Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 32441
Optex Security Sp. z o.o. - Producent niezawodnych barier podczerwieni i czujek ruchu

Optex Security Sp. z o.o. Producent niezawodnych barier podczerwieni i czujek ruchu

Telefon 22 598 06 60
E-mail optex@optex.com.pl
Adres Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7b, 02-366 Warszawa
Japońska firma OPTEX jest wiodącym producentem urządzeń ochrony mienia z 40-letnim doświadczeniem. Jest światowym liderem w dziedzinie detekcji na zewnątrz budynków. Czujki ruchu OPTEX stosowane są w systemach sygnalizacji włamania i napadu instalowanych w domach i rezydencjach, magazynach, obiektach wojskowych oraz zakładach produkcyjnych. Urządzenia te cieszą się zasłużoną opinią niezawodnych, łatwych w montażu oraz... Czytaj więcej
Optex Security Sp. z o.o.

Japońska firma OPTEX jest wiodącym producentem urządzeń ochrony mienia z 40-letnim doświadczeniem. Jest światowym liderem w dziedzinie detekcji na zewnątrz budynków. Czujki ruchu OPTEX stosowane są w systemach sygnalizacji włamania i napadu instalowanych w domach i rezydencjach, magazynach, obiektach wojskowych oraz zakładach produkcyjnych. Urządzenia te cieszą się zasłużoną opinią niezawodnych, łatwych w montażu oraz odpornych na sygnalizację „fałszywych alarmów”.

 

  Koncentryczny system stref ochrony obiektów OPTEX

Koncentryczny system stref ochrony obiektów OPTEX

Firma OPTEX opracowała koncentryczny system stref ochrony obiektów pozwalający wykryć i odstraszyć intruza już na wczesnym etapie jego aktywności. Na potrzeby tego systemu stworzono szereg uzupełniających się funkcjonalnie i zaawansowanych technologicznie urządzeń, które są kwintesencją jakości, funkcjonalności i dbałości o szczegóły, tak charakterystycznych dla japońskich produktów. Koncentryczny system stref ochrony obiektów OPTEX pozwala na wykrycie intruza w dalekiej odległości od budynku, ochronę mienia znajdującego się na posesji oraz prowadzi do zaniechania próby wtargnięcia.

System zabezpieczenia domu powinien składać się z kilku kolejnych stref:

  • pierwsza strefa – ochrona obwodowa na granicy posesji w postaci np. aktywnej bariery podczerwieni;
  • druga strefa – zewnętrzne czujki ruchu w strefie podejścia do budynku;
  • trzecia strefa – ochrona zewnętrzna ścian i otworów w elewacji budynku (okna, drzwi)
  • czwarta strefa – czujki wewnętrzne.

Czujki ruchu zasilane bateryjnie

A jeżeli w czasie projektowania systemu nie przewidywaliśmy zastosowania zewnętrznych czujek ruchu i nie mamy okablowania do ich zamontowania?

Każda zewnętrzna czujka ruchu OPTEX ma swój odpowiednik zasilany bateryjnie. Taką czujkę należy wyposażyć w nadajnik bezprzewodowy, który będzie łączył się z odbiornikiem podłączonym do centrali alarmowej. Można do tego wykorzystać nadajnik z bezprzewodowego czujnika otwarcia okien/drzwi.

Estetyka wykonania - linia czujek SHIELD

Wielu użytkowników ma problem z połączeniem wyglądu czujek z estetyka domu. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie, OPTEX stworzył linię produktów SHIELD. Współpraca z biurem projektowym Ziba zaowocowała powstaniem obudów o lekkim, eleganckim i nowoczesnym kształcie. Dzięki dostępności 3 różnych opcji kolorystycznych czujki z łatwością można zaadoptować do różnych elewacji budynków.

NOWOŚĆ w ofercie OPTEX – panoramiczne czujki zewnętrzne 180°

Najnowsze produkty firmy OPTEX – panoramiczne czujki zewnętrzne 180° ułatwią zabezpieczanie rozległych terenów przy domu czy na dachu. Firma OPTEX stale pracuje nad ulepszaniem swoich produktów i dostosowywaniem ich do aktualnych potrzeb użytkowników.