Przepływowe zbiorniki Wärme do ciepłej wody użytkowej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Przepływowe zbiorniki Wärme do ciepłej wody użytkowej

Podstawą zbiorników Wärme jest sposób dostarczania wody użytkowej. Odbywa się on poprzez wężownicę umieszczoną w górnej części. Woda użytkowa w wężownicy ogrzewana jest wodą ze zbiornika pozyskaną np. z pompy ciepła. Dzięki temu, że zbiorniki Wärme są przepływowe szybko ogrzejemy wodę niezbędną np. do kąpieli, bez konieczności grzania jej w całym zbiorniku.

aktualizacja: 2022-11-02 05:59:36

Co ważne zastosowana wężownica wykonana jest ze stali nierdzewnej, a same zbiorniki są dodatkowo bardzo dobrze zaizolowane uzyskując kategorie efektywności A oraz B, co sprawia, że domownicy mogą mieć cały czas świeżą wodę przy niskim zużyciu energii.

Ponadto dzięki zastosowaniu dużych króćców przyłączeniowych unikamy dławienia przepływu, a nasza pompa pracuje efektywniej. Ciepła woda ogrzewa wężownicę, która ma specjalne wyżłobienia w celu szybszego jej ogrzania, a zastosowanie wężownicy o dużej powierzchni sprawia, że w kranie mamy wodę o oczekiwanej temperaturze.

Wyeliminowaliśmy także zjawisko starzenia się wody i powstawania bakterii Legionella, ponieważ w zasobnikach Wärme mamy stały dopływ świeżej wody. Nie ma też konieczności wygrzewania zbiornika wysoką temperaturą i zakupu grzałki elektrycznej.

Dzięki zastosowanej technologii i materiałowi otrzymujemy wodę w jakości zasobników ze stali nierdzewnej, ale w cenie zbliżonej do zbiorników emaliowanych, a więc niemal dwukrotnie niższej!

http://warme.com.pl

Może cię zainteresować
Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? Nowoczesne kotły gazowe - furtka do rozbudowy systemu grzewczego o ekologiczne rozwiązania Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy? Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? Jak ustalić moc kotła grzewczego? Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Ile prądu zużywa piec na pellet? Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Czym można palić w kotle 5. klasy? Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Jak działa sterowanie EOS 6? F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora
Zobacz więcej Zwiń

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły