Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ogrody zimowe: zatrzymać lato przez cały rok!

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Ogrody zimowe: zatrzymać lato przez cały rok!

W naszej szerokości geograficznej przeważają dni z niewielką ilością słońca, a jesień i zima wydają się zawsze dłuższe niż wiosna i lato. Istnieje jednak możliwość zatrzymania uroków letniego słońca i bujnej, wiosennej roślinności w naszym domu. Takie możliwości daje ogród zimowy. Producent, firma Gracja, oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb i wymagań Klientów o różnych wymaganiach i budżecie.

aktualizacja: 2020-11-02 11:04:06

Zielona przystań na wyciągniecie ręki

Ogród zimowy to konstrukcja z profili drewnianych oraz szyb. Może być w pełni oszklona lub zadaszona, dostosowana do indywidualnych preferencji użytkownika. Przylegając do naszego domu, pozwala na założenie ogrodu, w którym możemy przebywać kiedy tylko chcemy, niezależnie od pory roku. Co więcej - dzięki temu możemy podziwiać kontrast między panującą tuż za szybą jesienią lub zimą, a pełnią lata wewnątrz. Możemy więc zachować nieprzerwany kontakt z naturą.

Gracja jako producent ogrodów zimowych oferuje tego rodzaju konstrukcje drewniane budowane w dwóch systemach - Classic oraz Prestige. Pierwszy z nich to klasyczny, elegancki i funkcjonalny ogród, pozwalający cieszyć się światłem i klimatem lata nawet w środku zimy. Gracja Prestige to z kolei konstrukcja o łukowym kształcie, który nadaje całemu otoczeniu wspaniały wygląd.

Producent oferuje atrakcyjne ceny za m² ogrodu zimowego, przez co znajdą tu coś dla siebie również Klienci o mniej zasobnym portfelu, ale niegodzący się na kompromisy w zakresie jakości.

Ogród zimowy w systemie Classic - zdjęcie wnętrza

Dodatkowe możliwości aranżacyjne w domu

Ogród zimowy pozwala na powiększenie powierzchni użytkowej domu, którą możemy zaaranżować w dowolny sposób. Warunki, które panują wewnątrz, pozwalają na całoroczną wegetację rozmaitych roślin. Jednocześnie to doskonały pomysł na stworzenie zielonego salonu, gdzie można relaksować się w otoczeniu natury lub urządzić jadalnię, w której każdy posiłek stanie się prawdziwą przyjemnością. Ogród zimowy może pełnić także funkcję werandy lub domowego Spa - wszystko zależy od preferencji użytkownika.

Montaż przydomowego ogrodu zimowego jest znakomitym rozwiązaniem dla każdego, kto chce przebywać w pięknych i harmonijnych przestrzeniach każdego dnia. Ogród zimowy oferowany przez firmę Gracja świetnie sprawdzi się również jako biuro, część restauracji czy hotelu, znacznie podwyższając prestiż i atrakcyjność takich obiektów.

Ogrody zimowe tego producenta dają szerokie możliwości aranżacyjne, są trwałe i piękne, a formy pasują do każdego budynku. Ofertę firmy wyróżnia ponadto atrakcyjna cena za m2 ogrodu zimowego.

Ogród zimowy w systemie Prestige - widok z zewnątrz

Ogród zimowy w systemie Prestige - widok wewnątrz
Ogrody zimowe wybudowane w systemie Prestige

Ogród zimowy a jego funkcjonalność

Ogromną zaletą ogrodów zimowych jest przyjemne ciepło panujące wewnątrz, a wentylację zapewniają uchylne, rozwierne lub przesuwne skrzydła okienne, dopasowane do preferowanej konstrukcji. Co więcej - ogród stanowi rodzaj buforu docieplającego budynek. Ponadto ogród sprawi, że do wnętrza domu będzie wpadać więcej światła, co ożywi wszystkie pomieszczenia oraz pozytywnie wpłynie na samopoczucie domowników.

Tego typu konstrukcja może również być zadaszeniem istniejącego już tarasu lub balkonu co ochroni go przed przeciekaniem w deszczowe dni. Dostosowywanie konstrukcji do metrażu takiego miejsca nie będzie jednak wpływało znacząco na cenę za metr kwadratowy - producent zimowych ogrodów Gracja zawsze oszacuje ją korzystnie dla Klienta.

Instalacja ogrodu zimowego dobrze wpłynie również na kształt budynku, podnosząc jego walory estetyczne. Jednocześnie stanie się ulubionym pomieszczeniem w domu i znakomitym miejscem do spotkań towarzyskich, gdzie można spędzić czas z bliskimi w przyjaznej atmosferze.

Ogród zimowy wybudowany w systemie Classic - wnętrze ogrodu zimowego

Ogród zimowy wybudowany w systemie Classic - widok z zewnątrz

Lokalizacja ogrodu zimowego

Montując ogród zimowy, musimy dopasować nie tylko jego kształt, ale także pamiętać o lokalizacji.

Jeśli będzie to strona południowa, to pomieszczenie szybko będzie się nagrzewać i kumulować ciepło, co pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania. Latem natomiast konieczne będzie zacienienie ogrodu oraz skuteczna wentylacja, aby wewnątrz nie panowała zbyt wysoka temperatura.

Strona północna będzie zawsze przyjemnie chłodna, a wpadające światło będzie idealne dla roślin cieniolubnych. Zimą konieczne jednak będzie dogrzewanie ogrodu.

Strona wschodnia zapewni roślinom doskonałe warunki wzrostu, a także stworzy idealną atmosferę sprzyjającą relaksowi. Słońce nigdy nie będzie grzać zbyt mocno, nawet rano, gdy jest najsilniejsze, nie będzie więc trzeba stosować rolet.

Strona zachodnia oferuje podobne warunki jak wschodnia, ale z uwagi na większą ilość słońca, zacienienie ogrodu będzie konieczne.

Zobacz galerię realizacji ogrodów zimowych wybudowanych w systemie Classic oraz Prestige!

Ogród zimowy - producent z doświadczeniem

Jeśli zdecydujemy się na instalację ogrodu zimowego w naszym domu, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Gracja. Producent oferuje ogrody zimowe, budowane w dwóch systemach - Classic oraz Prestige, które odpowiadają na różne potrzeby Klientów. Konstrukcja oraz komponenty są dostosowywane do indywidualnych potrzeb oraz do zastanych warunków (kształt domu, metraż itd.). Zabudowy z obu systemów oferowanych przez producenta mogą być również wykorzystywane do obudowania tarasu, jako oranżerie, loggie lub świetliki. Ich atutem jest również atrakcyjna cena za m².

Ogrody zimowe to inwestycja na lata, a Gracja Sp. z o.o., jako pionier w ich produkcji stała się jednym z liderów na rynku. Firma istnieje od 1995 roku i od samego początku skupia się na kompleksowej obsłudze Klienta poprzez projektowanie, doradztwo techniczne, produkcję, montaż oraz serwis ogrodów zimowych i zadaszeń na tarasy i baseny. Warto zaufać tak szerokiemu doświadczeniu.

Pełna oferta dostępna na stronie www.gracja.cieszyn.pl.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!