Pompa ciepła CO2 przyszłości, czyli EcoNordic WH4

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Pompa ciepła CO2 przyszłości, czyli EcoNordic WH4

Pompa ciepła (powietrze-woda), zintegrowany rekuperator, pełna hydraulika ze zbiornikiem na ciepłą wodę użytkową. Czy to jest możliwe? Tak! Przy EcoNordic WH4, gdzie technologia przyszłości została połączona z eleganckim designem, przez norweskiego producenta Flexit, który jako pierwszy zrozumiał którędy droga.

aktualizacja: 2020-10-21 10:27:57

Brak jednostki zewnętrznej

EcoNordic nie potrzebuje żadnej zewnętrznej jednostki do pobierania powietrza z zewnątrz. Dzieje się to dzięki zintegrowanemu wentylatorowi, który przez rury, na takiej samej zasadzie jak rekuperatory dostarcza powietrze do urządzenia.

Sporym benefitem braku jednostki zewnętrznej są dużo mniejsze koszty instalacji, brak przeglądów i serwisów, czy nawet spokój nasz i sąsiada, który nie słyszy hałasu pompy. Dodatkowo, gwarantuje to brak strat ciepła oraz brak kosztów na uruchamianie grzałki, która byłaby odpowiedzialna za to aby nie pozwolić jednostce zewnętrznej na przymarzanie. 

Kompletny brak F gazów

Czynnikiem chłodniczym użytym w EcoNordi jest R744 (CO2), który sam w sobie ma prawie dwa razy większe COP niż jakikolwiek inny czynnik na rynku. Ten potężny potencjał wykorzystywany jest przez sprężarkę marki SANDEN, która została opatentowana przez firmę Flexit. Połączenie właściwości tych dwóch czynników czyli CO2 i sprężarki skutkuje generowaniem ogromnej ilości ciepła, nawet do 120 stopni Celsjusza przy bardzo niskich kosztach.

Układ EcoNordic jest nieporównywalny z żadną inną pompą ciepła na rynku, Niezależnie od panujących warunków na dworze, pompa ciepła EcoNordic utrzymuje linearną moc grzewczą do temperatury zewnętrznej -21°C.

Kiedy jest to potrzebne, EcoNordic osiąga temperaturę na wymienniku nawet 120°C, pobierając przy tym tylko maksymalnie 2,8 kWh prądu na sprężarce.

Ponadto EcoNordic nie zajmuje dużo miejsca. Cała kotłownia z 8 kW źródłem ciepła zmieści się w jedną szafę, która zajmuje tyle miejsca co dwudrzwiowa lodówka, oraz generuje hałas na poziomie tylko 47 dB(A).

Warto dodać, że EcoNordic ma dwa wymienniki ciepła, możliwość jednoczesnej produkcji ciepłej wody i ogrzewania domu, 4 tryby pracy (opisane na poniższych zdjęciach), którymi można sterować za pomocą darmowej aplikacji, oraz wbudowany rekuperator. EcoNordic pochwalić się może również najwyższym COP na rynku jeśli chodzi o produkcję ciepłej wody.

Schemat 1. Produkcja c.w.u.
Schemat 1. Produkcja c.w.u.
Schemat 2. Ogrzewanie domu
Schemat 2. Ogrzewanie domu
Schemat 3. Produkcja c.w.u. + ogrzewanie domu
Schemat 3. Produkcja c.w.u. + ogrzewanie domu
Schemat 4. Ogrzewanie domu z wyłączoną pompą
Schemat 4. Ogrzewanie domu z wyłączoną pompą

Średnie zużycie prądu jest również niewiarygodne:

przy pow. użytkowej 170 m2, 5 dorosłych osobach, Econordic zużyje tylko 4500 kWh prądu rocznie: produkcja ciepłej wody, wentylacja z rekuperacją i ogrzewanie budynku.

Tak jak kiedyś Boeing 747 ustanowił nowe zasady latania, tak dziś EcoNordic WH4 od firmy Flexit wytycza nową drogę w ogrzewaniu domu i ustanawia zupełnie nowy standard na najwyższym poziomie.

Zapraszamy Państwa na stronę firmy Flexit, która znajdziecie Państwo pod tym linkiem https://pl.flexit.eu


www.flexit.eu
e-mail: biuro@flexit.eu

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość MARTA JAKUBOWSKA

02 Lut 2021, 21:26

nowy standard tylko pogratulować urządzenie popsute po 2 miesiącach użytkowania wywołujące zwarcie w całej instalacji elektrycznej. opłata za energię elektryczną za 2 m-ce dom 185 m2 ocieplony ściany 20 cm , od strychu 30cm wełny, okna trzyszybowe,udało się uzyskać temp. w ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje