Najszybciej, najtaniej, SMART - strop panelowy, który warto zastosować

Najszybciej, najtaniej, SMART - strop panelowy, który warto zastosować

SMART jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm, którą można układać z auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS. Strop wykonany z paneli SMART charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem montażu. Sam montaż zaś jest naprawdę prosty.

Strop SMART - czas to pieniądz

Dwóch pracowników wystarczy, aby precyzyjnie ułożyć lekki strop panelowy SMART dla jednej kondygnacji domu jednorodzinnego (100 - 120 m2) w dwie godziny! Dlaczego tak szybko?

Poszczególne elementy stropu SMART to moduły, które można łączyć w dowolnej konfiguracji, uzyskując różne rozpiętości. Praktycznie zaraz po ułożeniu SMARTA można kontynuować prace na budowie. Prace, zarówno na stropie, jak i pod stropem, można prowadzić nieprzerwanie, co znacznie przyspiesza proces budowy.

Zastosowanie stropu SMART pozwala także uniknąć nieporządku na placu budowy, pojawiającego się przy okazji użycia innych systemów, jak zalegające stemple, deski, palety itp.

Wybierając strop SMART, nie ma potrzeby nadlewania betonu, co daje spore oszczędności. Większość stropów wymaga wylania dużej ilości betonu na budowie, wiążą się z tym dodatkowe pytania: Ile betonu zużyjemy? Jaką będzie jego jakość? Czy strop nie zagnie się, gdy użyjemy słabego betonu? Czy wykonawca właściwie wypoziomuje strop i dobrze wykona zbrojenie? Tego typu pytania nie pojawiają się przy zastosowaniu paneli SMART.

Porównanie kosztów różnych systemów stropowych
Porównanie kosztów różnych systemów stropowych.

Do produkcji Lekkiego Stropu Panelowego SMART używa się betonu o wytrzymałości 50 MPa, podczas gdy strop gęstożebrowy zalewa się betonem o znacznie mniejszej wytrzymałości tj. 20-25 MPa. Oszczędzić można także na zamawianiu ciężkiego sprzętu, ponieważ do montażu stropu SMART wystarczy lekki dźwig HDS, który przyjedzie na budowę i ułoży panele SMART na murach budynku.

Układanie paneli SMART

Strop SMART - niska masa własna

Strop SMART należy do najlżejszych tego typu stropów na rynku, jest lżejszy od stropów ceramicznych np. Porotherm, Fert, czy TERIVA. Waga 1 m2 zależy od wysokości konstrukcyjnej: tak dla wysokości 15 cm waga wynosi 250 kg, a dla wysokości 20 cm około 300 kg.

Strop SMART - unikalna modułowość

Poszczególne elementy stropu SMART to moduły, które łączy się jak klocki modularne, więc jest to bardzo proste. Szerokość jednego panelu wynosi 60 cm, a elementy cięte wzdłużnie mają szerokość 30, 40 lub 50 cm, co umożliwia budowę stropów o różnych szerokościach. Panele SMART dostępne są także w dwóch wysokościach: 15 i 20 cm. Jego rozpiętości zależą od wysokości konstrukcyjnej i wynoszą odpowiednio:

  • dla wysokości 20 cm - od 2.4m do 9.3 m
  • dla wysokości 15 cm - od 2,4m do 7,2 m
Strop panelowy SMART.
Strop SMART

Strop SMART - wysokie parametry wytrzymałościowe

Strop Smart cechuje się wysoką wytrzymałością, jego odporność na obciążenia wynosi bowiem od 5 do 40 kN/m2 (500-4000 kg/m2) , a zależy od wysokości konstrukcyjnej stropu, średnicy zbrojenia płyty oraz rozpiętości.

Strop SMART - wysoka izolacyjność akustyczna

Znakomita izolacyjność akustyczna - to kolejna cecha wyróżniająca strop SMART pośród innych systemów. Geometria produktu w połączeniu z wysokiej klasy betonem sprawiają, że akustyka prezentowanego rozwiązania jest dużo wyższa niż np. w przypadku stropów gęstożebrowych.

Poziom izolacyjności akustycznej dla stropu SMART wynosi 54 dB - jest to wynik o 4 dB wyższy od izolacyjności akustycznej stropów gęstożebrowych. Podkreślić należy, że różnica 3 dB to dwukrotnie większy komfort akustyczny dla przebywającego w pomieszczeniu człowieka.

Strop SMART - niska promieniotwórczość

Panele SMART wykonane są z materiałów o promieniotwórczości niższej niż inne systemy stropowe stosowane w Polsce, co przekłada się na poprawę warunków zdrowotnych osób przebywających w stropowanych pomieszczeniach. 


Fabryka Stropów Sp. z o.o.
Konarzyce, ul. Lipowa 6
63-130 Książ Wielkopolski
+48 61 28 22 110
email: biuro@fabrykastropow.pl
www.fabrykastropow.pl
Komentarze

Zdaniem Czytelnika
14-06-2024 07:41
Komentarz dodany przez Adam: Problem klawiszowania można rozwiązać wylaniem betonu ekspansywnego.
Gość Wacław
07-02-2021 12:24
Prosty montaż bez deskowania to zaletą. Wieńce jednak trzeba zalać betonem. Rysy na suficie tylko otynkowanym pewne. Możliwe klawiszowanie przy punktowym obciążeniu. Dlatego sufit podwieszany albo gk.
Gość kutko
03-04-2020 07:40
Wszystko fajnie, ale jest jeden podstawowy minus tej technologii - niestety po krótkim czasie wychodzą na stropie wzdłużne pęknięcia przy łączeniach płyt. To bardzo wkurzający problem, bo jest trudny do zamaskowania... W systemach, gdzie poszczególne elementy stropu są mniejsze ...
Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz