Pompa ciepła Tekla Komfort Air - inwestycja w lepszą przyszłość

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Pompa ciepła Tekla Komfort Air - inwestycja w lepszą przyszłość

Firma Tekla zyskała uznanie tysięcy zadowolonych Klientów. Sieć Partnerów Handlowych obejmuje zarówno całą Polskę, jak również wiele krajów europejskich. Pompa ciepła powietrze-woda TEKLA KOMFORT AIR należy do jednych z najcichszych, inwerterowych urządzeń, które pracują na naturalnym czynniku chłodniczym R290 i modulując moc idealnie dopasowują się do Twojego budynku.

aktualizacja: 2022-04-22 05:09:07

Zakres mocy pomp:

  1. Model AIR-N od 3,7 do 8,9 kW
  2. Model AIR-R od 8,4 do 18,8 kW

Pompa ciepła typu monoblok, nie wymaga przeprowadzenia przyłączy gazowych do wewnątrz budynku, dzięki czemu montaż jest prosty i nieskomplikowany. Dodatkowo dla profesjonalnego i estetycznego montażu pompy ciepła opracowaliśmy hydromoduł, którego kompaktowa obudowa zawiera zawór przełączeniowy CO/CWU, grzałkę elektryczną, pompę obiegową Grundfos oraz odpowietrznik.

Zalety pompy ciepła TEKLA KOMFORT AIR

Pompa ciepła powietrze-woda TEKLA KOMFORT AIR
Pompa ciepła powietrze-woda TEKLA KOMFORT AIR

TEKLA KOMFORT AIR to urządzenie wysokiej klasy energetycznej A+++, które pozwala na podgrzewanie wody do 70°C oraz pracuje w zakresie temperatury od -22 do 35°C. Innowacyjne zastosowania umożliwiają najbardziej efektywną pracę urządzenia. Podzespoły dostarczane są przez liderów branży m.in. sprężarka Copeland Scroll czy parownik LU-VE, z odpowiednim rozstawem lamel i nano powłoką o hydrofilowych właściwościach, które przekładają się na efektywną pracę urządzenia, jak i zabezpieczenie przed nadmiernym zanieczyszczaniem komponentu, dodatkowo wydłuża odstępy pomiędzy procesem rozmrażania.

Izolacja termiczno-akustyczna pozwoliła na osiągnięcie bardzo wysokich wyników prób akustycznych do 49 dB - komfort użytkowania w dzień i w nocy.

Kolejną zaletą są niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi wydajności cieplnej COP=5,22, a jak wiadomo im wyższa wartość tym lepsza efektywność urządzenia. Sezonowy współczynnik efektywności SCOP=5,05.

Dzięki funkcji grzania i chłodzenia pompa zapewnia komfort cieplny latem i zimą.

Czynnik chłodniczy użyty w pompie, nie wpływa na bezpośrednie niszczenie warstwy ozonowej (ODP=0) i inne zmiany klimatyczne (GWP=3), co czyni nasze urządzenia jednymi z najbardziej proekologicznych oraz bezpiecznych dla środowiska.

Optymalna kontrola parowania i skraplania sprawia, że TEKLA KOMFORT AIR skutecznie pozyskuje darmowe ciepło z warunków atmosferycznych.

Kluczowym elementem jest możliwość pełnej kontroli urządzenia za pośrednictwem przeglądarki internetowej, co z kolei umożliwia regulację parametrów przez wykwalifikowanych specjalistów. Serwis pompy ciepła jest w dużym stopniu możliwy zdalnie - warunkiem jest podłączenie pompy do internetu. Użytkownik otrzymuje 5 lat gwarancji na pompę.

Pompa ma możliwość pracy z harmonogramem czasowym i pogodowym dzięki czemu możemy ustawić optymalną dla nas temperaturę.

Warto również wspomnieć o funkcji soft start, która przyczynia się do łagodniejszego startu urządzenia.

Tekla Komfort Air to inwestycja w lepszą przyszłość
Tekla Komfort Air to inwestycja w lepszą przyszłość

Pompa ciepła Tekla Komfort Air to nowoczesny i starannie wykonany produkt, który będzie ci służył przez wiele lat. Obudowa wykonana ze stali nierdzewnej, panel przedni oraz górna pokrywa malowane są proszkowo.

Tekla Komfort Air to inwestycja w lepszą przyszłość. Jak mówi hasło Myśl ECOlogicznie!


TEKLA EKO TECHNOLOGIE Sp. z o.o.
ul. Lipowa 38, 43-523 Pruchna
tel. +48 33 852 12 54
biuro@teklakotly.pl
www.teklakotly.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Osiedle domów jednorodzinnych wyposażone w gruntową pompę ciepła NIBE
Osiedle domów jednorodzinnych wyposażone w gruntową pompę ciepła NIBE
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje