Artykuły: Ogrzewanie podłogowe i grzejniki
Jak zrobić podgrzewany podjazd i uniknąć wysokich rachunków za prąd?
Jak dobrze zrobić podgrzewany podjazd? Szukasz sposobu, żeby twój samochód nie ślizgał się na podjeździe do garażu. Odśnieżanie i usuwanie lodu zajmuje mnóstwo czasu, dlatego warto zastanowić się nad skuteczniejszym rozwiązaniem. Czy zamontowanie na podjeździe do garażu instalacji przeciwoblodzeniowej to dobry pomysł? Wyjaśniamy i ku przestrodze pokazujemy horrendalnie wysoki rachunek pani Anny, emerytki z Kutna, która zapłaciła za podgrzewanie podjazdu latem 2024 r. ponad 5 tysięcy złotych!
5 rzeczy, które trzeba sprawdzić przed montażem pompy w modernizowanym domu
Czy pompa ciepła może skutecznie ogrzewać stary dom? Tak, pod warunkiem, że zostanie prawidłowo dobrana. Może być też potrzebne dostosowanie samego budynku - jego docieplenie, czy zmodyfikowanie instalacji c.o. Niżej więc przedstawiamy krok po kroku, o co więc trzeba zadbać i na co należy szczególnie uważać, jeżeli decydujemy się na założenie pompy i chcemy by przyniosło to korzyści?
Artykuł promocyjny
Nagrzewnica powietrza - elektryczna, olejowa, gazowa. Kiedy i gdzie są niezbędne?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, prace wykończeniowe na budowach prowadzono niemal wyłącznie w okresie od wiosny do jesieni. Zimy były wtedy znacznie mroźniejsze, bardziej zaawansowane urządzenia technicznie drogie, a ręczna praca człowieka tania. Nie było więc motywacji do tworzenia warunków i technologii umożliwiających prowadzenie prac budowlanych przez okrągły rok. Dopiero gdy na budowach "czas zdrożał", sytuacja diametralnie się zmieniła. A jednym z urządzeń, które taką zmianę umożliwiły były nagrzewnice, które znajdują zastosowanie również poza branżą budowlaną.
Ogrzewanie podłogowe - idealne dla alergików
Ty albo ktoś z Twoich bliskich cierpi na uczulenie od kurzu, pyłków albo roztoczy? Odpowiednio zaprojektowane ogrzewanie domu może pomóc alergikom w codziennym życiu. Oto dlaczego podłogówka to nie tylko korzyść dla portfela, ale też dla zdrowia.
Artykuł promocyjny
Ulow-E - grzejnik niskotemperaturowy do pomp ciepła
Ze względu na rosnące koszty ogrzewania coraz więcej inwestorów decyduje się na niskotemperaturowe systemy ogrzewania, zarówno w nowo budowanych domach, jak i modernizowanych pod kątem energooszczędnych instalacji. W przypadku renowacji najczęściej wymienia się stare źródło ciepła na bardziej nowoczesne, np. kocioł kondensacyjny lub pompę ciepła. Jednak aby zapewnić optymalną efektywność energetyczną instalacji musi ona współpracować z odpowiednio dopasowanymi urządzeniami, które zapewnią wystarczającą wydajność cieplną. W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Purmo wprowadziła do swoje oferty grzejnik niskotemperaturowy - Ulow-E, dedykowany instalacjom niskotemperaturowym.
Artykuł promocyjny
MultiSafe - inteligentny sposób na powstrzymanie wycieków
Firma RWC wprowadziła na rynek nowy system wykrywania wycieków Reliance Valves MultiSafe, zaprojektowany do ciągłego monitorowania zużycia wody w celu zabezpieczenia systemów wodno-kanalizacyjnych i grzewczych oraz identyfikacji potencjalnych awarii, które prowadzą do kosztownych wycieków.
Artykuł promocyjny
Unisenza Plus - innowacyjne sterowanie systemem ogrzewania
Systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego są znane ze swojej efektywności energetycznej. Warto jednak wiedzieć, że skutecznym sposobem na pełne wykorzystanie ich potencjału jest optymalne sterowanie. Dobrym punktem wyjścia są sterowniki, które zapewniają podstawową kontrolę nad systemem ogrzewania i chłodzenia. Jednak żeby uzyskać maksymalną wydajność, wygodę i komfort cieplny w pomieszczeniach, najlepiej zdecydować się na inteligentny system sterowania. Marka Purmo już w ubiegłym roku wprowadziła na rynek inteligentne sterowniki Unisenza Plus do grzejników, a obecnie rozszerza tę gamę o system sterowania bezprzewodowego do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.
Artykuł promocyjny
Ogrzewanie podłogowe KAN-therm - poznaj te 3 fakty
Ogrzewana podłoga coraz częściej staje się wyposażeniem domów w Polsce. Warto się przekonać do tego rozwiązania, myśląc nad budową albo remontem. Dzięki systemom ogrzewania płaszczyznowego KAN-therm poznasz, czym jest prawdziwy komfort termiczny.
Artykuł promocyjny
Zalety folii grzewczych TERMOFOL - nowoczesne ogrzewanie z Polski
Ogrzewanie to kluczowy element każdego domu, a wybór odpowiedniego systemu grzewczego ma ogromny wpływ na komfort mieszkańców, koszty eksploatacji oraz estetykę wnętrz. Polskie folie grzewcze TERMOFOL to innowacyjne rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści zarówno na etapie budowy, jak i podczas codziennego użytkowania. Dlaczego warto je wybrać? Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletom.
Artykuł promocyjny
Jak sterować ogrzewaniem i regulować grzejniki, żeby mieć ciepło i niskie rachunki za ogrzewanie? Poradnik
Wyjaśniamy, jak sterować ogrzewaniem w domu, żeby było najbardziej efektywne, a nasze rachunki za ogrzewanie niskie. Dowiedz się, jak prawidłowo sterować pracą grzejników i od czego to zależy.
Jakie grzejniki najlepsze do domu? 7 zasad, jak dobrać grzejniki i ich moc do instalacji, którą mamy w domu
Oferta grzejników w sprzedaży jest ogromna. Jak dobrać grzejniki i ich moc do swojego domu i instalacji, którą mamy? To nie takie proste. Wyjaśniamy 7 kluczowych kwestii związanych z wyborem grzejników, które ułatwią podjęcie decyzji.
Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe? Fakty i mity o podłogówce
Wybór systemu ogrzewania domu to kluczowa sprawa, nie tylko z uwagi na koszty eksploatacyjne i wygodę użytkowania, ale też ze względu na wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny, gdy w domu są małe dzieci lub osoby cierpiące na alergie np. na roztocza lub chorujące na astmę.
Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe? Liczymy koszt ogrzewania podłogowego 100 m2
Jaki jest koszt ogrzewania podłogowe? W dobie rosnących cen energii, inflacji i wzrostu ogólnych kosztów życia, budowa własnego domu to inwestycja, do której warto przygotować się z ołówkiem w ręku, również w kontekście domowej instalacji grzewczej.
14 najważniejszych pytań o dobór grzejników
Trudno znaleźć jakiś inny element instalacyjny, który występowałby w tak wielu wielkościach, wzorach, kolorach, jak grzejniki. Co najważniejsze, różnice pomiędzy nimi nie są błahe. Przeciwnie, mają wręcz zasadniczy charakter. Grzejniki charakteryzuje bowiem odmienne nie tylko wygląd i moc, lecz nawet sama zasada działania. Równocześnie nie sposób zaprzeczyć, że także różnice stylistyczne są ogromne.
9 błędów popełnianych podczas montowania grzejników
Ogrzewanie grzejnikowe można zainstalować w domu nowym, jak i podczas modernizacji instalacji w remontowanym. Oto 9 najczęstszych błędów popełnianych podczas montowania grzejników.
16 błędów podczas wykonywania ogrzewania podłogowego
Dobrze zaprojektowane ogrzewanie podłogowe daje szansę na oszczędne wykorzystanie energii, zapewniając rozkład temperatury wewnątrz domu. Przedstawiamy 16 najczęstszych błędów podczas wykonywania ogrzewania podłogowego.
Grzejniki i ogrzewanie podłogowe w jednej instalacji
Połączenie wodnego ogrzewania podłogowego z grzejnikami nie jest łatwym zadaniem, jednak takie właśnie instalacje stosuje się coraz częściej. Rzecz w tym, by wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do konkretnej sytuacji, a przy tym niezbyt kosztowne.
Jaka podłogówka z pompą ciepła?
Słusznie uznaje się, że w domu z pompą ciepła ogrzewanie podłogowe jest lepszym rozwiązaniem, niż grzejniki. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na potrzeby pompy podłogówkę powinno się zaplanować nieco inaczej, niż gdyby miała być zasilana przez kocioł. Wówczas układ będzie optymalny, czyli dający maksimum korzyści.
Artykuł promocyjny
Czy ogrzewanie podłogowe elektryczne się opłaca? Montaż, koszt, opinie
Ogrzewanie podłogowe elektryczne to rozwiązanie efektywne i nowoczesne. Dowiedz się, jak wygląda jego montaż i jakie ma zalety. System elektrycznej podłogówki to przewody, maty grzejne oraz folie, przez które przepływa prąd, tworząc przyjemne ciepło rozchodzące się równomiernie po całej powierzchni podłogi. Sprawdzamy też, ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe.
Rozmowy o budowaniu domu - montaż ogrzewania podłogowego
Ogrzewanie podłogowe to bardzo popularne rozwiązanie. Ekspert budowlany przybliża kwestie związane z tym tematem, odpowiadając na pytania o ograniczenia w stosowaniu podłogówki oraz zasady jej montażu.
Rozmowy o budowaniu domu - dobór grzejników
Jakie grzejniki znajdziemy na rynku? Jakie są obecnie najpopularniejsze? Jak sterować pracą grzejników? Na te i inne pytania inwestora odpowiada ekspert budowlany.
Instalacje przeciwoblodzeniowe: Gdzie montować? Jak sterować? Jakie są koszty?
Sroga zima - z dużymi mrozami i opadami śniegu - to nie anomalia. W naszej szerokości geograficznej, choć od kilku lat zdarza się rzadziej, nadal jest normą. Aby funkcjonowanie w tym czasie było komfortowe, trzeba się do takich warunków przygotować, nie tylko zakładając ciepłe ubrania i buty i dbając o odpowiednią temperaturę w domu, ale też... wyposażając schody i podjazd oraz dach, rynny i rury spustowe w instalację przeciwoblodzeniową.
Jaka temperatura w domu jest optymalna?
Czy zdarzyło wam się toczyć spory z innymi domownikami o to, czy w mieszkaniu jest ciepło czy zimno? Odczuwanie temperatury jest rzeczą subiektywną, ale są pewne wskazania, którymi można się kierować. A warto. Bo ustawienie optymalnej temperatury skutkuje nie tylko ograniczeniem zużycia energii i niższymi kosztami, ale także wpływa na nasze zdrowie i koncentrację.
Wybrałam grzejniki kanałowe, ozdobne i płytowe, bo estetyka jest dla mnie ważna
Estetyka jest dla mnie ważna, dlatego nie chciałam zakładać zwykłych płytowych grzejników. Przy największych przeszkleniach w salonie, zastosowałam grzejniki kanałowe, a przy wejściu do kuchni - dekoracyjny - mówi Bogusia, która grzejniki użytkuje od 2016 r.
Ogrzewanie parterowego domu promiennikami podczerwieni
Jesteśmy zadowoleni z ogrzewania na podczerwień. Przy obecnych lżejszych zimach super się sprawdza - mówią Iwona i Zygmunt, którzy promienniki podczerwieni użytkują od 2016 r.
Podczas zakupu grzejników źle dobraliśmy podłączenia
Sami wybraliśmy grzejniki, potrzebowaliśmy ośmiu sztuk o rozmaitej mocy, rozmiarach. Pojechaliśmy po nie do hipermarketu budowlanego - mówi Witek, który nowe grzejniki użytkuje od 2019 r.
Jakie grzejniki wybrać? Rodzaje grzejników
Choć w domach najczęściej można spotkać grzejniki płytowe lub członowe, do wyboru jest znacznie więcej ich rodzajów. W salonie można zastosować model dekoracyjny przypominający rzeźbę, ściankę albo lustro. W łazienkach zwykle montuje się wersje drabinkowe.
Wodne ogrzewanie podłogowe - jak działa, co je wyróżnia?
Ogrzewanie podłogowe już od lat jest bardzo popularne. Pełni tę samą funkcję co grzejniki i może być zasilane przez takie same kotły. Jednak jego działanie bardzo się różni. Na czym polega ta odmienność i jak można obrócić ją na własną korzyść?
Jak rozpoznać naprawdę oszczędną pompę ciepła?
Popularność pomp ciepła rośnie. Dobra strona tego jest taka, że ich oferta wciąż się powiększa. Zła zaś, że na rynek trafiają zarówno urządzenia bardzo dobre, jak i te dalekie od ideału. Jak poznać, które z nich gwarantują skuteczne i rzeczywiście tanie ogrzewanie domu?
Artykuł promocyjny
Ogrzewanie płaszczyznowe - ekologia i standard w domach energooszczędnych
Firma RWC jest światowym liderem w produkcji rur i złączy wtykowych. Wzbogacona o doświadczenie firmy John Guest od ponad 60 lat dostarcza niezawodne systemy hydrauliczne i grzewcze.
Artykuł promocyjny
Grzejniki - w czym możemy wybierać?
Grzejniki pionowe, poziome, ze skosem, z płaskim frontem lub żłobieniami, zdalnie sterowane, w kształcie zupełnie nieprzypominającym klasycznych modeli, z nadrukowanym na szkle zdjęciem. Producenci zaskakują nowościami, ale tradycjonaliści też znajdą coś dla siebie.
Czym są podzielniki ciepła i co należy o nich wiedzieć?
Spółdzielnia rozważa wprowadzenie podzielników ciepła? Chcesz dowiedzieć się, czym są podzielniki ciepła i na czym polega działanie podzielnika?
Rodzaje nawierzchni na ogrzewanie przeciwoblodzeniowe
Zima nie jest łatwym czasem dla właścicieli domów jednorodzinnych. Zalegające wokół budynku śnieg i lód utrudniają przemieszczanie się, a biały puch leżący na dachu i sople lodu zwisające z rynien mogą stanowić zagrożenie dla osób poruszających się koło domu. Dlatego warto rozważyć zainstalowanie na posesji i dachu systemów przeciwoblodzeniowych, które pozwolą uwolnić się od problemów.
Jak bezpiecznie korzystać z termowentylatora?
Termowentylator, nazywany potocznie farelką, dogrzewa pomieszczenia, kiedy nie chcemy jeszcze włączać głównego źródła ogrzewania lub ograniczamy zużycie energii. Jak bezpiecznie z niego korzystać? Ile kosztuje termowentylator?
Jakie są rodzaje zabudowy grzejników i ile kosztują?
Estetyczne dopasowanie grzejników poprawia wygląd mieszkania. Jednak większość kaloryferów ma przeciętny wygląd, a jeżeli nie mamy funduszy na dekoracyjne grzejniki, można zdecydować się na ich zabudowę. Z jakich materiałów wykonuje się maskownice grzejników? Do jakich pomieszczeń są polecane? Ile kosztują?
Grzejniki panelowe - działanie, cena, montaż
Ogromny asortyment grzewczy sprawia, że osoby zastanawiające się nad rodzajem grzejnika, miewają spore dylematy. Różnią się one nie tylko ceną i zastosowanymi technologiami, ale również wielkością, ciężarem i walorami estetycznymi. W ostatnich latach popularnością cieszą się grzejniki panelowe. Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?