Kocioł MERKURY 9 KW należy do urządzeń grzewczych dwupaleniskowych z górnym spalaniem paliw stałych (paliwo: palenisko retortowe – węgiel groszek II typu, pellety; ruszt stały – węgiel kamienny, koks opałowy, drewno).
Zalety kotła MERKURY 9 KW to:
- możliwość pracy ciągłej na małych mocach 1–2 kW;
- możliwość instalowania w domach do 130 m2;
- niski koszt eksploatacji;
- zastosowanie materiałów wysokiej jakości, tj. blachy kotłowej P265GH oraz żeliwa na elementach narażonych na wysoką temperaturę.
W standardzie znajduje się m.in. innowacyjny system osuszania paliwa, unikatowy system kontroli ruchu wałka ślimaka, zabezpieczenie przed zapłonem paliwa w podajniku, czujnik ruchu ślimaka, system równoważenia ciśnień powietrza w retorcie.
Kocioł wyposażony jest w elektroniczny regulator temperatury ST-48zPID MULTI, który pozwala na sterowanie pompą c.o., c.w.u., pompą ogrzewania podłogowego, cyrkulacyjną c.w.u., nadmuchem oraz podajnikiem. Sterownik może współpracować z dwoma niezależnymi zaworami trójdrogowymi lub czterodrogowymi, regulatorem pokojowym, modułem GSM oraz modułem internetowym.
Sterowanie polega na obliczaniu algorytmu regulacji PID współpracując z odczytem temperatury spalin, co pozwala na oszczędności w spalaniu paliwa, które mogą sięgać nawet kilkunastu procent, a temperatura wody wyjściowej jest bardzo stabilna, co wpływa korzystnie na żywotność korpusu wodnego kotła.
- Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf?
- Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści
- Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
- Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu
Kontrola temperatury spalin na wylocie z kotła powoduje niską emisję pyłów i gazów szkodliwych dla środowiska, a ich energia cieplna jest efektywnie wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń.