Energooszczędne produkty do poddaszy

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Energooszczędne produkty do poddaszy

Energooszczędność to jedno z najważniejszych zagadnień we współczesnym budownictwie. Wzrastające ceny energii, wyższa świadomość społeczna oraz zaostrzające się Warunki Techniczne skłaniają nas do poszukiwania produktów budowlanych o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych.

Firma FAKRO, wiodący producent okien dachowych na świecie, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, w szczególny sposób koncentruje swoje działania na tej kwestii wprowadzając na rynek produkty o podwyższonej energooszczędności oraz łatwym, systemowym sposobie montażu.

  • Okno dachowe uchylno-obrotowe FAKRO FPP-V preSelect

Okno dachowe uchylno-obrotowe FAKRO FPP-V preSelect

FAKRO FPP-V preSelect to produkt nowej generacji stworzony by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Okno dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu okuć posiada dwie, niezależne od siebie funkcje otwierania: uchylną oraz obrotową.

Wybór jednej z funkcji odbywa się przy użyciu przełącznika preSelect, który dostępny jest w bocznej części ościeżnicy po otwarciu okna. Funkcja uchylna umożliwia pozostawienie okna w dowolnej pozycji z zakresu od 0° do 35°, obrotowa natomiast pozwala na zablokowanie okna po obrocie o 180°, co sprawdza się podczas mycia jego zewnętrznej szyby. Wartość współczynnika U okna dla pakietu U5 wynosi 0,97 W/m²K.

Okno przeznaczone do montażu w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° (specjalna wersja 15° do 85°). Istnieje także możliwość montażu w zespoleniach.

  • Okno dachowe obrotowe FAKRO FTP-V

Okno dachowe obrotowe FAKRO FTP-V

FAKRO FTP-V to bogato wyposażone okno obrotowe wyróżniające się na rynku wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjności. Zawias umieszczony w połowie wysokości okna pozwala na obrót skrzydła lub pozostawienie go w pozycji otwartej. Skrzydło można również obracać wokół osi o 180° i zablokować zasuwką ryglującą, co pozwala na wygodne mycie zewnętrznej szyby.

Dzięki zastosowaniu w oknie superenergooszczędnego, dwukomorowego pakietu szybowego U5 znacznie poprawiono parametry cieplne okna, które dla pakietu U5 wynoszą 0,97 W/m²K.

Okno to szczególnie polecane jest dla budownictwa, w którym duży nacisk położony jest na oszczędność energii cieplnej.

  • Okno dachowe obrotowe FAKRO FTT U8 Thermo

Okno dachowe obrotowe FAKRO FTT U8 Thermo

FAKRO FTT U8 Thermo to produkt o specjalistycznej konstrukcji dedykowany dla najbardziej rygorystycznego budownictwa pasywnego, co potwierdzone zostało certyfikatem "Passive House". W celu uzyskania najlepszego współczynnika U dla okna z pojedynczym pakietem szybowym (0,58 W/m²K ) zastosowano specjalną konstrukcję ramy, poszerzono profile okna oraz wykorzystano trzykomorowy pakiet szybowy.

Okno sprzedawane jest w zestawie z kołnierzem Thermo i pakietem kołnierzy izolacyjnych XDK, co dodatkowo podnosi jego parametry cieplne eliminując występowanie mostków termicznych.

Okno przeznaczone do montażu w dachu o kącie nachylenia od 15° do 70°.

  • Okno do dachów płaskich FAKRO DEF

Okno do dachów płaskich FAKRO DEF

FAKRO DEF to okno do dachów płaskich, które zapewnia naturalne światło oraz daje możliwość przewietrzania pomieszczeń. Wykonane jest z wielokomorowych profili PVC wypełnionych materiałem termoizolacyjnym. Posiada do 16% większą powierzchnię przeszklenia w stosunku do rozwiązań konkurencji dzięki specjalnie zaprojektowanym kształtom profili okna. Może być wykonane w dowolnym rozmiarze w zakresie od 60x60-120x220cm.

Okno dostępne jest z trzyszybowym pakietem DU6 lub czteroszybowym, pasywnym pakietem DU8 (Uw = 0,64 W/m²K). Walory okna zostały docenione prestiżową nagrodą Red Dot Design 2016.

  • Wyłaz dachowy FAKRO DRL

Wyłaz dachowy FAKRO DRL

FAKRO DRL jest wyłazem o nowatorskiej konstrukcji, który w połączeniu ze schodami strychowymi tworzy kompleksowe rozwiązanie w zakresie dostępu do dachu płaskiego. Konstruktorzy ze szczególną starannością zadbali o zapewnienie wysokiej termoizolacyjności, uzyskując współczynnik U o wartości 0,67 W/m²K dla całego wyłazu.

Skrzydło wyłazu otwierane do 60° wspomagane jest przez sprężyny gazowe, które ułatwiają jego obsługę umożliwiając także pozostawienie go w pozycji otwartej.

Wyłaz przeznaczony do montażu w dachach płaskich o kącie nachylenia od 0° do 5°.

  • Schody strychowe FAKRO LWT Passive House

Schody strychowe FAKRO LWT Passive House

FAKRO LWT Passive House to schody o kompleksowym rozwiązaniu dedykowane dla budownictwa pasywnego. Zastosowanie supertermoizolacyjnych schodów wraz z zestawem łączącym je ze stropem gwarantuje doskonałą szczelność oraz izolacyjność eliminując występowanie mostków termicznych co potwierdzone zostało certyfikatem "Passive House".

Współczynnik przenikania ciepła U dla tych schodów to 0,51 W/m²K a dopuszczalne obciążenie wynosi 160 kg.

Schody wyposażone zostały w stopki, poręcz a także zestaw izolacyjny pozwalający na właściwą izolację schodów w stropie.

Fakro logotyp

FAKRO Sp. z o.o.
ul. Węgierska 144 A, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 444 0 444, faks 18 444 0 333,
infolinia: 800 100 052
www.fakro.pl,
e-mail: fakro@fakro.pl

Zdaniem naszych Czytelników

time image

10 Paź 2019, 13:19

Proponuję zwrócić uwagę na nasze okno FTT U8 przeznaczone do budownictwa pasywnego - jest to najcieplejsze okno dachowe dostępne na rynku, które wyposażone jest w pojedynczy pakiet szybowy. Okno posiada certyfikat Passive House. Razem z oknem dostarczamy w zestawie pakiet izolacyjny ...

Oczywiście, że tak. Łatwiej ocieplić połać niż stworzyć pasywne okno dachowe. Producenci jednak poradzili sobie z tym wyzwaniem a współczynnik U faktycznie jest poniżej 1.0. Powiem więcej. W szczególnych przypadkach jego wartość spada poniżej 0.7. Wystarczy przeanalizować ...

time image

Gość Użytkownik

08 Paź 2019, 14:48

Cóż można dodać. Docieplamy ściany styropianem 20 cm, poddasze wełną 30-40 cm a o oknach dachowych często zapominamy. Okazuje się jednak, że w największe upały i w największe mrozy czujemy mimo wszystko dyskomfort. W pogoni za oszczędnościami teraz nawet okna dachowe muszą mieć ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny