Pierwszy digitalowy Kongres Stolarki Polskiej już za 14 dni!

Pierwszy digitalowy Kongres Stolarki Polskiej już za 14 dni!

15 czerwca 2021 r. odbędzie się XI Kongres Stolarki Polskiej - najbardziej oczekiwane wydarzenie w branży budowlanej. Tym razem cenieni prelegenci, reprezentujący m.in. BCC, EY Polska czy Microsoft Technology Center, spotkają się z uczestnikami w środowisku wirtualnym. Przewidziane są dwa wyjątkowe bloki tematyczne: "TRENDY" i "INSPIRACJE", nawiązujące do aktualnych wyzwań biznesowych, oraz uroczysta digitalowa Gala, połączona z obchodami jubileuszu 25-lecia Związku POiD, podczas której wręczone zostaną nagrody branżowe.

Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD, ma długą tradycję. Z uwagi na bogaty program merytoryczny, jego kolejne odsłony co roku przyciągały ponad 300 uczestników - właścicieli i przedstawicieli kadry zarządzającej firm z sektora stolarki budowlanej, reprezentantów świata, biznesu, nauki i polityki oraz liczne grono dziennikarzy. Tym razem wydarzenie będzie miało digitalowy charakter i otwartą dla każdego formułę. Dzięki temu może w nim wziąć udział jeszcze większe, nawet międzynarodowe audytorium. Program merytoryczny będzie obejmował najważniejsze aktualnie dla biznesu, w tym branży budowalnej, tematy.

Pierwszy blog tematyczny "TRENDY" "Wpływ trendów na budowanie odporności w czasach kryzysu" będzie składał się z 4 autonomicznych części. Jego moderatorkami będą: Małgorzata Walczak-Gomuła i Beata Tomczak-Majewska z ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku.

Jako pierwsze omówione zostaną niestabilne trendy gospodarcze, które utrudniają aktualnie przezwyciężenie odwiecznych wyzwań związanych z produktywnością w wielu sektorach. Zaprezentowane zostaną obawy liderów biznesu, które dotyczą niepewności związanej z: przepisami podatkowymi, wzrostem gospodarczym, dalszym rozwojem pandemii, przeregulowaniem rynku, obciążeniami podatkowych czy regulacjami w ramach tzw. Nowego Ładu. O szansach i wyzwaniach czekających przedsiębiorców opowie Witold Orłowski, Główny doradca ekonomiczny, PwC Polska.

Następnie Adrianna Kilińska, Prezes Zarządu Engave S.A., ekspert Business Centre Club, przedstawi zagadnienia związane z transformacją cyfrową, która okazuje się obecnie kluczem do uzyskania konkurencyjności biznesu na zmieniającym się i coraz bardziej wymagającym rynku. Taka reforma wymaga jednak stworzenia kultury organizacyjnej, która wprowadza zmiany technologiczne z empatią wobec ludzi i procesów.

W ramach przedstawienia kolejnego trendu, Jarosław Sokolnicki, Head of Microsoft Technology Center, nawiąże do tematu cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa. Cyfryzacja zostanie zaprezentowana jako zmiana kulturowa, która wymaga od organizacji ciągłego kwestionowania status quo, częstego eksperymentowania czy odejścia od długotrwałych procesów biznesowych, na których zbudowano firmy, na rzecz stosunkowo nowych praktyk.

Na końcu ekspertki z EY Polska: Magdalena Hilgner i Katarzyna Kłaczyńska-Lewis opowiedzą o prawnych zawiłościach Europejskiego Zielonego Ładu w kontekście sektora budowlanego. Nawiążą do zagadnień związanych z Renovation wave, cłami węglowymi, gospodarką w obiegu zamkniętym czy łańcuchem dostaw.

Drugi blog tematyczny "INSPIRACJE": "Zaangażowanie i motywacja jako podstawa elastycznej organizacji radzącej sobie w czasach kryzysu" poprowadzą Nikolay i Nadia Kirov z Kirov Strategic Negotiators i LifeEnergy.pl. Eksperci nawiążą do wyzwań biznesowych w czasach wielkiej próby, z którymi muszą mierzyć się aktualnie przedsiębiorcy. Zwrócą uwagę na to, że im większy stres, napięcie i zmęczenie, tym istotniejsza staje się umiejętność zarządzania sobą oraz swoim zespołem. Dlatego warto poznać potrzeby współpracowników (każdy z nas inaczej zachowuje się w sytuacji stresującej), aby świadomie projektować i budować kulturę organizacyjną w firmie, bo tylko zmotywowany i zaangażowany team skutecznie reaguje na zmiany w otoczeniu. Prelegenci pokażą zatem narzędzia oraz dadzą wskazówki, jak radzić sobie w obecnej sytuacji zarówno na poziomie indywidualnym, jak i organizacyjnym.

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej Zobacz mniej

Po zakończeniu części merytorycznej nastąpi uroczysta Gala, która będzie miała wyjątkowy charakter z uwagi na jubileusz 25-lecia Związku POiD. Podczas jej trwania zostaną wręczone ponadto branżowe nagrody - Orły Polskiej Stolarki. Nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu POiD Building Awards.

Transmisja będzie dostępna 15 czerwca 2021 r. o godz. 10:00 na kanale YouTube Związku POiD: https://www.youtube.com/user/ZwiazekPOiD 

Wydarzenie będzie transmitowane także na platformie Facebook:  https://fb.me/e/2nsYuKH4e 

Szczegółowy harmonogram wydarzenia jest dostępny pod adresem:  https://kongres.poid.eu/harmonogram/

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz