Jakie okna wybrać do kuchni i łazienki na poddaszu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie okna wybrać do kuchni i łazienki na poddaszu?

Łazienka i kuchnia to pomieszczenia, z których korzystamy codziennie, a które są szczególnie narażone na występowanie wilgoci. Dlatego wybierając okna dachowe do tych pomieszczeń warto zwrócić uwagę na materiał z którego są wykonane.

aktualizacja: 2019-02-19 09:06:54

Dobrym rozwiązaniem będzie drewno pokryte ciśnieniowo odpornym na wilgoć poliuretanem w kolorze białym. Inaczej niż w oknach z PVC, poliuretanowa powierzchnia okna jest jednolita; naroża profili są gładkie i bez połączeń, co sprawia, że nie gromadzi się na nich wilgoć, kurz czy brud. Dzięki takiemu rozwiązaniu drewno pod wpływem wilgoci nie wypacza się i nie butwieje. Okna są więc bardzo łatwe do utrzymania w czystości - nie wymagają konserwacji przez wiele lat użytkowania, wystarczy zwykłe mycie.

Dodatkowo, warto sprawdzić czy okna posiadają wydajną wentylację, ponieważ podczas wykonywania takich czynności jak gotowanie czy kąpiel, jest to szczególne ważna cecha. Wbudowana wentylacja to wygodne rozwiązanie, które dostarcza do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Taki system doskonale sprawdza się podczas długich kąpieli. Wentylacja ma też wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

"Kiedy mężczyzna otwiera kobiecie drzwi to..."
0:30

Przy wyborze okien dachowych do kuchni i łazienek mamy wiele rozwiązań: okna obrotowe z górnym lub dolnym otwieraniem bądź klapowo-obrotowe, które można otworzyć do kąta 45° i swobodnie przez nie wyglądać. Bardzo wygodne są także okna elektryczne, które dowolnie zaprogramowane, automatycznie przewietrzą pomieszczenie.

Z kolei, jeśli domownicy poszukują maksimum komfortu, dobrym rozwiązaniem okaże się inteligentny system automatycznie zarządzający elektrycznymi oknami dachowymi oraz roletami, jak np.: VELUX Active. Na podstawie danych z czujników klimatu wewnętrznego oraz prognozy pogody pobranej z Internetu, system samodzielnie otworzy okno w pokoju, aby go przewietrzyć lub zasłoni rolety, kiedy wyczuje, że robi się w nim zbyt ciepło. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą pamiętać o regularnym wietrzeniu domu, ponieważ system zrobi to za nich.

Monika Kupska-Kupis,
architekt VELUX Polska

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość ineka

21 Lip 2019, 10:42

Należy dokładnie porównać oferty, zarówno pod względem ceny, jak i specyfikacji okien. Drugą ale niemniej ważną sprawą jest wybór firmy, która ma dobrą ekipę montażową. Dobry montaż = 50% zadowolenia z okien

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny