ERKADO: od rodzinnego zakładu stolarskiego do topowych producentów drzwi w Polsce

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 17-22 minuty
ERKADO: od rodzinnego zakładu stolarskiego do topowych producentów drzwi w Polsce

Polski producent drzwi ERKADO, rodzinna firma z 45-letnim doświadczeniem rośnie w siłę. W ciągu ostatnich dwóch, pandemicznych lat odnotowano 35% wzrost przychodów ze sprzedaży. W tym czasie zwiększono także o 68% poziom zatrudnienia. Z linii produkcyjnych rodzimego producenta drzwi i akcesoriów drzwiowych zjeżdża miesięcznie nawet 80 tys. skrzydeł drzwiowych. Systematyczny rozwój i wzrost skali działalności idą w parze z ekspansją zagraniczną firmy, której produkty są dostępne w 28 krajach na całym świecie.

aktualizacja: 2022-05-10 06:25:02

Rozwój stałym elementem strategii

Historia tej rodzinnej firmy z 45-letnią tradycją jest przykładem tego, jak konsekwencja w dążeniu do celu i realizowania przyjętej strategii potrafi zmienić rodzinny zakład stolarski w prężnie działającą firmę, której produkty dostępne są na wielu rynkach na świecie. Przychody firmy ze sprzedaży systematycznie wzrastają i pomimo ostatnich lat upływających pod znakiem pandemii firma w latach 2019-2021 odnotowała 35% wzrost. W samym 2021 roku przychody ze sprzedaży powiększono o 12,5% w stosunku do poprzedniego roku.

Od 2019 roku znacząco, bo o 68% wzrósł także poziom zatrudnienia związany m.in. z wdrożonymi inwestycjami w Gościeradowie - uruchomienie produkcji drzwi stalowych oraz w Radomiu - otwarcie hal produkcyjno-magazynowych i linii do produkcji drzwi ramiakowych. Obecnie w firmie pracuje 850 osób, a w samym 2021 roku do zespołu ERKADO dołączyło 250 pracowników. Co istotne, rodzimy producent drzwi i akcesoriów drzwiowych wspiera krajowych dostawców i aż w 89% korzysta z polskich surowców i podzespołów w produkcji lub sprzedaży, wytwarzając nawet 80 tys. skrzydeł drzwiowych miesięcznie.

Przez 45 lat działalności ERKADO systematycznie realizuje obraną strategię rozwoju. Od rodzinnej firmy działającej w jednym regionie Polski zmieniliśmy się w przedsiębiorstwo działające na 28 rynkach na całym świecie. Rozwój to jednak nie tylko ekspansja zagraniczna i rozszerzanie skali działalności firmy, ale także wykorzystywanie w procesach produkcyjnych nowych technologii, poszukiwanie i inwestowanie w nowe rozwiązania oraz stawanie się lepszym pracodawcą. Od lat systematycznie rozwijamy się w tych obszarach i umacniamy pozycję w gronie topowych producentów drzwi na polskim rynku, cały czas poszukując nowych ścieżek rozwoju - mówi Mateusz Kozłowski, Dyrektor Zarządzający ERKADO.

Rzemieślnicze początki

Firma rozpoczęła działalność pod szyldem ERKADO w 2010 roku. Jednak początków jej działalności można doszukiwać się w latach 70-tych XX wieku wraz z powstaniem zakładu stolarskiego Zbigniewa Kozłowskiego w Chwałowicach w województwie podkarpackim. Na początku firma zajmowała się produkcją m.in. drzwi i okien drewnianych, później jej działalność została sprofilowana i skupiono się na produkcji drzwi oraz akcesoriów drzwiowych. Wieloletnie doświadczenie i rzemieślnicze tradycje w rodzinie założyciela oraz stolarska pasja jego następców budują jej przewagę w kwestii jakości produktów i troski o zrównoważony proces produkcji na każdym jej etapie. Rzetelność i dbałość o detale sprawiają, że opuszczające codziennie zakłady produkcyjne drzwi są dopracowane pod każdym względem.

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

W rozwój ERKADO wpisują się także rozwiązania mające zapewnić ograniczenie wpływu środowiskowego. Produkcja odbywa się w ramach ogólnoświatowych norm FSC, gwarantujących, że drewno zostało pozyskane bez naruszenia bogactwa biologicznego i struktury lasów. Ograniczana jest ilość odpadów, a te powstające w procesie produkcji, jak szkło, aluminium czy stal są segregowane i poddawane recyklingowi.

ERKADO to obecnie jeden z największych producentów drzwi w Polsce. Działalność firmy jest doceniana w branży i nie tylko. W trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021, gdzie zaprezentowano najlepsze przedsiębiorstwa polskiej branży stolarki, firma znalazła się w ścisłym gronie liderów w kategorii "Drzwi drewniane". Ponadto w tegorocznej, XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP trafiła do trójki nominowanych w kategorii Firma Rodzinna.

Na zdjęciu otwierającym znajduje się Mateusz Kozłowski, wiceprezes firmy ERKADO i dyrektor wykonawczy, a w tle jest Zbigniew Kozłowski, prezes ERKADO i ojciec pana Mateusza.

Więcej informacji: https://erkado.pl/ 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje