Jakie są sposoby ograniczania ciepła ze światła słonecznego przez okna dachowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 17-22 minuty
Jakie są sposoby ograniczania ciepła ze światła słonecznego przez okna dachowe?

W czasie letnim, słońce przez długi czas mocno operuje powodując zbyt duże nagrzewanie wnętrz, co przeszkadza w codziennej pracy i wypoczynku. W tym okresie szukamy więc rozwiązań, aby wnętrza, w których przebywamy ochronić przed nadmiernym ciepłem i ostrym światłem.

Problem nagrzewania pomieszczeń dotyczy szczególnie tych na poddaszu usytuowanych od strony południa i zachodu. Doskonałym rozwiązaniem będzie tu zatem zamontowanie osłon zewnętrznych lub wewnętrznych do okien dachowych.

Jedną z propozycji są markizy AMZ od FAKRO, które spełnią kilka funkcji naraz. Zamontowane na zewnątrz okna dachowego skutecznie ochronią wnętrze przed nagrzewaniem, ponieważ ciepłe promieniowanie słoneczne absorbowane jest przed szybą i emitowane na zewnątrz. Ponadto markizy zacienią także pomieszczenie, jednocześnie pozostawiając pełną widoczność na zewnątrz. Ilość naturalnego światła jest wówczas wystarczająca i nie ma potrzeby włączania oświetlenia jak to może być w przypadku innych osłon.

Inną propozycją jest montaż na oknach dachowych FAKRO rolet wewnętrznych, które także mają swoje zalety. Gdy potrzebujemy pełnego zaciemnienia np. w sypialni czy pokojach dzieci na poddaszu warto zastosować rolety ARF, które zaciemniają wnętrze, tworząc idealne miejsce do wypoczynku nawet podczas słonecznego dnia. Co więcej stosując rolety możemy dowolnie sterować ilością wpadającego światła do wnętrza pomieszczenia.

Wspomnieć też należy, że rolety mogą pełnić także funkcję dekoracyjną, dzięki czemu wnętrza naszego domu mogą nabrać wyjątkowego charakteru. Optymalnym wyborem jest zastosowanie markiz na zewnątrz i rolet dekoracyjnych wewnątrz.

Wojciech Chronowski
Manager markiz okiennych FAKRO
fot. otwierająca: Fakro

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!