MS więcej niż OKNA: Oferta okien PVC ubranych w drewnopodobne folie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
MS więcej niż OKNA: Oferta okien PVC ubranych w drewnopodobne folie

Orzech, daglezja, mahoń czy może dąb? A jeśli ten ostatni to naturalny, vintage, złoty czy bagienny? Oferta okien PVC ubranych w drewnopodobne folie jeszcze nigdy nie była tak różnorodna. Jakie wzory są dziś najpopularniejsze? I dlaczego zainteresowanie nimi wciąż rośnie?

aktualizacja: 2020-09-02 12:03:10

Slow life, równowaga między pracą i rozrywką, harmonia i spokój... - to słowa wytrychy do coraz popularniejszego trendu zakładającego powrót do stylu życia bliższego naturze. Jednym z jego elementów jest widoczna w budownictwie i wyposażeniu wnętrz tendencja do wyboru produktów naturalnych lub do nich zbliżonych. Inwestorzy budując wymarzone domy coraz chętniej sięgają po neutralne kolory ziemi, wzory inspirowane naturalnymi surowcami, a także wyraźne faktury powierzchni. Wszystko po to, by móc efektywniej odpocząć po dniu pracy, rozluźnić się i poczuć bezpiecznie w zaciszu własnych czterech ścian.

Trend ten dotyczy nie tylko elementów wystroju, ale również materiałów budowlanych, w tym okien i drzwi. Stąd też rosnąca popularność stolarki w drewnopodobnych foliach, a także rozwiązań pozwalających jeszcze bardziej upodobnić wykonane z tworzywa okna do drewna.

- Jedną z takich innowacji jest połączenie profili w skrzydle i ramie pod kątem prostym, które zastosowaliśmy w oknach Wood Look. Zarówno po stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej, profile są połączone w taki sposób, by wyglądały maksymalnie naturalnie, podobnie jak folia, która je pokrywa. Dzięki temu, zachowując wszelkie walory stolarki PVC - wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej, odporność na wiatr i deszcz itp. udało nam się uzyskać efekt bardzo elegancki, do złudzenia przypominający drewno - wyjaśnia Ryszard Maczyński z firmy MS więcej niż OKNA.

Najpopularniejsze wzory

Jakie wzory cieszą się obecnie największym zainteresowaniem inwestorów? Jak wynika z doświadczeń specjalistów z MS więcej niż OKNA, mówić tu trzeba o dwóch tendencjach.

Pierwsza z nich, nieco starsza, wskazuje na folie ciemne i wykończone z połyskiem - poprzetykany czerwonymi refleksami Mahoń, ciemnoczekoladowy Dąb Bagienny czy ciepły Orzech lub Winchester. Wybierane do klasycznych rezydencji i komfortowych domów jednorodzinnych świetnie pasują do jasnej elewacji, a także do ciemnego dachu i dekoracyjnego parkanu. To wybór bardzo szykowny, wyszukany i ponadczasowy.

Drugi trend, wybierany jest zazwyczaj przez młodszych inwestorów, którzy chcą by ich domy miały mniej formalny i dystyngowany charakter. Grupa ta wybiera folie zdecydowanie jaśniejsze, o wyraźnie zaznaczonym usłojeniu, matowe lub o wyczuwanej pod palcami strukturze powierzchni, która czyni dekor jeszcze bardziej autentycznym. Folie Dąb Naturalny, Dąb Vintage, Turner Oak i Sheffield Oak Light a także Alpine, Letnia Daglezja czy Bergkiefer to propozycje do domów przytulnych i zarazem otwartych na gości. Świetnie wyglądają zestawione z naturalnym drewnem, a także kamieniem i cegłą - również na elewacji.

Co ważne, stolarka MS więcej niż OKNA może mieć inny kolor od strony zewnętrznej i inny od strony wewnętrznej. Dzięki temu, możemy okna wkomponować w elewację budynku i jego bezpośrednie otoczenie, a jednocześnie - w środku domu - utrzymać je w innym stylu i dopasować do parkietu, mebli i innych elementów wyposażenia. Zestawiać tak można nawet folie z zupełnie innych bajek - np. antracytową a nawet czarną z bardzo jasnym wzorem drewna lub bielą.

Firma powiązana:
MS więcej niż OKNA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje