Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Przesiądź się na elektryka - nowe elektryczne kotły grzewcze marki Bosch

Tronic Heat 3500 to linia kotłów elektrycznych przeznaczonych do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Cały typoszereg to siedem modeli o mocach od 4 do 24 kW. Urządzenia mają wbudowane naczynie wzbiorcze oraz pompę obiegową do c.o. Nowoczesny panel sterowania umożliwia łatwą obsługę, a wbudowana automatyka zapewnia oszczędną pracę i utrzymanie komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.

Przesiądź się na elektryka - nowe elektryczne kotły grzewcze marki Bosch
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Podgrzewacze Gazowe i elektryczne, przepływowe i pojemnościowe podgrzewacze wody
www.bosch-homecomfort.pl
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Podgrzewacze Gazowe i elektryczne, przepływowe i pojemnościowe podgrzewacze wody
Dane kontaktowe:
Infolinia: 801 600 801, serwis: 801 300 810
Jutrzenki 105, 02-231 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Podłącz i ogrzewaj kotłem elektrycznym

Kotły elektryczne Tronic Heat 3500 to bardzo prosty sposób na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Nie wymagają podłączenia do sieci gazowej. Nie potrzebują komina. Wystarczy podłączenie do sieci elektrycznej. Niewielkie wymiary i nowoczesny design dają dużą swobodę w wyborze miejsca instalacji. Urządzenia charakteryzują się czystą i cichą pracą. Wbudowane styczniki są praktycznie bezgłośne, a urządzenie w trakcie pracy nie emituje żadnych spalin.

Kocio elektryczny Tronic Heat 3500 sprawdzi się wszędzie

Kotły elektryczne Tronic Heat 3500 to idealny wybór do nowych lub modernizowanych obiektów. Mogą pracować jako urządzenia samodzielnie zasilające układ centralnego ogrzewania i ewentualnie ciepłej wody użytkowej. Mogą również współpracować z innym źródłem ciepła np. kotłem stałopalnym lub pompą ciepła. Pełnią wtedy funkcję urządzenia zabezpieczającego np. na wypadek awarii głównego źródła ciepła lub jego konserwacji.

W przypadku kotłów na paliwa stałe mogą uruchamiać się wtedy, gdy w kotle zostanie zużyte całe paliwo i temperatura zasilania c.o. zaczyna spadać. Zapewniają ciągłe utrzymanie komfortu cieplnego do czasu ponownego załadowania kotła stałopalnego.

Kotły elektryczne mogą również pełnić funkcję szczytowego źródła ciepła np. w sytuacji kiedy pompa ciepła nie jest dobrana (ze względów ekonomicznych) na skrajne parametry obliczeniowe i w przypadku ich wystąpienia moc pompy będzie niewystarczająca. Wtedy kocioł elektryczny odpowiednio dogrzeje wodę.

Przygotowanie ciepłej wody użytkowej realizowane jest przy współpracy z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u. Do podłączenia zasobnika potrzebny jest zestaw przyłączeniowy stanowiący wyposażenie dodatkowe. Zestaw składa się z zaworu 3-drogowego, siłownika i dodatkowego czujnika NTC.

Kocioł elektryczny Tronic Heat 3500 to inwestycja, która daje oszczędności

Kupujesz jedynie urządzenie (ewentualnie dodatkowe akcesoria). Nie ponosisz kosztów instalacji komina oraz wykonania przyłącza gazowego. Samo urządzenie jest relatywnie tanie a przy współpracy z instalacją fotowoltaiczną można korzystać z taniego prądu. Zaawansowane sterowanie gwarantuje optymalne zużycie energii. Należy pamiętać, że wybór sposobu ogrzewania powinien być poprzedzony analizą kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

Pełna kontrola nad pracą kotła

Pracą kotła można sterować w zależności od temperatury w pomieszczeniu korzystając z regulatora pokojowego. Po doposażeniu kotła w moduł EKR możliwe jest sterowanie pogodowe, czyli w zależności od temperatury zewnętrznej. Optymalizacja pracy kotła to realne oszczędności przy zapewnieniu komfortu cieplnego.

Tronic Heat 3500 - jakość marki Bosch

Tronic Heat 3500 to nowoczesny design tak charakterystyczny dla innych urządzeń grzewczych tej marki. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów i najwyższej jakości wykonania istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na urządzenia do 5 lat.

źródło i zdjęcia: Bosch Home Comfort