Okucie activPilot Comfort ma oprócz uchylenia i pełnego otwarcia okna także funkcję równoległego odstawienia skrzydła od ramy. Działa ona w ten sposób, że pomiędzy skrzydłem a ramą na całym obwodzie okna powstaje ok. 6-milimetrowa szczelina, która pozwala na naturalne, energooszczędne i bezpieczne wietrzenie. Ta innowacyjna funkcja realizowana jest dzięki specjalnym zaczepom na ramie okna.
Ich konstrukcja sprawia, że w pozycji wietrzenia okna są bezpiecznie zaryglowane (do klasy RC2). Rozwiązanie to umożliwia efektywne wietrzenie przy zachowaniu podwyższonej odporności na włamanie, co jest cechą wyjątkową na rynku. Dzięki temu można wietrzyć dom lub mieszkanie także podczas nieobecności domowników.
Regularne wietrzenie pomieszczeń w ten sposób zapobiega gromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniach i zagrzybieniu ścian, a latem powstawaniu nieprzyjemnego zaduchu. Dodatkowo chroni przed przeciągami, a także hałasem i insektami. Jest ono też znacznie bardziej energooszczędne aniżeli wietrzenie poprzez uchylone skrzydło, zapewnia stopniowy i równomierny dopływ świeżego powietrza, zabezpieczając przed niepotrzebnymi stratami ciepła.
Ze względu na wymagania techniczne okucie activPilot Comfort mogło być do tej pory stosowane do okien z PCW i okien drewnianych. Firma Ponzio dostrzegła potencjał tego rozwiązania i opracowała specjalny profil skrzydła z przesuniętym rowkiem okuciowym, który można stosować we wszystkich systemach okiennych serii Ponzio PE. Dzięki temu nowa funkcja efektywnego wietrzenia przy skrzydle bezpiecznie zaryglowanym dostępna jest także w oknach i fasadach aluminiowych.
W przypadku stolarki aluminiowej, a zwłaszcza fasad, interesującym rozwiązaniem jest wariant activPilot Comfort PADM, wyposażony w funkcję automatycznego wietrzenia z możliwością programowania. Stanowi on połączenie mechanicznego okucia activPilot Comfort i napędu elektrycznego BDT firmy D+H. Wygodny panel dotykowy umożliwia programowanie długości i częstości wietrzenia, które odbywa się w zadanych cyklach niezależnie od obecności użytkowników. Jeśli okna są trudno dostępne, do ich obsługi można używać pilota na fale radiowe. W przypadku fasad możliwa jest integracja napędów okiennych z systemem zarządzania budynkiem.
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej
Zobacz mniej