Powietrzna pompa ciepła - prosta w montażu, wielofunkcyjna!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Powietrzna pompa ciepła - prosta w montażu, wielofunkcyjna!

W obecnych czasach ogrzewanie pompą ciepła, która aż 80% energii pozyskuje z natury, jest najbardziej oszczędnym, komfortowym, a jednocześnie ekologicznym rozwiązaniem. Pompy ciepła mogą zapewnić najwyższą, spośród innych dostępnych źródeł ciepła, efektywność energetyczną i tym samym najniższe koszty eksploatacyjne.

aktualizacja: 2024-03-14 20:42:58
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Pompy ciepła obecnie coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Wpływ na to ma zwiększająca się świadomość ekologiczna i technologiczna, aspekty ekonomiczne, a także możliwość skorzystania z dotacji rządowych i promocji producentów tych urządzeń. W trwającej obecnie "Szwedzkiej Promocji - Cashback", na pompy ciepła renomowanej marki NIBE, można otrzymać premię w wysokości 2000 zł (szczegóły na www.szwedzkapromocja.pl).

Wielofunkcyjny NIBE SPLIT

Największą popularnością od wielu lat cieszą się powietrzne pompy ciepła NIBE SPLIT, które są optymalnym rozwiązaniem grzewczym stosowanym zarówno w budynkach nowych jak i poddawanych termomodernizacji. Pompy ciepła powietrze/woda typu SPLIT to urządzenia, w których układ chłodniczy rozdzielony jest na dwie jednostki: zewnętrzną NIBE AMS oraz wewnętrzną kompaktową centralę NIBE BA-SVM.

Pompa ciepła NIBE SPLIT (AMS + BA-SVM)
Pompa ciepła NIBE SPLIT (AMS + BA-SVM)

Pompa ciepła NIBE SPLIT pracuje do -20°C i zapewnia 58°C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy sprężarki, a z dodatkowym źródłem ciepła do 65°C, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do termomodernizacji budynków, w których użytkownicy chcą zachować istniejący system grzejnikowy.

Dzięki możliwości odwrócenia obiegu chłodniczego, system NIBE SPLIT oprócz ogrzewania i produkcji ciepłej wody, zapewnia również chłodzenie pomieszczeń w okresie letnim.

Wykorzystanie w pompach NIBE SPLIT technologii inwerterowej sprawia, że moc sprężarki dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, co zapewnia wysoką efektywność pracy przy niskim koszcie eksploatacji. Współczynnik sprawności COP pompy SPLIT 6 kW wynosi 5,32 przy A7/W35 wg EN14511.

Pompa ciepła NIBE SPLIT wyróżnia się niezwykłą elastycznością w doborze lokalizacji i prostotą instalacji. Jednostkę zewnętrzną AMS oraz wewnętrzną BA-SVM łączy się ze sobą systemem rur chłodniczych, a następnie wypełnia czynnikiem chłodniczym. Jednostkę zewnętrzną możemy zawiesić na ścianie budynku, za pomocą uchwytów ściennych lub postawić na stelażu naziemnym przy ścianie budynku.

Dodatkowe atuty typoszeregu NIBE SPLIT to cicha praca (37 dB(A) wg EN11203, w odległości 2m), szeroki zakres temperatury pracy (od -20°C do +43°C), brak konieczności wykonywania kolektora gruntowego, szybkość instalacji, niska awaryjność i łatwość obsługi. Poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów, system grzewczy oparty na pompie NIBE SPLIT daje możliwość obsługi kilku obiegów grzewczych o różnych temperaturach zasilania (np. grzejniki, podłogówka, obieg basenowy), zliczanie wyprodukowanej energii cieplnej, czy sterowanie urządzeniem za pomocą sterownika pokojowego z wyświetlaczem.

NIBE AMS - jednostka zewnętrzna pompy ciepła NIBE SPLIT
NIBE AMS - jednostka zewnętrzna pompy ciepła NIBE SPLIT

Centrala "wszystko w jednym"

Do współpracy z pompami ciepła NIBE SPLIT przeznaczona jest kompletna centrala wewnętrzna NIBE BA-SVM z wbudowanym sterownikiem, która poprzez zintegrowanie komponentów, ułatwia i przyspiesza instalację oraz oszczędza miejsce w kotłowni.

NIBE BA-SVM, oprócz wbudowanego sterownika z kolorowym wyświetlaczem, wyposażona jest w wężownicowy, emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 180l, elektryczny podgrzewacz pomocniczy o maksymalnej mocy 9 kW, grupę bezpieczeństwa, naczynie przeponowe o pojemności 10l, manometr oraz skraplacz. Elektronicznie sterowana pompa obiegowa optymalizuje pracę systemu i minimalizuje zużycie energii. Centrala umożliwia także podłączenie zewnętrznego źródła ciepła, np. kotła gazowego.

Kompaktowa centrala wewnętrzna NIBE BA-SVM
Kompaktowa centrala wewnętrzna NIBE BA-SVM

Zalety NIBE BA-SVM:

 • wraz z jednostką zewnętrzną NIBE AMS tworzy kompletny system do ogrzewania, chłodzenia pomieszczeń oraz produkcji c.w.u.
 • klasa energetyczna A+++ (dot. zestawu BA-SVM 10-200/12E z AMS 10)
 • wyposażona w intuicyjny sterownik z kolorowym wyświetlaczem
 • wbudowane gniazdo USB do aktualizacji oprogramowania
 • możliwość sterowania przez Internet
 • umożliwia rozbudowanie systemu i komunikację z rekuperatorem NIBE ERS i systemem fotowoltaicznym NIBE PV, zapewniając jeszcze większe oszczędności
 • łatwy i szybki montaż w budynkach nowych i modernizowanych
 • zintegrowany emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 180 l, wyposażony w anodę tytanową
 • wbudowana funkcja zwalczania bakterii Legionella
 • wbudowany elektryczny ogrzewacz pomocniczy o stopniowanej mocy do 9 kW
 • elektronicznie sterowana pompa obiegowa optymalizująca pracę systemu i minimalizująca zużycie energii
 • wbudowane zawory przełączające do chłodzenia i przygotowania c.w.u.
 • wbudowane naczynie przeponowe i manometr.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły