego nie wymagają konserwacji.

aktualizacja: 2019-07-18 10:19:28

W chłodniejsze, jesienne lub zimowe dni poprawią izolacyjność okna i zapobiegną stratom ciepła, z kolei latem zredukują ilość gorących promieni słonecznych nawet o 94% i tym samym obniżą temperaturę w pomieszczeniu w czasie upałów. W ten prosty sposób możemy więc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie zimą i klimatyzację latem.

Dodatkowo, rolety chronią przed hałasem z zewnątrz, tłumią odgłosy padającego deszczu oraz zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo domu. Umożliwiają także uzyskanie efektu całkowitego zaciemnienia w dzień, co może być niezwykle przydatne w sypialniach. Pamiętajmy, że montaż rolet zewnętrznych przyniesie spodziewane profity, tylko wtedy, gdy będziemy z nich aktywnie korzystać przez cały rok.

"Kiedy mężczyzna otwiera kobiecie drzwi to..."
0:30

Zimą, gdy w ciągu dnia chcemy pozyskać jak najwięcej energii cieplnej ze słońca, zostawiajmy rolety podniesione. Latem wręcz przeciwnie - wychodząc z domu zamykajmy je, by zapobiegać przegrzaniu wnętrza. Inna zasada obowiązuje nocą - zimą chronimy się przed utratą ciepła, więc opuszczamy rolety, zaś latem podnosimy je, by skorzystać z różnicy temperatur i w naturalny sposób przewietrzyć i ochłodzić pomieszczenie.

W roletach elektrycznych, jak i zasilanych na baterią słoneczną, udogodnieniem w użytkowaniu jest klawiatura naścienna, komunikująca się drogą radiową w systemie io-homecontrol®. Dzięki niej, roletami można operować z dowolnego miejsca w domu. Możliwe jest również zainstalowanie systemu VELUX ACTIVE, który pozwoli na sterowanie roletami z aplikacji zainstalowanej w telefonie lub tablecie.

VELUX Active może samodzielnie sterować oknami dachowymi i roletami na podstawie danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza oraz informacji o aktualnej pogodzie. Kiedy w pomieszczeniu zacznie robić się zbyt ciepło, system automatycznie zasłoni rolety zewnętrzne VELUX zwalniając nas z tego obowiązku. Protokół komunikacji io-homecontrol® współpracuje z urządzeniami innych producentów np. Somfy. Aby wybrać właściwy sposób obsługi rolet zewnętrznych VELUX, należy uwzględnić miejsce montażu danych okien dachowych oraz oczekiwaną częstotliwość regulowania pozycji rolet. Zasilane elektrycznie i solarnie rolety zewnętrzne są idealnym rozwiązaniem do okien dachowych VELUX, które są montowane wysoko poza naszym zasięgiem. 

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Dominika Majchrzak
Kierownik grupy produktów
VELUX Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny