Jakie wymagania montażowe mają kotły kondensacyjne?

Jakie wymagania montażowe mają kotły kondensacyjne?

Nowoczesne gazowe kotły kondensacyjne montowane w domach jednorodzinnych i mieszkaniach to najczęściej niewielkich rozmiarów jedno- lub dwufunkcyjne przepływowe urządzenia wiszące lub zintegrowane z zasobnikami ciepłej wody, urządzenia wiszące lub stojące.

Kompaktowe rozmiary powodują, że można je instalować zarówno w oddzielnych kotłowniach, jak i w łazienkach, kuchniach, pralniach, pomieszczeniach gospodarczych, zlokalizowanych zarówno w piwnicach, jak i w pomieszczeniach na dowolnych kondygnacjach budynków oraz na poddaszach.

Przy wyborze miejsca montażu kotła ważny jest dostęp do mediów niezbędnych do jego działania tj. wody i energii elektrycznej. Miejsce montażu kotła powinno mieć odpowiednią kubaturę, przewidywać skuteczne odprowadzanie spalin z kotła, doprowadzanie powietrza potrzebnego do spalania paliwa oraz zapewnienie wentylacji nawiewnej i wywiewnej pomieszczenia. Ważny jest również dostęp do instalacji kanalizacyjnej, ze względu na konieczność odprowadzania kondensatu.

Oczywiście montaż kotła powinien być zgodny z instrukcją montażu producenta urządzenia oraz wymaganiami zawartymi w aktualnych przepisach w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Edmund Słupek
Senior Product Manager BOSCH TERMOTECHNIKA
fot. otwierająca: Bosch

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej Zobacz mniej
Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz