PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Grzejniki wodne

Grzejnik nie musi wisieć na ścianie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Przywykliśmy myśleć o grzejnikach jako o funkcjonalnym, ale nie ozdobnym elemencie naszych wnętrz. Owszem, coraz częściej w ofertach producentów pojawiają się ciekawe pod względem wzornictwa modele, jednak nadal głównie do zawieszania na ścianie. Inżynierowie z firmy DIAMOND postanowili grzejnikom dać wolność i zaprojektować rozwiązanie, pozwalające na ustawienie grzejnika w dowolnym miejscu pomieszczenia. Oczywiście, zadbali przy tym o to, żeby nie tylko emitował ciepło, ale mógł jednocześnie pełnić rolę dekoracyjną.

Ciepło na stojaku

Elementem, który uwalnia stalowy grzejnik DIAMOND od tego, aby był zawieszony na ścianie, jest idealnie do niego dopasowany stojak. Pozwala on na zamontowanie grzejnika w dowolnym miejscu, np. poprzez przytwierdzenie go do podłogi. Konstrukcja, wykonana z metalu, jest trwała i stabilna, a przy tym niezwykle estetyczna.

Dopasowany stojak pozwala na zamontowanie grzejnika w dowolnym miejscu
Dopasowany stojak pozwala na zamontowanie grzejnika w dowolnym miejscu, fot. Martyna Woźniak

Zastosowanie stojaka pozwala na swobodną aranżację przestrzeni bez konieczności rezerwowania miejsca na ścianie na instalację grzejnika. Ma to także jeszcze jedną zaletę – najwyższą temperaturę emitowaną przez urządzenie grzewcze możemy uzyskać w wybranej przez nas części pomieszczenia.

W wybranej przez nas części pomieszczenia możemy uzyska najwyższą temperaturę
W wybranej przez nas części pomieszczenia możemy uzyska najwyższą temperaturę, fot. Patrycja Lipska

Z oferty stalowych grzejników, którym dedykowany jest stojak, można wybrać takie, które odpowiadają stylowi wnętrza lub wręcz nadadzą mu charakteru.

Do stojaka dopasować można zarówno tradycyjne grzejniki panelowe, jak i ozdobne grzejniki pionowe i poziome, doskonale wpisujące się w nowoczesne wnętrza a przy tym dobrze współdziałające z ekologicznymi źródłami ogrzewania, w tym z instalacjami PV oraz pompami ciepła.

Do stojaka dopasować można zarówno tradycyjne grzejniki panelowe, jak i ozdobne grzejniki pionowe i poziome
Do stojaka dopasować można zarówno tradycyjne grzejniki panelowe, jak i ozdobne grzejniki pionowe i poziome,
fot. Karolina Romaniuk

Stalowe grzejniki DIAMOND

Obecnie bezapelacyjnym hitem wnętrzarskim są grzejniki pionowe. Ich nietypowa orientacja przyciąga oko i nadaje - dotąd głównie funkcjonalnemu przedmiotowi - charakter dekoracyjny. Co więcej, grzejniki pionowe mogą zostać zastosowane w miejscach, gdzie jest za mało przestrzeni na montaż grzejnika poziomego.

Grzejniki pionowe w ofercie DIAMOND zbudowane są z gładkiej płyty czołowej oraz dwóch płyt profilowanych, bez części konwekcyjnej. Bardzo ciekawym modelem, który zyska uznanie zwłaszcza w oczach minimalistów, jest grzejnik stalowy DIAMOND TYP: PV-20.

Do produkcji grzejników zastosowana została wysokogatunkowa, prasowana na zimno blacha, o wyjątkowej trwałości
Do produkcji grzejników zastosowana została wysokogatunkowa, prasowana na zimno blacha, o wyjątkowej trwałości,
fot. DIAMOND

Jego część ozdobną stanowi płaska płyta, która łagodnym zaokrągleniem przechodzi na powierzchnie boczne grzejnika, tworząc jednolitą całość. Grzejnik ten ma swój poziomy odpowiednik – grzejnik panelowy płaski TYP-22.

Podobnie w dwóch wariantach występuje inny model o nowoczesnym designie - grzejnik stalowy zbudowany z płaskiej płyty czołowej z pionowymi tłoczeniami – w wersji pionowej jest to grzejnik DIAMOND TYP: DV-20 – WYSOKI, a w wersji poziomej (z poziomymi tłoczeniami) - DIAMOND TYP: D-22. W ofercie znajdują się także modele, których wzornictwo przypadnie do gustu tradycjonalistom.

Gwarancja jakości

Firma DIAMOND jest liderem w nowoczesnych i ekologicznych rozwiązaniach grzewczych. Do produkowanych przez nią grzejników zastosowana została wysokogatunkowa, prasowana na zimno blacha, o wyjątkowej trwałości.

Można je zastosować zarówno w zamkniętych, jak i otwartych układach jedno – i dwururowych C.O. Jakość grzejników potwierdzona została unijnymi certyfikatami, które są gwarancją zastosowania najwyższych standardów wykonania i energooszczędności.

źródło: DIAMOND