Jakie wymagania montażowe mają kotły kondensacyjne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jakie wymagania montażowe mają kotły kondensacyjne?

Nowoczesne gazowe kotły kondensacyjne montowane w domach jednorodzinnych i mieszkaniach to najczęściej niewielkich rozmiarów jedno- lub dwufunkcyjne przepływowe urządzenia wiszące lub zintegrowane z zasobnikami ciepłej wody, urządzenia wiszące lub stojące.

Kompaktowe rozmiary powodują, że można je instalować zarówno w oddzielnych kotłowniach, jak i w łazienkach, kuchniach, pralniach, pomieszczeniach gospodarczych, zlokalizowanych zarówno w piwnicach, jak i w pomieszczeniach na dowolnych kondygnacjach budynków oraz na poddaszach.

Przy wyborze miejsca montażu kotła ważny jest dostęp do mediów niezbędnych do jego działania tj. wody i energii elektrycznej. Miejsce montażu kotła powinno mieć odpowiednią kubaturę, przewidywać skuteczne odprowadzanie spalin z kotła, doprowadzanie powietrza potrzebnego do spalania paliwa oraz zapewnienie wentylacji nawiewnej i wywiewnej pomieszczenia. Ważny jest również dostęp do instalacji kanalizacyjnej, ze względu na konieczność odprowadzania kondensatu.

Oczywiście montaż kotła powinien być zgodny z instrukcją montażu producenta urządzenia oraz wymaganiami zawartymi w aktualnych przepisach w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Edmund Słupek
Senior Product Manager BOSCH TERMOTECHNIKA
fot. otwierająca: Bosch

Dodaj komentarz

time image
time image
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!