Dlaczego warto wybrać blachodachówkę z posypką?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Dlaczego warto wybrać blachodachówkę z posypką?

Każdy dom zasługuje na długowieczne rozwiązanie, które z jednej strony zachwyca estetyką i naturalnością, z drugiej - nie ulega siłom natury. Blachodachówki z posypką skalną GERARD to pokrycia dachowe najwyższej klasy, będące owocem przemyślanej, stale udoskonalanej technologii. Przez dekady materiał poddawano licznym próbom i usprawniano proces wytwórczy. W efekcie uzyskano pokrycie o doskonałych właściwościach użytkowych, które odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników i spełnia wszelkie wymogi projektowe.

Swoje właściwości blachodachówka z posypką zawdzięcza sumie wielu warstw. Stal z obu stron zabezpiecza się aluminiowo-cynkową powłoką, na którą dodatkowo nakłada się żywicę akrylową. Alucynk jest aktywny, dzięki czemu nie rdzewieje nawet przy zarysowaniu w uszkodzonym punkcie. Nie ma ponadto ryzyka, że rdza pojawi się w miejscu przecięcia panela, gdzie "zabliźni się on cząsteczkowo". Takie zabezpieczenie antykorozyjne jest najbardziej skuteczne z dostępnych na rynku, stąd 50-letniej gwarancji na blachodachówkę z posypką nie wyłącza się nawet w najsilniej narażonych na rdzę dachów domów ulokowanych nad morzem czy pasie nadbrzeżnym. W konstrukcji pokrycia najważniejsza jest jednak baza.

To unikatowe spoiwo łączące blachę z posypką w taki sposób, że kruszywo nie obsypuje się ani podczas montażu, ani podczas obróbki, ani w trakcie wieloletniego użytkowania. Wierzchnia część dachówki wykończona jest strukturą kamienia naturalnego. Efekt ten uzyskuje się dzięki zastosowaniu tzw. posypki, czyli sypkiej, naturalnej materii skalnej pozyskiwanej z rozdrobnionej skały. Ostatni szlif pokryciu nadaje szkliwo z przezroczystego akrylu, które zabezpiecza, nadaje połysku oraz chroni przed porostami. Tak powstają bardzo lekkie moduły blachodachówki w postaci dogodnych w montażu paneli, formowanych w prostokątne profile. Montaż następuje bezpośrednio do łat dachowych, za pomocą gwoździ nabijanych od czoła modułu, równolegle do połaci. W ten sposób powstaje trwała, zwarta konstrukcja nie do naruszenia, nawet przez ekstremalne warunki pogodowe jak wichury, gradobicia czy śnieżyce.

Łatwy montaż, elastyczność pokrycia i systemowość blachodachówki z posypką plasują ją w gronie najchętniej wybieranych materiałów dekarskich ostatnich lat. Pokrycie można z powodzeniem stosować zarówno na etapie budowy, jak i modernizacji domu.

Lekka blachodachówka nie obciąża konstrukcji dachu, jest odporna na burze, grad, wiatr do 200 km/h, promieniowanie UV, hałas oraz ogień - ognioodporna, niepalna materia to bariera dla płomieni, skutecznie chroniąca przed ogniem wnętrze domu. Dodatkowo, gruboziarnista struktura powłoki pokrycia zapobiega osunięciom śniegu bez potrzeby montowania płotków śniegowych, a system paneli znosi obciążenie zalegającej masy śniegu bez uszczerbku dla konstrukcji dachu.

Blachodachówka z posypką to trwała, praktyczna i efektowna forma wykończenia dachu, wyraźnie definiująca styl budowli. W gamie wariantów stylistycznych znajdują się zarówno klasyczne modele blachodachówek, jak i awangardowe, gontopodobne, nowoczesne, oraz płaskie linie wzornicze, z dopasowaną pełną gamą akcesoriów dachowych.

Łukasz Malicki
Prokurent, Dyrektor na Europę Centralną GERARD Ahi Roofing
fot. otwierająca: Ahi Roofing

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!