Stwórz ekologiczną kotłownię z kompaktowym kotłem na pellet!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Stwórz ekologiczną kotłownię z kompaktowym kotłem na pellet!

Kotły pelletowe to wygodne w obsłudze, ekologiczne i bezpieczne urządzenia, które choć stały się już popularne, wciąż zyskują nowych zwolenników. Nic dziwnego! Szeroka oferta tych urządzeń sprawia, że kocioł na pellet można dopasować idealnie do własnych potrzeb. Także, dzięki kompaktowym urządzeniom, do niewielkiej kotłowni!

aktualizacja: 2021-08-26 06:11:54

Szeroka oferta kotłów pelletowych pokazuje, jak zmienił się w ostatnich latach rynek kotłów na paliwa stałe. Do historii przechodzą już tradycyjne kotły zasypowe nie bez powodu nazywane "kopciuchami". Niewłaściwie użytkowane przyczyniały się bowiem do pogorszenia jakości powietrza przez emisję szkodliwych dla zdrowia pyłów i spalin. Były też uciążliwe w użytkowaniu i wymagały załadunku paliwa co kilkanaście godzin. Komfortu użytkowania nie zwiększał fakt, że stosowane w nich paliwo było brudzące, a na dodatek nie należało do ekologicznych. Nic więc dziwnego, że kocioł na pellet okazuje się idealną alternatywą dla kotła zasypowego. To urządzenie zautomatyzowane, niemal bezobsługowe, a na dodatek ekologiczne!

Pellet - paliwo czyste, ekologiczne i łatwe w użytkowaniu!

Pellet należy do biomasy. To odnawialne źródło energii, które powstaje w wyniku sprasowania trocin lub wiórów drzewnych pod wysokim ciśnieniem przy użyciu wysokiej temperatury. Jest wysokokaloryczne. Jego wartość energetyczna dochodzi nawet do 19 MJ/kg. Pellet nie powoduje alergii ani nie wydziela przykrych zapachów. Wręcz przeciwnie - podczas sezonu grzewczego w kotłowni unosi się przyjemny zapach drewna.

Pellet nie zawiera też substancji szkodliwych. Jest paliwem czystym i wygodnym w użytkowaniu oraz przechowywaniu. Ma formę granulatu i zajmuje mniej miejsca niż drewno opałowe czy węgiel. Co więcej, po spaleniu pozostaje niewielka ilość popiołu. Na dodatek jest on wartościowy, bo bogaty w niepalne związki mineralne i może zostać wykorzystany jako nawóz ogrodniczy. To jednak nie wszystkie zalety pelletu.

Kocioł na pellet - oszczędność czasu, miejsca i pieniędzy!

Kocioł na pellet, jeśli pochodzi od doświadczonego, renomowanego producenta, stanowi gwarancję łatwej obsługi, czystości w kotłowni i oszczędności na ogrzewaniu!

Jak działa nowoczesny kocioł pelletowy?

Przede wszystkim jest w dużym stopniu zautomatyzowany, a przez to niemal bezobsługowy! Nowoczesne kotły pelletowe mają wbudowane podajniki, które same dostarczają niezbędną ilość paliwa. Zasobnik zaś mieści taką jego ilość, która pozwala na nieprzerwaną pracę urządzenia przez kilka dni.

Dzięki grzałce elektrycznej paliwo rozpala się automatycznie, a zadaniem użytkownika, oprócz uzupełniania paliwa raz na kilka dni, pozostaje jedynie ustawienie preferowanej przez niego temperatury. Gdy woda w obiegu osiągnie daną temperaturę kocioł samoczynnie wygasza się. Uruchamia się automatycznie wówczas, gdy temperatura spadnie. Po wypaleniu paliwa i wygaszeniu płomienia palnik i ruszt czyszczone są automatycznie, a popiół trafia do popielnika.

Kocioł na pellet Defro Epsilon 10 kW
Kocioł na pellet Defro Epsilon 10 kW

Kocioł na pellet to jednak nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy. Jeśli zależy nam na oszczędnościach i bezawaryjnej pracy urządzenia warto skorzystać z oferty sprawdzonych i doświadczonych producentów. Oszczędność możliwa jest bowiem głównie dzięki wysokiej sprawności urządzenia. Sprawność kotła pelletowego Defro Epsilon sięga nawet 94 procent i osiąga najwyższe klasy energetyczne. Duży wybór i szeroka oferta urządzeń producenta sprawiają także, że moc kotłów zaczyna się już od 10 kW co daje możliwość ich montażu w budynkach nawet o niewielkiej powierzchni.

Profesjonalne urządzenia gwarantują także wygodę i komfort użytkowania. Kocioł Defro Epsilon ma rozbudowane sterowanie dzięki czemu z powodzeniem można do niego podłączyć pompy i zawory mieszające. Wbudowany w standardzie moduł internetowy umożliwia zaś zdalną obsługę i monitoring pracy kotła. Kotły pelletowe Defro wyposażone są także w dwie ceramiczne grzałki, które nie tylko pozwalają automatycznie uruchomić kocioł, lecz także, w sytuacji awarii jednej z nich, umożliwiają dalszą pracę kotła. Kocioł Defro Epsilon w wersji F ma także funkcję automatycznego czyszczenia wymiennika, oraz automatycznego odpopielania.

Wyższa jakość to także większe bezpieczeństwo. Za właściwy proces spalania w kotłach Defro odpowiada zainstalowany czujnik podciśnienia w komorze spalania. Kotły tego producenta wyposażone zostały ponadto w wentylator wyciągowy, katalizatory ceramiczne i czujnik spalin zapewniające stabilną pracę kotła oraz dopalenie gazów spalinowych. Epsilon posiada także praktyczny czujnik rezerwy paliwa informujący o konieczności uzupełnienia paliwa.

Kotły Defro spełniają również wyśrubowane normy dotyczące ekologii dzięki czemu nie emitują dużej ilości niepożądanych związków do atmosfery.

Skorzystanie z oferty doświadczonych producentów ma jeszcze jedną zaletę. Zyskujemy bowiem dostęp do rozbudowanej sieci serwisantów. Dostępność serwisu kotłów to duże ułatwienie, zwłaszcza że taka usługa powinna być wykonywana każdego roku. Regularne serwisowanie zapewnia długą żywotność i bezawaryjną pracę urządzenia.

Kocioł na pellet ma mnóstwo zalet i daje wiele korzyści. W kotłowni nie ma sadzy ani brudu, a wykorzystanie powstałego popiołu nie stanowi dużego wyzwania. Dzięki nowoczesnym, kompaktowym urządzeniom oszczędzamy miejsce, a dzięki znacznemu zautomatyzowaniu urządzeń - cenny czas, który możemy przeznaczyć na przyjemności. Co więcej, nowoczesne piece na pellet mogą stanowić także elegancki element wystroju wnętrza.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje