Elektryczne ogrzewanie podłogowe sterowane telefonem

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Elektryczne ogrzewanie podłogowe sterowane telefonem

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Thermoval jest łatwe w montażu i wygodne w obsłudze. System mat grzewczych jest prosty, bezpieczny i efektywny, a dzięki możliwości zastosowania "inteligentnego" sterownika także ekonomiczny. Dzięki dostępowi do WiFi i dedykowanej aplikacji ogrzewanie da się ustawiać także na odległość za pomocą smartfona lub tabletu.

aktualizacja: 2021-11-02 07:27:58

Jedną z największych zalet elektrycznego ogrzewania podłogowego jest wygodna obsługa. Wystarczy włączyć sterownik i ustawić bądź zaprogramować temperaturę w danym pomieszczeniu. Po chwili można cieszyć się przyjemnym, bijącym od podłogi ciepłem.

Trzeba w tym miejscu dodać, że ogrzewanie takie może być stosowane w budynku mieszkalnym jako główne lub uzupełniające. W tym drugim przypadku warto instalować je zwłaszcza w tych pomieszczeniach, w których występują posadzki ceramiczne lub kamienne, a więc w łazienkach, kuchni i wiatrołapie. Wówczas w chłodniejsze miesiące wiosenne i jesienne, można z powodzeniem posiłkować się elektryczną podłogówką bez konieczności włączania ogrzewania całkowitego (np. gazowego).

Oczywiście system można z powodzeniem instalować również pod innymi pokryciami podłogowymi, jak parkiety, panele podłogowe, drewniane deski czy różne materiały drewnopodobne.

Cena ma znaczenie

Elektryczna podłogówka jest tańsza w zakupie i montażu od ogrzewania wodnego i powietrznego. Jeśli chodzi o instalację systemu, to ona również nie nastręcza problemów. Na rozłożoną na wypoziomowanej wylewce matę grzewczą (omija się miejsca w których znajdzie się ceramika sanitarna, wanna, prysznic czy meble) nakłada się zaprawę klejową, a gdy ta wyschnie, można zacząć układać podłogę. Wcześniej trzeba tylko odpowiednio przygotować pomieszczenie, mocując puszkę elektryczną i przygotowując kanał pod rurkę ochronną podłogowego czujnika temperatury, który pomaga optymalizować koszty ogrzewania.

Sam system składa się tak naprawdę z dwóch kluczowych elementów: maty grzewczej oraz elektronicznego regulatora (termostatu) z funkcją programowania. Mata jest włączana lub wyłączana przez regulator tak, aby była utrzymywana ustawiona na sterowniku temperatura. Oczywiście w ciągu dnia, gdy dom nagrzewa się od słońca, urządzenie włącza się odpowiednio rzadziej. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie od termostatu z regulacją manualną, który zapewni wprawdzie stałą temperaturę podłogi, ale nie zoptymalizuje zużycia prądu, ponieważ nie reaguje na zmieniające się warunki zewnętrzne.

System mat grzewczych Thermoval

Zapewnia pełną swobodę

Ogromnym walorem elektrycznego ogrzewania podłogowego jest to, że jest ono niewidoczne. Poza tym nie zajmuje w domu przestrzeni, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku mniejszych pomieszczeń oraz nie wymaga maskowania w celu osiągnięcia pożądanego efektu estetycznego (czego nie można powiedzieć o tradycyjnych grzejnikach). Ułożone pod podłogami maty w żaden sposób nie wpływają na aranżację wnętrz. Dom można więc urządzać bez żadnych ograniczeń, które pojawiają się zwykle w przypadku wyprowadzonych na ściany urządzeń grzewczych.

Zdrowe i ekologiczne

Dzięki systemowi elektrycznych mat grzewczych żaden z domowników nie będzie miał zimnych stóp. Ich przemarzanie często jest przyczyną złego samopoczucie. Ale to nie wszystko, bowiem okazuje się, że ogrzewanie podłogowe gwarantuje nie tylko równomierną emisję ciepła w całym pomieszczeniu, ale też jest zgodne z ludzką fizjologią. W pokojach, w których znajdują się tradycyjne grzejniki, ciepłe powietrze unosi się szybko do góry i kumuluje pod sufitem. Strefa znajdująca się tuż nad podłogą często pozostaje niedogrzana.

Podłogówka gwarantuje idealne rozprowadzanie ciepła od dołu. I tak na poziomie nóg jest najcieplej, zaś na poziomie głowy najzimniej. Taki rozkład temperatur jest dla ludzkiego organizmu najbardziej komfortowy. Ale to nie wszystko, bowiem system jest także ekologiczny i bezpieczny. Ogrzewanie elektryczne nie generuje w domu żadnych spalin i co za tym idzie nie niesie za sobą ryzyka zaczadzenia. Z powodzeniem można połączyć je z domową instalacją fotowoltaiczną, co w perspektywie czasu nie tylko zagwarantuje nam spore oszczędności, ale też sprawi, że będziemy ogrzewać dom "zieloną" energią.

Bezawaryjne działanie

System ogrzewania podłogowego ma tak prostą budowę, że praktycznie nie ma co się w nim zepsuć. Kable grzewcze mają bardzo długą sprawność, a jedynymi wymiennymi podzespołami są regulator i podłogowy czujnik temperatury. Jeśli instalacja zostanie właściwie położona nie wymaga żadnych zabiegów serwisowych (producent udziela 25-letniej gwarancji na maty grzewcze). Jest to miła odmiana np. w porównaniu do ogrzewania gazowego. Tam trzeba regularnie serwisować chociażby piec, przy czym koszt takiego zabiegu wynosi przynajmniej kilkaset złotych.

Thermoval ma trzy sterowniki przystosowane do bezprzewodowej obsługi elektrycznego ogrzewania podłogowego

Sterowanie za pomocą smartfona

System oferowany przez firmę Thermoval z powodzeniem wpisuje się w ideę inteligentnego domu, ponieważ można zarządzać nim na odległość (także tworzyć sceny w połączeniu roletami, oświetleniem czy alarmem) za pomocą dedykowanej aplikacji. Najnowsza linia regulatorów łączy się z siecią WiFi dzięki czemu możemy programować je będąc w pracy lub na wakacjach za pomocą dowolnego urządzenia przenośnego.

Obecnie w swojej ofercie Thermoval ma trzy sterowniki przystosowane do bezprzewodowej obsługi elektrycznego ogrzewania podłogowego. Każdy z nich jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Android i iOS. Sterowanie ogrzewaniem na odległość pozwala dostosować temperaturę panującą w domu do własnego, często zmieniającego się rytmu dnia, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu cieplnego. Przekłada się to na realne oszczędności, bo na bieżąco modyfikując ustawienia, jesteśmy w stanie obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje