Poczuj balans z ekologicznymi rozwiązaniami KONSI przez cały rok

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Poczuj balans z ekologicznymi rozwiązaniami KONSI przez cały rok

Pompy ciepła to zaawansowane technologicznie urządzenia, które przekształcają energię cieplną z powietrza lub wody na potrzeby ogrzewania lub chłodzenia budynków. Dzięki swojej efektywności i przyjazności dla środowiska stają się coraz bardziej popularnym wyborem dla osób, które poszukują skutecznych i ekologicznych rozwiązań, a tym samym stopniowo wypierają tradycyjne źródła ciepła jak piece czy kotły działające na paliwach kopalnianych. W tym artykule omówimy główne korzyści, jakie płyną z zainstalowania pomp ciepła w swoim domu.

aktualizacja: 2023-11-06 09:08:56

Korzyści z zainstalowania pompy ciepła

1. Oszczędność energii i kosztów

Jednym z głównych powodów, dla których wiele osób decyduje się na instalację pomp ciepła, jest wysoka energooszczędność. Pompy ciepła wykorzystują energię cieplną z otoczenia, na przykład z powietrza, wody lub gleby, aby zapewnić ciepło lub chłodzenie w budynku. Dodatkowo, kompatybilność z instalacjami fotowoltaicznymi pozwala na znaczącą redukcję kosztów energii elektrycznej.

2. Przyjazność dla środowiska

Pompy ciepła są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne systemy grzewcze. Dzięki wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii cieplnej, takich jak energia słoneczna czy energia zawarta w powietrzu, pompy ciepła emitują znacznie mniej CO2. Oznacza to, że korzystając z pomp ciepła przez cały rok, można przyczynić się do zmniejszenia wpływu na zmiany klimatyczne. Kluczowy wpływ na środowisko ma wykorzystany czynnik chłodniczy. W nowoczesnych modelach stosowany jest między innymi propan, którego potencjał wpływu na warstwę ozonową jest bardzo niski (GWP=0).

3. Wielofunkcyjność

Pompy ciepła są nie tylko efektywne, ale także wielofunkcyjne. Oprócz ogrzewania, mogą również dostarczać chłodzenie w okresie letnim. To znaczy, że mogą zapewnić komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń przez cały rok. Dodatkowo łatwe sterowanie, również za pomocą aplikacji dzięki modułom Wi-Fi, ułatwia dostosowanie parametrów pracy do własnych potrzeb.

4. Niski poziom hałasu i komfort użytkowania

Nowoczesne urządzenia, dzięki specjalnym konstrukcjom pracują zaskakująco cicho. Oznacza to, że mieszkańcy budynku mogą cieszyć się spokojem i komfortem bez uciążliwego hałasu, który często towarzyszy innym lub przestarzałym systemom grzewczym. Ponadto pompy ciepła zapewniają jednolitą i stabilną temperaturę w pomieszczeniach, co przekłada się na wyższy komfort użytkownika.

5. Długa żywotność i niskie koszty utrzymania

Pompy ciepła są znane z długiej żywotności i niskich kosztów utrzymania. W porównaniu do tradycyjnych pieców, które mogą wymagać częstych napraw i konserwacji, pompy ciepła są mniej wymagające, a co za tym idzie również mniej awaryjne. W rezultacie właściciele budynków oszczędzają nie tylko na rachunkach za energię, ale także na kosztach serwisowania.

Pompy ciepła KONSI
Pompy ciepła KONSI

W portfelu produktowym marki KONSI znalazły się dwie ekologiczne pompy ciepła. Ondo to urządzenie typu split powietrze/woda, działające na czynniku R32. Jest to sprawdzone rozwiązanie dla wszystkich budynków z zapotrzebowaniem na ekologiczne i wydajne źródło ciepła. Zgrabna konstrukcja ułatwia montaż, natomiast bezawaryjność i odporność na rdzewienie zapewnia wieloletnią, bezawaryjną pracę. Dodatkowa korzyść to występowanie na liście ZUM - dzięki temu można z powodzeniem ubiegać się o dofinansowanie zakupu pompy ciepła KONSI Ondo.

Pompa ciepła Kiryu to urządzenie przyszłości. Zastosowanie propanu (czyli czynnika chłodniczego R290), zapewnia najwyższą ekologiczność, a także wyjątkowo cichą pracę. Hałas jednostki zewnętrznej można porównać do dźwięku słyszanego podczas zwykłej rozmowy. Wbudowane funkcje pomiaru zużycia energii pozwalają na bieżące monitorowanie pracy, natomiast panel zdalnego serwisu usprawnia proces naprawy w przypadku ewentualnej awarii.

Każda z pomp ciepła KONSI ma możliwość zdalnego sterowania za pomocą Wi-Fi. Zainstalowanie aplikacji typu smart home jak na przykład TUYA, umożliwia dostosowanie parametrów pracy, zaprogramowanie harmonogramów, a także monitorowanie działania urządzeń. Tym samym pompy ciepła KONSI wpisują się w idee w pełni inteligentnych domów i budynków.

Korzyści z użytkowania klimatyzatorów przez cały rok

Klimatyzatory są urządzeniami stosowanymi do regulacji temperatury i wilgotności wewnątrz pomieszczeń. Chociaż są powszechnie kojarzone z chłodzeniem w okresie letnim, to w rzeczywistości mogą przynosić korzyści przez cały rok.

1. Komfort przez wszystkie pory roku

Główną korzyścią użytkowania klimatyzatorów przez cały rok jest utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń niezależnie od sezonu. Klimatyzatory mogą dostarczać przyjemne chłodzenie latem i ogrzewanie zimą. Dzięki temu można cieszyć się optymalnymi warunkami w swoim domu czy biurze przez cały rok.

2. Kontrola wilgotności

Klimatyzatory są także zdolne do regulacji wilgotności powietrza, dzięki funkcji osuszania powietrza. W okresie letnim mogą obniżyć wilgotność, co sprawia, że w pomieszczeniach czujemy się bardziej komfortowo. Równocześnie zmniejsza to ryzyko rozwoju pleśni oraz roztoczy, tym samym korzystnie wpływając na jakość wdychanego powietrza.

3. Oszczędność energii

Nowoczesne klimatyzatory są projektowane z myślą o efektywności energetycznej. Dzięki zaawansowanym technologiom i komponentom wysokiej jakości, klimatyzatory zużywają mniej energii elektrycznej niż tradycyjne systemy grzewcze i chłodzące. To przekłada się na niższe rachunki za energię przez cały rok.

4. Poprawa jakości powietrza

Niektóre klimatyzatory są wyposażone w zaawansowane filtry powietrza, które mogą usuwać z powietrza zanieczyszczenia, takie jak kurz, alergeny, pyłki i bakterie. To oznacza, że korzystając z klimatyzatora przez cały rok, można poprawić jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń i zapewnić zdrowsze warunki dla mieszkańców. Dodatkowo, niektóre jednostki są wyposażone w jonizatory powietrza lub sterylizacje UVC. Dzięki tym funkcjom wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze są eliminowane, co jest niezwykle korzystne w szczególności dla alergików.

Klimatyzatory marki KONSI
Klimatyzatory marki KONSI

Wraz z rozpoczynającym się sezonem jesienno-zimowym, większą popularnością cieszą się klimatyzatory, wyposażone w funkcje ogrzewania pomieszczeń. Poszukując takiego urządzenia z segmentu basic warto zwrócić uwagę na model Oppira. Urządzenie to wyróżnia się grzałką tacy skroplin, co nie jest powszechne w tej klasie. Komponent ten gwarantuje bezawaryjną pracę nawet podczas przymrozków, dzięki czemu KONSI Oppira skutecznie może dogrzewać pomieszczenia zimą.

Jeszcze bardziej zaawansowaną jednostką jest Risou - klimatyzator stworzony z myślą o efektywnym ogrzewaniu. Najistotniejszy jest szeroki zakres temperatury roboczej - od -25° do 30°C w trybie grzania, co gwarantuje skuteczną i bezawaryjną pracę nawet podczas ekstremalnych warunków. Wysoka klasa energetyczna urządzenia (A+++ chłodzenie / A++ grzanie), to pewność oszczędności i niskich rachunków za prąd. Dodatkowe zalety to wyposażenie w jonizator powietrza i sterylizację UVC, co zapewnia najwyższą jakość powietrza.

Pompa ciepła i klimatyzator w domu = podwójna korzyść

Poszukując kompleksowych rozwiązań do domu warto rozważyć instalacje zarówno pompy ciepła, jak i klimatyzatora. Tym samym można zapewnić sobie komfort termiczny przez cały rok. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, marka KONSI feel the balance uruchomiła specjalną promocję dla klientów indywidualnych. Teraz decydując się na zakup pompy ciepła Ondo można odebrać klimatyzator Oppira za 1 zł, natomiast wybierając model Kiryu - urządzenie KONSI Risou.

Instalacja zarówno pompy ciepła, jak i klimatyzatora, to nie tylko gwarancja idealnego balansu temperatury w pomieszczeniach, dostosowanego do indywidualnych potrzeb. To również możliwość zadbania o zdrowe powietrze wolne od alergenów i zanieczyszczeń oraz kontrola wilgotności powietrza, co jest szczególnie istotne dla alergików, a także dla osób mieszkających na terenach o wysokim stężeniu zanieczyszczeń. Jest to także zdrowa, ciepła woda użytkowa, wolna od legionelli i drobnoustrojów dzięki trybom dezynfekcji, w które wyposażone są pompy ciepła.

Współpraca systemów instalacji pompy ciepła i klimatyzatorów zapewnia więc idealny balans temperatury, zdrowe powietrze oraz bezpieczną wodę w instalacjach grzewczych. Oprócz tego pełna kompatybilność z systemami Smart Dom pozwala na bieżącą kontrolę pracy oraz dostosowanie wszystkich parametrów do własnych potrzeb za pomocą smartfona.

Postaw na komfort przez cały rok z KONSI feel the balance!

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE