Ogrzewanie płaszczyznowe nowej generacji

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrzewanie płaszczyznowe nowej generacji

Jeśli planujemy nowoczesne ogrzewanie w naszym domu to bierzemy pod uwagę głównie ogrzewania płaszczyznowe. Takie rozwiązania gwarantują bowiem transmisję energii cieplnej z minimalną różnicą temperatur pomiędzy powierzchnią grzewczą a powietrzem w pomieszczeniu. To z kolei oznacza najmniejsze straty cieplne przy jednocześnie zmniejszonej konwekcji, a więc podnosi energooszczędność układu.

aktualizacja: 2020-06-26 12:53:09

Zdecydowanie najlepszą lokalizacją na układ grzewczy w płaszczyźnie jest ściana zewnętrzna (przegroda oddzielająca ogrzewane pomieszczenie od czynników zewnętrznych) ponieważ umożliwia bilansowanie strat ciepła bezpośrednio przy zmniejszonej bezwładności.

Dlatego też od momentu wdrażania systemów płaszczyznowych to właśnie ściany zewnętrzne były najbardziej pożądaną powierzchnią. Niestety konieczność pokrycia układu grubym tynkiem nie pozwalała na energooszczędne wykorzystanie tej powierzchni.

Zalety hybrydowych grzejników 3THERMO

Kluczem do naprawdę energooszczędnego systemu grzewczego okazały się dopiero hybrydowe grzejniki podtynkowe 3THERMO. Działają jak maty elektryczne jednakże zasilane są jak typowe grzejniki z centralnego ogrzewania.

Hybrydowe grzejniki podtynkowe 3THERMO w salonie

Ogrzewanie ścienne to niepowtarzalny komfort, gdyż wyrównywanie temperatur odbywa się poza nami, na przegrodzie, utrzymując stały mikroklimat bez dodatkowych efektów termicznych. Nic na nas nie dmucha ciepłym powietrzem, nic nie promieniuje w sposób odczuwalny, po niczym ciepłym nie musimy chodzić.

W otoczeniu idealnym nie potrzebujemy bowiem dodatkowych bodźców cieplnych. Trudno osiągnąć taki stan nawet w tak dobrym układzie jak system podłogowy, a winę za to ponosi jego duża bezwładność. Poprawiając sterowalność układu płaszczyznowego poprawiamy nie tylko komfort, ale także zmniejszamy zużycie energii.

Hybrydowe grzejniki podtynkowe 3THERMO - najzdrowszy system grzewczy

Ogrzewanie ścienne a zdrowie domowników

Ogrzewanie ścienne to też niewątpliwie najzdrowszy system grzewczy. Dlaczego? Ponieważ jako jedyny odwraca transmisję przekazywania ciepła, tym razem nie od środka na zewnętrzne ściany tylko odwrotnie.

Takie odwrócenie pozytywnie przeciwdziała osuszaniu powietrza w okresie grzewczym. Para wodna porusza się bowiem z ciepłym powietrzem i jej typowy ruch zakłada kontakt z zimną przegrodą zewnętrzną (stąd pleśń i grzyb zawsze w miejscu największych mostków termicznych). W układzie ogrzewania ściennego ciepło przekazywane jest od ściany zewnętrznej, a więc niejako blokuje proces oddawania wilgoci z ciepłego/wilgotnego powietrza na ściany. Ponadto osusza przegrodę wypierając ze ściany zgromadzoną tam wilgoć.

Oba te zjawiska sumują się na wyższą wilgotność powietrza, co w okresie grzewczym jest wręcz zbawienne dla naszych górnych dróg oddechowych. Brak rozwoju grzybni na ścianach też jest nie do przecenienia, co potwierdzi każdy alergik.


Więcej na temat 3THERMO na: www.3thermo.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje