Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich

Nowa seria kotłów C230 EVO z zakresu Techniki Komercyjnej stanowi kontynuację dobrze przyjętej przez rynek serii C230 ECO.

aktualizacja: 2023-05-24 07:53:38

W nowej serii wprowadzono szereg innowacyjnych rozwiązań związanych z automatyką urządzenia, równocześnie zachowując najlepsze cechy konstrukcyjne z dobrze znanej, poprzedniej serii kotłów C230 ECO.

Kocioł C230 EVO - charakterystyka

C230 EVO to kompaktowy gazowy stojący kocioł kondensacyjny przystosowany jest do spalania gazu z 20% domieszką wodoru. Nastawa fabryczna wykonana jest na gaz ziemny, ale dzięki zestawowi do przezbrojenia możliwe jest przestawienie na spalanie propanu.

Kocioł w zestawie posiada konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution z programowalną elektroniczną regulacją pogodową, przystosowaną do konfiguracji układów kaskadowych oraz do zarządzania obiegami grzewczymi.

Kotły C 230 EVO są dostarczane całkowicie zmontowane i przetestowane fabrycznie. Mają zaawansowany system zabezpieczeń parametrów pracy, w tym temperaturowe zabezpieczenie przed brakiem wody eliminujące konieczność stosowania obiektowego ogranicznika zaniku wody oraz sprawdzony wymiennik członowy ze stopu aluminiowo-krzemowego z unikalną, 7-letnią gwarancją.

Kocioł posiada palnik ze wstępnym zmieszaniem, modulujący w zakresie od 18 do 100% mocy, dzięki temu osiąga roczną sprawność eksploatacyjną do 108,6% przy jednoczesnej niskiej emisji zanieczyszczeń.

W nowej serii gazowych stojących kotłów kondensacyjnych C230 EVO przystosowanych do spalania gazu z 20% domieszką wodoru dostępne są cztery modele:

  1. C230-85 EVO
  2. C230-130 EVO
  3. C230-170 EVO
  4. C230-210 EVO

Kotły C230 EVO - najważniejsze cechy

  • konsola sterownicza z regulatorem Diematic Evolution obsługiwana z poziomu kolorowego wyświetlacza znanego z kotłów serii AMC
  • automatyka zezwalająca na zarządzanie w standardzie dwoma obiegami grzewczymi z opcją rozszerzenia do trzech obiegów grzewczych (3 obiegi z mieszaczem)
  • możliwość tworzenia układów kaskadowych składających się aż z ośmiu kotłów - co pozwala na osiągnięcie maksymalnej mocy aż do 1736 kW
  • sprawdzony wymiennik ze stopu aluminiowo-krzemowego
  • palnik ze wstępnym zmieszaniem, modulujący w zakresie od 18 do 100% mocy
  • roczna sprawność eksploatacyjna do 108,6%
  • możliwość dostosowania do gazu Lw/Propan (kocioł C 230-210 EVO można przezbroić tylko na Propan)
  • kompaktowe wymiary - powierzchnia zabudowy to zaledwie 0,54 m2
  • zaawansowany system zabezpieczeń parametrów pracy kotła, w tym temperaturowe zabezpieczenie przed brakiem wody eliminujące konieczność stosowania obiektowego ogranicznika zaniku wody

Specyfikację techniczną oraz karty katalogowe kotłów C230 EVO znajdziesz tutaj oraz w Bazie Wiedzy.

Może cię zainteresować
Jak działa sterowanie EOS 6? Jak ustalić moc kotła grzewczego? Czym można palić w kotle 5. klasy? Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy? Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? Ile prądu zużywa piec na pellet? Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Nowoczesne kotły gazowe - furtka do rozbudowy systemu grzewczego o ekologiczne rozwiązania Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu
Zobacz więcej Zwiń
Firma powiązana:
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły