Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 5/2017
Okna, drzwi i rolety antywłamaniowe

Ponad 80% wszystkich prób włamań dotyczy przeszklonych elementów budynku oraz drzwi zewnętrznych. Decydując się na stolarkę odporną na włamanie warto wiedzieć według jakich wytycznych jest klasyfikowana i w jakie rozwiązania może być wyposażona. W trosce o bezpieczeństwo najlepiej od razu okna uzbroić też w rolety o podwyższonej odporności na włamanie.

Jeśli szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie, powinniśmy przeanalizować ofertę rynkową okien, drzwi i rolet zewnętrznych pod kątem ochrony przed włamaniem. Zacznijmy od okien. Według policji kradzieży z włamaniem próbują najczęściej ludzie przypadkowi, którzy nie wiedzą, w co może być wyposażone okno i nie potrafią poradzić sobie z zabezpieczeniami. Standardowa stolarka nie gwarantuje właściwie żadnej ochrony – wyważenie takiego okna zajmuje złodziejowi zwykle mniej niż minutę. Dlatego producenci, zarówno okien, jak i okuć, starają się ten czas wydłużyć, powodując, że włamywacz albo zrezygnuje, albo zostanie usłyszany przez sąsiadów.

 

Wybierając okna mające zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa, zdecydujmy się na takie, które mają solidne okucia i szyby oraz inne rozwiązania utrudniające pracę potencjalnym złodziejom.

Joanna Dąbrowska
fot. Krispol

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje