Trzy nowoczesne kotły ekologiczne marki VIADRUS z serii U22

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Trzy nowoczesne kotły ekologiczne marki VIADRUS z serii U22

Jeśli szukasz nowego, niezawodnego i przyjaznego dla środowiska kotła na drewno i węgiel, kotła na drewno z wymuszonym ciągiem kominowym i sterowaniem elektrycznym lub automatycznego kotła na pellet, to produkty marki VIADRUS serii U22 są dla Ciebie wprost idealnym rozwiązaniem. 

aktualizacja: 2020-10-16 10:19:58
VIADRUS Polska

VIADRUS, największy i najstarszy czeski producent techniki grzewczej z żeliwa, to firma o ponad 130-letniej tradycji, prowadząca własny dział rozwoju i badań. Do najistotniejszych zalet nowoczesnych kotłów tej marki zaliczamy m.in. dużą sprawność, dziesięcioletnią gwarancję na wymiennik żeliwny, niskie zużycie paliwa, proste sterowanie i bardzo korzystną cenę. Wszystkie kotły spełniają również najsurowsze wymagania przepisów w zakresie emisji - 5 klasa emisji i Ekodesign.

Żywotność kotłów VIADRUS liczona jest w dziesiątkach lat, co wynika materiału, z którego są produkowane, czyli żeliwa. Inwestycja w nowy kocioł jest niewielka, co wynika z wieloletniej żywotności urządzenia oraz niskim kosztom utrzymania. 

Kocioł VIADRUS U22 Economy

Kocioł VIADRUS U22 Economy

 

Pierwszym modelem z serii kotłów U22 jest kocioł VIADRUS U22 Economy. To kocioł uniwersalny na drewno i węgiel, statek flagowy we flocie produktów dostępny w wersjach o mocy 15, 21, 25, 30, 34, 38 i 41 kW, spełniający wszystkie aktualne i przyszłe wymagania legislacyjne.

Spełnienie warunków piątej klasy emisji firma VIADRUS osiągnęła także dzięki własnemu patentowi, komorze spalania ViaBurn, która zapewnia bardziej czyste i oszczędne spalanie opału. Model U22 Economy może stanowić zamiennik za przestarzałe kotły na paliwa stałe w starszych "grawitacyjnych" układach grzewczych. 

Rozpalanie kotła VIADRUS U22 Economy - film instruktażowy

Kocioł VIADRUS U22 Economy Pellet

Kocioł VIADRUS U22 Economy Pellet

 

W czerwcu 2020 roku w bogumińskim zakładzie VIADRUS rozpoczęto produkcję dwóch nowych członków rodziny U22 - kotła automatycznego na pellet drzewny U22 Economy Pellet i kotła zgazowującego wyłącznie na drewno kawałkowe o nazwie E22 Economy.

Pierwszy z wymienionych kotłów dostępnych jest w wersjach o mocy 16, 23 i 30 kW. Jego ogromną zaletą jest przede wszystkim duża sprawność sięgająca 92,1%, praca automatyczna, możliwość podgrzewania ciepłej wody użytkowej czy nowy kompaktowy typ zasobnika na pellet.

Ogrzewanie jest bezobsługowe, kocioł automatycznie dodaje pellet, automatycznie się włącza i wyłącza. Kotły na pellet mają większą sprawność, a więc spalają mniej paliwa. Wartość opałowa jakościowego pelletu i węgla brunatnego jest porównywalna - mówi Dyrektor Generalny spółki VIADRUS Petr Teichmann.

Wymiennik kotła powstał na podstawie typu VIADRUS U22 Economy i gwarantuje wieloletnią żywotność, którą potwierdza dziesięcioletnia gwarancja. 

Kocioł VIADRUS E22 Economy

Kocioł VIADRUS E22 Economy

 

Druga nowość firmy VIADRUS to model E22 Economy, jest pochodną udanego kotła na paliwa stałe U22 Economy, od którego różni się sterowaniem elektrycznym i wentylatorem wyciągowym zwiększającym ciąg kominowy. Kocioł przeznaczony jest do ekologicznego spalania drewna kawałkowego i bez jakichkolwiek kłopotów można go zastosować przy wymianie kotła za starszy Hercules U26 dzięki identycznym wymiarom przyłączy do układu grzewczego.

VIADRUS E22 Economy dostępny jest w wersjach o mocy od 16 do 30 kW. Kocioł wyposażony jest w korpus żeliwny oraz doskonały wentylator wyciągowy z produkcji niemieckiej firmy EBM. Dzięki temu odporny jest na wpływy atmosferyczne i może być podłączony nawet do komina o mniejszej wysokości skutecznej. W gospodarstwach domowych stosujących nowe kotły należące do 5 klasy emisji, jednak ze starym kominem, może dochodzić do kondensacji spalin w trasach spalinowych. Kocioł z wentylatorem wyciągowym niweluje takie ujemne skutki, ponieważ usprawnia ciąg kominowy - dodaje Petr Teichmann. 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje