Aluthermo® - skuteczny sposób na docieplenie Twojego poddasza

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Aluthermo® - skuteczny sposób na docieplenie Twojego poddasza

Izolacja poddasza jest bardzo ważną inwestycją, na której zależy każdemu właścicielowi domu. Mówi się, że przez nieocieplony dach, możemy tracić nawet 40% ciepła z wnętrza budynku. Wiąże się to z powstawaniem dużych mostków termicznych, a co za tym idzie z większymi opłatami za rachunki. Właśnie dlatego, warto pomyśleć o skutecznym dociepleniu poddasza, poprzez obniżenie zużycia energii w naszym domu.

aktualizacja: 2022-04-22 04:55:30

Wiele inwestorów chcących ocieplić swój dom w dalszym ciągu decyduje się na standardowe rozwiązania, nie szukając, a często nawet nie wiedząc o żadnej alternatywie wśród dostępnych izolacji. Przez ostatnie lata klienci żyli w przekonaniu, że dobra izolacja musi być gruba, bo wtedy będzie skuteczna. Tymczasem nie jest to prawdą. W przypadku izolacji refleksyjnych jest zupełnie inaczej, gdyż ich działanie opiera się na zupełnie innych właściwościach materiału. Największą rolę odgrywa tutaj rodzaj zastosowanych komponentów, sposób ich łączenia oraz JAKOŚĆ zewnętrznych warstw, które odbijają promieniowanie cieplne. Takim materiałem izolacyjnym jest właśnie Aluthermo® QUATTRO - cienki i niezawodny w ocieplaniu poddaszy i nie tylko!

Jest to najbardziej rozpoznawalna izolacja refleksyjna na świecie, składająca się z 7 warstw oraz o grubości jedynie 1 cm! Dzięki jej wyjątkowo cienkiej strukturze, jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużą ilość przestrzeni, nie tracąc przy tym na wysokości poddasza.

Izolacja poddasza Aluthermo®
Izolacja poddasza Aluthermo®

Kompleksowe rozwiązanie

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Aluthermo® QUATTRO jest materiałem niezwykle przyjaznym w montażu - układa się szybko i sprawnie. Poprzez elastyczność materiału, łatwo jest dotrzeć w ciężko dostępne miejsca i skutecznie wyeliminować mostki termiczne. Warto zaznaczyć, że izolacja Aluthermo instalowana od wewnątrz doskonale sprawdza się również jako paroizolacja, a dzięki zewnętrznym warstwom czystego aluminium, z których zbudowany jest produkt, pomieszczenia na poddaszach nie nagrzewają się latem, a zimą nie dochodzi do utraty temperatury.

Złożoność tego rozwiązania daje wykonawcy znaczną oszczędność czasu w trakcie montażu i zapewnia odpowiedni komfort pracy z tym produktem. Izolacja nie pyli się oraz nie rozwarstwia. Materiał jest całkowicie bezpieczny, bezwonny i nietoksyczny. Do montażu nie są nam potrzebne specjalistyczne kombinezony czy maski!

Aluthermo® QUATTRO jest materiałem niezwykle przyjaznym w montażu
Aluthermo® QUATTRO jest materiałem niezwykle przyjaznym w montażu

Jak szybko i łatwo zamontować izolację Aluthermo QUATTRO?

Izolacja poddaszy: Przed zainstalowaniem izolacji na PODDASZACH rekomendujemy sprawdzenie stanu istniejącej izolacji i usunięcie jej, jeśli jest taka potrzeba.

Aluthermo® QUATTRO można montować bez przerw i szczelin, zapewniając wysoką szczelność przegrody, co przekłada się na energooszczędność i brak zjawiska kondensacji pary wodnej. Materiał montuje się bezpośrednio do krokwi, co sprawia, że montaż jest szybki, a potencjalne mostki termiczne zostają wyeliminowane.

Nie ma żadnych przeciwskazań, aby inwestor połączył obecną, tradycyjną izolację z nową izolacją refleksyjną Aluthermo® QUATTRO. Dzięki takiemu połączeniu uzyskamy lepszą akustykę przegrody. W takiej sytuacji, możemy zastosować znacznie mniejszą grubość tradycyjnej izolacji.

 • Pierwszy arkusz Aluthermo® musi być rozwinięty równolegle do kalenicy i przymocowany do deski kalenicy z zawinięciem 5 cm.
 • Następnie należy rozciągnąć izolację i przymocować ją zszywkami do płatew i kalenic, zachowując maksymalny odstęp 20 cm między zszywkami.
 • Kolejnym krokiem jest ułożenie następnych arkuszy Aluthermo® z minimalną zakładką 5cm na poprzednim arkuszu.
 • Zaleca się uszczelnić zakładki specjalną aluminiową taśmą przylepną dostarczoną przez Aluthermo®.
 • Następnie należy przymocować dolną krawędź ostatniego pasa Aluthermo® do murłaty za pomocą zszywek w odstępach 5 cm.
 • Na koniec, należy przymocować listwy pod wykończenie (panele drewniane, okładzina tynkowa itp.) do krokwi. Listwy te docisną Aluthermo® do płatew.
Aluthermo® QUATTRO można montować bez przerw i szczelin, zapewniając wysoką szczelność przegrody, co przekłada się na energooszczędność i brak zjawiska kondensacji pary wodnej.

Wybór jest prosty! - Aluthermo® QUATTRO

Innowacja to wiele korzyści:

 • Multirefleksyjna i wielowarstwowa - wysoka skuteczność.
 • Cienka i elastyczna - oszczędność miejsca, łatwa w montażu.
 • Trwała - nie ulega starzeniu, zachowuje wysokie stałe parametry.
 • Trudnopalna - klasyfikacja ogniowa Bs1d0.
 • Bezwonna i nietoksyczna - niealergenna i nieuciążliwa przy montażu.
 • Odporna na gryzonie - brak uszkodzeń izolacji.
 • Wiatroizolacja, paroizolacja i termoizolacja w jednym - kompleksowy system izolacji w jednym produkcie, przy jednym procesie montażu.
Aluthermo® - logotyp

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje