Jak chronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak chronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem?

Odpowiedź eksperta: W czasie letnim, słońce przez długi czas mocno świeci nad horyzontem. Często przeszkadza w pracy czy wypoczynku, a pomieszczenia w budynku niemiłosiernie się nagrzewają. W takim okresie zastanawiamy się jak chronić wnętrza przed ciepłem i ostrym światłem słonecznym.

aktualizacja: 2019-07-16 12:13:38

Większość ludzi sądzi, że akcesoria wewnętrzne chronią przed gorącymi promieniami słońca. Prawda jest jednak taka, że rolety wewnętrzne czy żaluzje montowane od środka pomieszczenia w niewielkim stopniu chronią przed nagrzaniem wnętrza. Jednak pytanie jak skutecznie chronić wnętrza przed nagrzaniem pozostaje otwarte. Odpowiedź może niektórych zaskoczyć. Po prostu zamontować na oknach fasadowych markizy.

Markizy to osłony montowane na zewnątrz okien dlatego efektywnie chronią wnętrza pomieszczeń przed nagrzaniem. Są one do 8 razy skuteczniejsze niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne, które zwykle zasłaniają ostre światło słoneczne. Markizy absorbują promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chronią wnętrze przed uciążliwym upałem. W przeciwieństwie do rolet nie zasłaniają widoku za oknem, a wewnątrz jest wystarczająca ilość naturalnego światła. Markizy chronią oczy przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem czy oglądania TV. W wersji elektrycznej i ZIP pełnią również funkcję moskitiery. Spokojnie możemy uchylić okno do przewietrzenia bez obawy przed kłopotliwymi owadami z zewnątrz.

"Kiedy mężczyzna otwiera kobiecie drzwi to..."
0:30

Kolejną zaletą stosowania markizy jest jej energooszczędność. Markiza ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych przez co możemy ograniczyć bądź całkowicie z nich zrezygnować. Co więcej rozwinięta markiza w ciągu chłodnych nocy chroni wnętrze przed stratami ciepła poprawiając współczynnik przenikania ciepła okna aż do 16%. W ten sposób obniżymy rachunki za ogrzewanie. Lekka, nowoczesna konstrukcja markiz zdecydowanie podnosi estetykę nie tylko okien, ale całego budynku.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Wojciech Chronowski
Manager Produktu
FAKRO

Dodaj komentarz

time image
time image
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny