BDR Thermea Poland Sp. z o.o. - Gazowe i olejowe kotły kondensacyjne
Dane kontaktowe:
71 71 27 400, 801 080 881
Północna 15-19 54-105 Wrocław
Zobacz firmę w innym dziale: Pompy ciepła Pompy ciepła

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 114218

Produkty firmy BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Informacje o firmie BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Firma De Dietrich, z ponad 300-letnią historią, jest jedną z najstarszych marek w branży grzewczej na świecie. Po połączeniu w 2009 roku grupy De Dietrich Remeha z BaxiGroup, nowo utworzona organizacja stała się trzecim co do wielkości przedsiębiorstwem w Europie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatycznych, produkcji ciepłej wody oraz usług.

W grupie BDR Thermea, nad tworzeniem przełomowych technologii zapewniających wysoki komfort użytkowania, oszczędność energii oraz redukcję emisji szkodliwych substancji do środowiska, pracuje ponad 400 specjalistów najwyższej klasy.

Jedną z głównych technologii rozwijanych przez firmę jest technologia kondensacyjna. Wprowadzenie do sprzedaży kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji było największym krokiem w kierunku zmniejszenia kosztów ogrzewania i emisji szkodliwych substancji do atmosfery, jednocześnie utrzymując niskie koszty inwestycyjne.

Ekologiczne ogrzewanie domu - gazowe kotły kondensacyjne

Obecnie De Dietrich oferuje szeroką gamę stojących i wiszących kondensacyjnych kotłów gazowych, wyposażonych w najnowsze rozwiązania technologiczne. Ich wspólną cechą, a zarazem ogromną zaletą, jest mniejsze zużycie paliwa i niższe rachunki za gaz.

Porównując sprawność tradycyjnych kotłów (92%) z kondensacyjnymi kotłami gazowymi (do 109%), można zauważyć kilkunastoprocentowe oszczędności paliwa. Dodatkowo, sterowanie pogodowe, które jest dostępne w tych kotłach, umożliwia odpowiednie programowanie temperatur dziennych i nocnych oraz niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe.

Praktyka pokazuje, że takie podejście przekłada się na oszczędności w zużyciu gazu przekraczające nawet 20%. Technologia kondensacyjna osiąga to dzięki wykorzystaniu energii z kondensacji pary wodnej zawartej w spalinach, powstałej z połączenia wodoru (z gazu) i tlenu (z powietrza).

Ponadto, niskie temperatury pracy przy ogrzewaniu podłogowym, w połączeniu z automatyką pogodową i modulacją kotła, intensyfikują proces kondensacji, co pozwala kotłowi pracować z maksymalną sprawnością.