Jakie są obecnie oczekiwania inwestora jeśli chodzi o stolarkę?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są obecnie oczekiwania inwestora jeśli chodzi o stolarkę?

Odpowiedź eksperta: Wraz z rozwojem nowoczesnej architektury oczekiwania współczesnego inwestora odnośnie stolarki okiennej i drzwiowej stają się coraz bardziej złożone. Okna powinny być nie tylko bardzo energooszczędne, ale przede wszystkim zapewniać komfort i zwiększony dostęp światła. Wymaga to stosowania starannie przemyślanych, stabilnych konstrukcji okien i drzwi przesuwnych, które umożliwiają wstawianie wielkoformatowych przeszkleń, a zarazem łatwą obsługę dużych skrzydeł.

aktualizacja: 2019-07-16 10:31:32

Dzięki specjalnym wzmocnieniom zastosowanym w drzwiach podnoszono-przesuwnych Schüco LivIngSlide posiadają one wizualnie subtelne ramy i mogą osiągać imponujące wymiary nawet do 6500 m szerokości oraz 2800 m wysokości. Drugą rozwojową tendencją w dziedzinie stolarki z PVC-U jest ograniczanie powierzchni ram. Pozwala to przewidywać, że już niebawem na rynku pojawią się efektowne, panoramiczne rozwiązania.

Takich możliwości dostarczają już teraz nowoczesne aluminiowe systemy przesuwne, w których można maksymalnie ograniczyć widoczną szerokość ram i całkowicie ukryć je w przegrodach budynku. Przykładem takiego rozwiązania jest panoramiczny system Schüco ASS 77 PD z wbudowaną w ścianę ościeżnicą i płaskim progiem. Jedynym widocznym elementem konstrukcji pozostaje ekstremalnie wąski widok styku profili skrzydeł, dzięki czemu drzwi wyglądają jak wielkoformatowa szyba.

"Kiedy mężczyzna otwiera kobiecie drzwi to..."
0:30

Rozwiązanie umożliwia także realizację naroży otwieranych pod kątem 90° bez stałego słupka, które zapewniają panoramiczne widoki na otoczenie. Takie przeszklenia mogą być obsługiwane manualnie lub zdalnie, dzięki czemu zapewniają maksymalny komfort użytkowania.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Dr inż. Andrzej Polijaniuk,
Dyrektor ds. marketingu i produktu
Schüco International Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny