Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 5/2017
Pomysły na oświetlenie wewnętrzne

Oświetlenie wnętrz nie powinno ograniczać się do żyrandola na środku sufitu. Zaplanujmy je w różnych punktach – tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Podświetlajmy ciekawe elementy wyposażenia (obrazy, rzeźby, rośliny) w celach dekoracyjnych. Nowoczesne rozwiązania dają wiele możliwości, ciekawe pomysły nasuwają się same.

Dawniej oświetlenie miało znaczenie czysto użytkowe, dziś jest ważnym elementem aranżacyjnym. Oprawy przybierają dizajnerskie formy bądź montowane są w niewidocznych miejscach – wtedy na pierwszy plan wysuwa się emitowane przez nie światło. Może mieć ono różną barwę i natężenie.

 

Oświetlenie wnętrza domu powinno być planowane równocześnie z powstawaniem jego projektu. Dzięki temu można właściwie rozprowadzić przewody instalacji elektrycznej. Na tym etapie warto zadbać również o dostateczną ilość światła dziennego w pomieszczeniach – decydując się na duże przeszklenia czy odpowiednio sytuując budynek względem stron świata.

WYBIERZ LAMPY W DOBRYM STYLU

Oferta rynkowa obejmuje całą gamę lamp – wiszące, stojące, kinkiety itd. – oraz opraw punktowych i liniowych wpuszczanych w ściany, sufity, podłogi. Najważniejsze jednak, by dopasować je do charakteru wnętrz i sposobu ich użytkowania. Duże, wysokie pomieszczenia dają możliwość wieszania pokaźnych żyrandoli, w mniejszych lepiej sprawdzają się skromniejsze oprawy – plafoniery, kinkiety i rozmaite lampy. Możemy je zestawiać w dowolnych konfiguracjach. Różne typy opraw zazwyczaj dostępne są w ramach jednej linii stylistycznej danego producenta.

Małgorzata Kolmus
fot. Spotline

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny