Bezprogowe przejście RAUCERO - nowość w ofercie REHAU

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Bezprogowe przejście RAUCERO - nowość w ofercie REHAU

Firma REHAU wprowadziła do swojej oferty bezprogowe przejście RAUCERO, stosowane w drzwiach zewnętrznych i balkonowych. To rozwiązanie o estetycznym wzornictwie i zarazem o optymalnych parametrach cieplnych.

aktualizacja: 2018-10-17 08:45:59

Za wysokie progi...

Dzisiejszy próg drzwiowy nie musi już być zabezpieczeniem przeciwko wiejącemu wiatrowi, naporowi śniegu i deszczu, czy wręcz zabezpieczeniem przeciwwłamaniowym drzwi. Wysoki próg ma wady, istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa i wygody. Jest on uciążliwy dla osób starszych, niepełnosprawnych, czy rodziców z małymi dziećmi. Jest przeszkodą, o którą łatwo się potknąć, przez którą z trudem przejeżdża się kołami wózka czy roweru, gdzie przy granicy z podłogą zbiera się brud...

Ale komfort i bezpieczeństwo to nie jedyne aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Obecne trendy architektoniczne szukają rozwiązań, które są estetyczne i zapewnią wizualną spójność. Przejście bez progu doskonale wpisuje się w ten kierunek. Podkreśli nowoczesny design budynku i zaprosi do jego wnętrza.

Bez barier w budownictwie

Brak progu jest także zgodny z zaleceniami architektury bez barier, gdzie wszystkie detale w głównej przestrzeni komunikacyjnej muszą być zrównane z płaszczyzną, po której chodzimy. Dzięki temu osoby o niepełnej sprawności fizycznej lub korzystające z wózków, nie będą narażone na zatrzymanie, czy potknięcie. Pamiętajmy, że progi przed drzwiami wejściowymi do budynków, mieszkań i ogólnodostępnych pomieszczeń użytkowych, według aktualnych warunków technicznych budynków nie powinny być wyższe niż 20 mm. Jednakże - poza wyjątkami związanymi z np. pomieszczeniami gospodarczymi - mogą być one zlikwidowane.

Sposób na bezpieczne przejście

Firma REHAU wprowadziła do swojej oferty bezprogowe przejście RAUCERO, stosowane w drzwiach zewnętrznych i balkonowych. To rozwiązanie o estetycznym wzornictwie i zarazem o optymalnych parametrach cieplnych. Zastosowano w nim próg zrównany z poziomem posadzki, a więc o praktycznej wysokości 0 mm. Dzieci biegające między ogrodem a domem, wspólny grill ze znajomymi na tarasie – to wcale nie musi oznaczać przypadkowych potknięć czy uderzeń o wystający próg.

Przejście bezprogowe Raucero może być wykorzystane w drzwiach wejściowych oraz balkonowych. Drzwi mogą być też ryglowane w progu. Przejście jest tak zaprojektowane, że skutecznie izoluje od wpływu warunków atmosferycznych, zapobiegając przedostawaniu się zimna i wilgoci do wnętrza mieszkania.

Próg RAUCERO - drzwi zewnętrzne SYNEGO
Próg RAUCERO - drzwi zewnętrzne SYNEGO
Próg RAUCERO - drzwi balkonowe SYNEGO
Próg RAUCERO - drzwi balkonowe SYNEGO
Firma powiązana:
Rehau

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny