Udogodnienia stosowane w drzwiach tarasowych PVC

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Udogodnienia stosowane w drzwiach tarasowych PVC

Jakie udogodnienia można zastosować w drzwiach tarasowych PVC oraz jak wpływają one na komfort użytkowania?

aktualizacja: 2021-09-15 08:26:32

Przed podjęciem decyzji o wyborze drzwi tarasowych najlepiej sprawdzić jakie rozwiązania i udogodnienia oferują producenci stolarki PVC. Możliwości jest sporo, więc warto je przeanalizować.

Klasyczne drzwi tarasowe jedno- lub dwuskrzydłowe należą do najbardziej popularnych rozwiązań. Taka opcja najczęściej stosowana jest w przypadku, kiedy wyjście na balkon lub taras jest wąskie. Standardowe drzwi otwierają się do środka, jednak możemy znaleźć wariant z otwieraniem drzwi na zewnątrz. W tej kwestii udogodnieniem może być niski próg aluminiowy o wysokości 20 mm, który umożliwia przejazd wózkiem dziecięcym lub inwalidzkim.

W ofercie znajdziemy także systemy przesuwne, np. Patio PSK lub HST. Mimo tego że drzwi HST mogą ważyć nawet 300 kg, zastosowanie odpowiednich okuć zapewnia bezproblemową obsługę aktywnych skrzydeł. Zasuwnica ze wspomaganiem sprawia, że do zmiany położenia klamki potrzeba użycia mniejszej siły. Z kolei mechanizm SOFT CLOSE spowalnia skrzydło i delikatnie wprowadza je do ramy podczas zamykania. Natomiast, za wygodne przesuwanie aktywnych skrzydeł odpowiedzialne są wózki jezdne z regulacją.

Jeżeli nasze drzwi HST wyposażymy w elektryczne systemy wspomagające ruch, to żeby otworzyć albo zamknąć skrzydło nie będziemy wkładać żadnego wysiłku, ponieważ sterowanie odbywa się za pomocą pilota albo aplikacji w smartfonie.

W systemach HST niski próg oferowany jest w standardzie, jednak nie każdy wie, że można go dodatkowo obniżyć. Pozwala na to zamontowanie niższej szyny jezdnej, po której porusza się wózek skrzydła czynnego oraz dołożenie nakładki wyrównującej od zewnątrz. Takie zabiegi powodują, że próg będzie miał zaledwie 5 mm wysokości.

Artur Głuszcz
dyrektor produkcji w MS więcej niż OKNA
fot. otwierająca: MS więcej niż OKNA

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA