Stropy panelowe - łatwy i szybki montaż, modułowość, niskie koszty

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Stropy panelowe - łatwy i szybki montaż, modułowość, niskie koszty

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jakkolwiek z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność oraz niezgodność z europejskimi normami (w przypadku stropów Teriva) obecnie klienci poszukują zupełnie innych rozwiązań.

aktualizacja: 2020-10-29 07:32:47

Stropy panelowe

Jako alternatywę warto rozważyć stropy panelowe - VECTOR, SMART i (nowość) TERIVA PANEL. Elementem każdego z wymienionych stropów jest modułowa płyta prefabrykowana układana bezpośrednio na budowie. Rodzinę stropów panelowych charakteryzuje: brak pustaków, łatwy i szybki montaż, wysoka dźwiękoizolacyjność i mniejsza pracochłonność. Wszystko to sprawia, że rozwiązania te są obecnie najbardziej innowacyjnymi systemami stropowymi na rynku polskim.

Strop Vector ma zalety charakterystyczne dla gęstożebrowych systemów stropowych, a jednocześnie eliminuje ich wady. Jego podstawę stanowi cienka prefabrykowana płyta żelbetowa o szerokości 60 cm i grubości 40 mm oraz nadbeton układany na budowie. Wśród jego zalet wyróżnić należy m.in. wysoką dźwiękoizolacyjność, szybki montaż, możliwość podwieszania ciężkich elementów w dowolnym miejscu sufitu, a także ukrycia instalacji (np. elektrycznej czy rekuperacji) oraz brak efektu klawiszowania.

Strop Smart jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm, a tym samym jednym z najlżejszych stropów tego typu. Poza dużymi rozpiętościami dochodzącymi do 10,5 m stropy Smart charakteryzują się: bardzo krótkim czasem montażu - 100 m2 układa się w ok. 2 godz., brakiem stempli i nadbetonu oraz niskim finalnym kosztem inwestycji. Są dedykowane dla wszystkich klientów, którym zależy na skróceniu czasu trwania budowy.

Nowością na rynku jest z kolei strop Teriva Panel. To płyta prefabrykowana o szerokości 60 cm, w którym żebra stanowią dwie strunobetonowe belki połączone betonową stopką. Przestrzeń między belkami wypełniona jest pianobetonem. Takie rozwiązanie daje wysoką nośność (przy rozpiętości do 8 m) oraz dobrą izolację akustyczną i termiczną.

Teriva Panel rekomendowany jest do obiektów w których dotychczas stosowane były belkowo-pustakowe stropy Teriva, lub projekt zakłada rozwiązanie monolityczne. Strop Teriva Panel powstał z myślą zarówno o budownictwie jednorodzinnym, jak i większych inwestycjach mieszkaniowych.

Strop Teriva Panel

Stropy panelowe - szybciej, taniej, lepiej

Rozwiązania, jakimi są stropy panelowe, dają możliwość szybkiego i sprawnego montażu za pomocą lekkiego dźwigu typu HDS (wybrane montaże przedstawiono na fotografiach). Modułowość paneli sprawia, że stropy te układa się bardzo prosto, co niweluje możliwość powstawania błędów wykonawczych. Dzięki wysokim parametrom technicznym i użytkowym stropy panelowe łamią utarte stereotypy i przyzwyczajenia udowadniając że można wykonać strop: taniej, szybciej i lepiej niż dotychczas.


www.stropy.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje