Rozwój stałym elementem strategii
Historia tej rodzinnej firmy z 45-letnią tradycją jest przykładem tego, jak konsekwencja w dążeniu do celu i realizowania przyjętej strategii potrafi zmienić rodzinny zakład stolarski w prężnie działającą firmę, której produkty dostępne są na wielu rynkach na świecie. Przychody firmy ze sprzedaży systematycznie wzrastają i pomimo ostatnich lat upływających pod znakiem pandemii firma w latach 2019-2021 odnotowała 35% wzrost. W samym 2021 roku przychody ze sprzedaży powiększono o 12,5% w stosunku do poprzedniego roku.
Od 2019 roku znacząco, bo o 68% wzrósł także poziom zatrudnienia związany m.in. z wdrożonymi inwestycjami w Gościeradowie - uruchomienie produkcji drzwi stalowych oraz w Radomiu - otwarcie hal produkcyjno-magazynowych i linii do produkcji drzwi ramiakowych. Obecnie w firmie pracuje 850 osób, a w samym 2021 roku do zespołu ERKADO dołączyło 250 pracowników. Co istotne, rodzimy producent drzwi i akcesoriów drzwiowych wspiera krajowych dostawców i aż w 89% korzysta z polskich surowców i podzespołów w produkcji lub sprzedaży, wytwarzając nawet 80 tys. skrzydeł drzwiowych miesięcznie.
Przez 45 lat działalności ERKADO systematycznie realizuje obraną strategię rozwoju. Od rodzinnej firmy działającej w jednym regionie Polski zmieniliśmy się w przedsiębiorstwo działające na 28 rynkach na całym świecie. Rozwój to jednak nie tylko ekspansja zagraniczna i rozszerzanie skali działalności firmy, ale także wykorzystywanie w procesach produkcyjnych nowych technologii, poszukiwanie i inwestowanie w nowe rozwiązania oraz stawanie się lepszym pracodawcą. Od lat systematycznie rozwijamy się w tych obszarach i umacniamy pozycję w gronie topowych producentów drzwi na polskim rynku, cały czas poszukując nowych ścieżek rozwoju - mówi Mateusz Kozłowski, Dyrektor Zarządzający ERKADO.
Rzemieślnicze początki
Firma rozpoczęła działalność pod szyldem ERKADO w 2010 roku. Jednak początków jej działalności można doszukiwać się w latach 70-tych XX wieku wraz z powstaniem zakładu stolarskiego Zbigniewa Kozłowskiego w Chwałowicach w województwie podkarpackim. Na początku firma zajmowała się produkcją m.in. drzwi i okien drewnianych, później jej działalność została sprofilowana i skupiono się na produkcji drzwi oraz akcesoriów drzwiowych. Wieloletnie doświadczenie i rzemieślnicze tradycje w rodzinie założyciela oraz stolarska pasja jego następców budują jej przewagę w kwestii jakości produktów i troski o zrównoważony proces produkcji na każdym jej etapie. Rzetelność i dbałość o detale sprawiają, że opuszczające codziennie zakłady produkcyjne drzwi są dopracowane pod każdym względem.
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej
Zobacz mniej
W rozwój ERKADO wpisują się także rozwiązania mające zapewnić ograniczenie wpływu środowiskowego. Produkcja odbywa się w ramach ogólnoświatowych norm FSC, gwarantujących, że drewno zostało pozyskane bez naruszenia bogactwa biologicznego i struktury lasów. Ograniczana jest ilość odpadów, a te powstające w procesie produkcji, jak szkło, aluminium czy stal są segregowane i poddawane recyklingowi.
ERKADO to obecnie jeden z największych producentów drzwi w Polsce. Działalność firmy jest doceniana w branży i nie tylko. W trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021, gdzie zaprezentowano najlepsze przedsiębiorstwa polskiej branży stolarki, firma znalazła się w ścisłym gronie liderów w kategorii "Drzwi drewniane". Ponadto w tegorocznej, XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP trafiła do trójki nominowanych w kategorii Firma Rodzinna.
Na zdjęciu otwierającym znajduje się Mateusz Kozłowski, wiceprezes firmy ERKADO i dyrektor wykonawczy, a w tle jest Zbigniew Kozłowski, prezes ERKADO i ojciec pana Mateusza.
Więcej informacji: https://erkado.pl/