Jakie są zalety okien drewnianych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety okien drewnianych?

Odpowiedź eksperta: Podstawową zaletą okien drewnianych jest materiał z którego są wykonane. To genialne tworzywo. W pełni odnawialne, które w fazie swojego wzrostu dostarcza nam tlen i oczyszcza powietrze którym oddychamy. Materiał z którego da się zrobić wszystko. Statek, samochód lub samolot. Można wybudować z drewna dom. Można - i należy z niego robić okna.

aktualizacja: 2019-07-16 07:56:53

Ramy okna drewnianego są ciepłe i mocne. Stabilne i pewnie utrzymują coraz cięższe potrójne szyby, które są już standardem w naszym budownictwie. Dzięki technice wielowarstwowego klejenia drewna skrzydła okien drewnianych nie opadają i zawsze pasują do ościeżnicy, niezależnie od warunków zewnętrznych czy wewnętrznych. Nie gną się i nie falują. Nie zmieniają swoich wymiarów pod wpływem temperatury, dzięki temu są szczelne zarówno podczas zimowych mrozów jak i latem.

O okna drewniane należy dbać i czasem, raz na kilka czy kilkanaście lat odnowić z zewnątrz. Dzięki elastycznym i ekologicznym lakierom to bardzo proste. Powłoka wodorozcieńczalnego i bezzapachowego lakieru zawsze zachowuje elastyczność, nie łuszczy się i nie odpada. Trzeba też wiedzieć, że po "odnowieniu" nasze okno rzeczywiście będzie jak nowe, z wszystkimi cechami okna nowego i może nam służyć dalsze kilkanaście lat. Ale można tego wcale nie robić, jeśli zamontujemy sobie okna drewniano-aluminiowe, przykryte z zewnątrz nakładką aluminiową, które jest całkowicie odporne na czynniki atmosferyczne.

I na koniec ostatnia, choć wcale nie najmniej ważna kwestia. Okna drewniane - traktowane właściwie i z należnym szacunkiem będą nam służyć dziesiątki lat. Jeśli jednak nasze wnuki będą je wymieniać, dobrze mieć świadomość, że materiał, z którego są wykonane podlega pełnej i szybkiej biodegradacji. W miejsce drzewa, z którego zrobiliśmy Twoje okno wyrośnie w tym czasie wiele innych.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Paweł Pachota
Salon Firmowy Sokółka Okna i Drzwi
Kraków

Dodaj komentarz

time image
time image
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny