PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Lakiery, bejce, impregnaty do drewna

Skróć czas pracy z lakierobejcą – bejca i lakier za jednym zamachem!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Człowiek zawsze podążał w kierunku rozwiązań, które ułatwiają i usprawniają jego pracę. Zapewne takie podejście stoi też u źródeł powstania lakierobejcy, która pozwala na zabezpieczenie powierzchni bez dodatkowej konieczności użycia lakieru, co znacznie skraca czas pracy. Dodatkową oszczędność daje zastosowanie szybkoschnącej lakierobejcy, takiej jak ta produkowana przez firmę Dragon.

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Jakie zalety ma lakierobejca Dragon?
  • W ilu kolorach jest oferowana lakierobejca Dragon?
  • Jak nakładać lakierobejcę Dragon?

Prawdziwa "smoczyca" wśród produktów zabezpieczających drewno

Lakierobejca Dragon znajduje zastosowanie zarówno wewnątrz z uwagi na to, że ma bardzo delikatny zapach bez problemu możemy malować nią w mieszkaniu czy domu, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Ma formułę 3 w 1, a zatem jednocześnie impregnuje drewno, nadaje mu jeden z 9 dostępnych kolorów, zapewnia ochronę do 8 lat. Uwagę użytkowników zwrócił także fakt, że posiada niekapiącą formułę, dzięki czemu można nią malować drewno nawet wewnątrz domu, bez obaw o uszkodzenie podłogi.

Krzesło pomalowane lakierobejcą Dragon
Lakierobejca Dragon chrakteryzuje się niekapiącą formułą, dzięki czemu można nią malować drewno nawet wewnątrz domu, bez obaw o uszkodzenie podłogi  (na zdjęciu widzimy oryginalny kolor produktu - dąb ciemny).

Pomalowane nią drewno zyskuje przyjemną dla oka i miłą w dotyku satynową powłokę. Stanowi ona skuteczną ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych typowych dla naszego klimatu, a zatem przez mrozem, wilgocią i promieniowaniem UV.

Szybkoschnącej formule lakierobejca Dragon zawdzięcza to, że jej pierwsza warstwa jest sucha w dotyku już po 20 minutach. Po 4 godzinach jest już całkowicie sucha.

Bogaty wybór kolorów

Produkt należy nałożyć pędzlem syntetycznym. Producent oferuje lakierobejcę Dragon aż w 9 kolorach. Klient może wybrać pomiędzy kolorem białym, szarym i wenge a także barwą sosny skandynawskiej, dębu jasnego, dębu ciemnego, orzecha włoskiego, mahoniu i palisandra.

Każdy z tych kolorów w efektowny sposób podkreśla naturalny charakter drewna. Co istotne, produkt ma delikatny, nieduszący zapach. Po nałożeniu uzyskuje się trwałą, niełuszącą się powłokę.

Malowanie lakierobejcą Dragon
Szybkoschnącej formule lakierobejca Dragon zawdzięcza to, że jej pierwsza wersja jest sucha w dotyku już po 20 minutach (na zdjęciu widzimy oryginalny kolor produktu - dąb ciemny).

Produkt jest bardzo wydajny – jednym litrem lakierobejcy można pomalować do 15 m2 drewna. Zalecane jest nakładanie 2-3 warstw produktu. Po zakończeniu pracy narzędzia wystarczy wyczyścić wodą.

Sposób użycia lakierobejcy

Powierzchnię drewnianą należy w pierwszej kolejności zeszlifować papierem ściernym tak, aby uzyskać gładką powierzchnię. Dzięki temu oprócz mniejszego zużycia lakierobejcy zagwarantuje to przed wszystkim lepsze efekty wizualne.

Po zakończeniu szlifowania, drewno należy dokładnie odpylić, aby uzyskać właściwą przyczepność produktu do malowanej nim powierzchni. Przed nałożeniem, lakierobejcę trzeba dokładnie wymieszać, aby uzyskać jednolity kolor.

Zamoczonym w lakierobejcy pędzlem (wykonanym z syntetycznego włosia) należy wykonywać ruchy zgodne z kierunkiem słojów. Surowe drewno malujemy metodą "mokre na mokre", co znacznie skraca czas pracy (nie trzeba bowiem czekać, aż pierwsza warstwa odparuje).

Dla lepszego zabezpieczenia drewna konieczne jest nałożenie drugiej a nawet trzeciej warstwy. Produkt dostępny jest w metalowych puszkach o pojemności 200 ml, 700 ml oraz 2,5 l, a także w 5-litrowym metalowym wiaderku.

źródło i zdjęcia: Dragon Poland