Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Grzejnik nie musi wisieć na ścianie

Przywykliśmy myśleć o grzejnikach jako o funkcjonalnym, ale nie ozdobnym elemencie naszych wnętrz. Owszem, coraz częściej w ofertach producentów pojawiają się ciekawe pod względem wzornictwa modele, jednak nadal głównie do zawieszania na ścianie. Inżynierowie z firmy DIAMOND postanowili grzejnikom dać wolność i zaprojektować rozwiązanie, pozwalające na ustawienie grzejnika w dowolnym miejscu pomieszczenia. Oczywiście, zadbali przy tym o to, żeby nie tylko emitował ciepło, ale mógł jednocześnie pełnić rolę dekoracyjną.

Grzejnik nie musi wisieć na ścianie
DIAMOND Grzejniki stalowe, aluminiowe, łazienkowe
diamond.pl
DIAMOND Grzejniki stalowe, aluminiowe, łazienkowe
Dane kontaktowe:
12 410 1750, 12 442 00 59, 12 410 6900 - centrala
Półłanki 62B, 30-858 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ciepło na stojaku

Elementem, który uwalnia stalowy grzejnik DIAMOND od tego, aby był zawieszony na ścianie, jest idealnie do niego dopasowany stojak. Pozwala on na zamontowanie grzejnika w dowolnym miejscu, np. poprzez przytwierdzenie go do podłogi. Konstrukcja, wykonana z metalu, jest trwała i stabilna, a przy tym niezwykle estetyczna.

Dopasowany stojak pozwala na zamontowanie grzejnika w dowolnym miejscu
Dopasowany stojak pozwala na zamontowanie grzejnika w dowolnym miejscu, fot. Martyna Woźniak

Zastosowanie stojaka pozwala na swobodną aranżację przestrzeni bez konieczności rezerwowania miejsca na ścianie na instalację grzejnika. Ma to także jeszcze jedną zaletę – najwyższą temperaturę emitowaną przez urządzenie grzewcze możemy uzyskać w wybranej przez nas części pomieszczenia.

W wybranej przez nas części pomieszczenia możemy uzyska najwyższą temperaturę
W wybranej przez nas części pomieszczenia możemy uzyska najwyższą temperaturę, fot. Patrycja Lipska

Z oferty stalowych grzejników, którym dedykowany jest stojak, można wybrać takie, które odpowiadają stylowi wnętrza lub wręcz nadadzą mu charakteru.

Do stojaka dopasować można zarówno tradycyjne grzejniki panelowe, jak i ozdobne grzejniki pionowe i poziome, doskonale wpisujące się w nowoczesne wnętrza a przy tym dobrze współdziałające z ekologicznymi źródłami ogrzewania, w tym z instalacjami PV oraz pompami ciepła.

Do stojaka dopasować można zarówno tradycyjne grzejniki panelowe, jak i ozdobne grzejniki pionowe i poziome
Do stojaka dopasować można zarówno tradycyjne grzejniki panelowe, jak i ozdobne grzejniki pionowe i poziome,
fot. Karolina Romaniuk

Stalowe grzejniki DIAMOND

Obecnie bezapelacyjnym hitem wnętrzarskim są grzejniki pionowe. Ich nietypowa orientacja przyciąga oko i nadaje - dotąd głównie funkcjonalnemu przedmiotowi - charakter dekoracyjny. Co więcej, grzejniki pionowe mogą zostać zastosowane w miejscach, gdzie jest za mało przestrzeni na montaż grzejnika poziomego.

Grzejniki pionowe w ofercie DIAMOND zbudowane są z gładkiej płyty czołowej oraz dwóch płyt profilowanych, bez części konwekcyjnej. Bardzo ciekawym modelem, który zyska uznanie zwłaszcza w oczach minimalistów, jest grzejnik stalowy DIAMOND TYP: PV-20.

Do produkcji grzejników zastosowana została wysokogatunkowa, prasowana na zimno blacha, o wyjątkowej trwałości
Do produkcji grzejników zastosowana została wysokogatunkowa, prasowana na zimno blacha, o wyjątkowej trwałości,
fot. DIAMOND

Jego część ozdobną stanowi płaska płyta, która łagodnym zaokrągleniem przechodzi na powierzchnie boczne grzejnika, tworząc jednolitą całość. Grzejnik ten ma swój poziomy odpowiednik – grzejnik panelowy płaski TYP-22.

Podobnie w dwóch wariantach występuje inny model o nowoczesnym designie - grzejnik stalowy zbudowany z płaskiej płyty czołowej z pionowymi tłoczeniami – w wersji pionowej jest to grzejnik DIAMOND TYP: DV-20 – WYSOKI, a w wersji poziomej (z poziomymi tłoczeniami) - DIAMOND TYP: D-22. W ofercie znajdują się także modele, których wzornictwo przypadnie do gustu tradycjonalistom.

Gwarancja jakości

Firma DIAMOND jest liderem w nowoczesnych i ekologicznych rozwiązaniach grzewczych. Do produkowanych przez nią grzejników zastosowana została wysokogatunkowa, prasowana na zimno blacha, o wyjątkowej trwałości.

Można je zastosować zarówno w zamkniętych, jak i otwartych układach jedno – i dwururowych C.O. Jakość grzejników potwierdzona została unijnymi certyfikatami, które są gwarancją zastosowania najwyższych standardów wykonania i energooszczędności.

źródło: DIAMOND