Ogrzewanie domu pelletem

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrzewanie domu pelletem

Jednym z kluczowych kosztów utrzymania domu jest jego ogrzewanie. Dlatego wybór najbardziej korzystnego, optymalnego sposobu ogrzewania jest niezmiernie istotny. Każdy chce by system grzewczy na który się zdecyduje był przed wszystkim tani. Wiemy jednak, ze ceny paliw zmieniają się dynamicznie i jako użytkownicy nie mamy na to żadnego wpływu.

aktualizacja: 2020-08-19 11:57:30

Drugim ważnym kryterium jest więc wpływ na środowisko. Rosnąca świadomość pozwala nam wybierać rozwiązania zanieczyszczające środowisko w mniejszym stopniu. Jedno jest pewne - nie możemy już dłużej palić śmieciowego paliwa.

Jeśli względy ekonomiczne mogą iść w parze z komfortem użytkowania oraz ekologią wybór wydaje się być prostszym.

Ogrzewanie domu pelletem - co go wyróżnia?

Jednym z najbardziej ekologicznych materiałów opałowych jest pellet. Tym co go wyróżnia jest przede wszystkim skład. Te niewielkie granulki o średnicy 6 lub 8 mm wytwarzane są trocin drzewnych będących odpadem zakładów przetwórstwa drzewnego. Sprasowanie odpadów drzewnych pod wysokim ciśnieniem powoduje, że ten rodzaj paliwa ma dużo wyższą wartość opałową niż drewno. Nie zawiera on żadnych szkodliwych substancji, nie emituje nieprzyjemnych zapachów, generuje podczas spalania znikome ilości dwutlenku węgla.

Co ważne pellet spala się niemal w całości a powstała niewielka ilość popiołu może być wykorzystana jako naturalny nawóz.

Pellet wytwarzany jest z trocin drzewnych będących odpadem zakładów przetwórstwa drzewnego

Wybieraj pellet tylko dobrej jakości!

Aby w pełni doświadczyć korzyści jakie niesie ze sobą ogrzewanie domu pelletem należy stosować sprawdzone paliwo dobrej jakości. Gwarancją jakości jest bez wątpienia certyfikat EN Plus A1 lub DIN Plus, taki certyfikat to zapewnienie, że w pellecie ma w nim żadnych sztucznych dodatków, że jest on w pełni naturalny i ekologiczny i co najważniejsze, że posiada określone normą parametry techniczne niezmiernie istotne z punktu widzenia użytkownika.

Kluczowe parametry na które należy zwrócić baczną uwagę to kaloryczność oraz zawartość popiołu. Kupując pellet gorszej jakości należy być przygotowanym na dużo większe zużycie pelletu, znacznie większą ilość popiołu. Ponadto pellet niskiej jakości może powodować problemy z funkcjonowaniem kotła, może zawierać szkodliwe dodatki chemiczne.

Pellet dobrej jakości
Wybieraj pellet tylko dobrej jakości!

Pellet = wygoda użytkowania

O rosnącej popularności pelletu w dużej mierze decyduje także wygoda użytkowania. Zwykle jest on pakowany w niewielkie 15 kilogramowe worki, co ułatwia transport i składowanie. Materiał ten wymaga też stosunkowo niewielkiego zaangażowania ze strony użytkownika. W zależności od wielkości zasobnika piec na pellet może bowiem pracować bezobsługowo nawet do kilku tygodni, co pozwala na ogrzewanie domu także w trakcie dłuższej nieobecności mieszkańców.

Podsumowując pellet stanowi rozsądną alternatywę dla każdego, kto ceni sobie nowoczesność i wygodę, a komu zależy również na ekonomicznym gospodarowaniu, niskim koszcie eksploatacji i ekologicznych rozwiązaniach.

Wybierając pellet, masz pewność, że ogrzewasz dom w sposób bezpieczny dla domowników i przyjazny dla środowiska.


www.biomasapartner.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje