Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 3/2018
Kotły gazowe

Popularność kotłów gazowych uzasadniają ich liczne zalety, najważniejsze to łatwość obsługi oraz stosunkowo niskie koszty ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne kotłów gazowych oraz dotyczące ich automatycznego sterowania sprawiają, że właściciele chętnie wybierają gaz ziemny lub płynny jako podstawowe paliwo do ogrzewania domu i wody.

Takie działanie wynika głównie z faktu, że po odpowiednim dobraniu modelu urządzenia muszą jedynie, adekwatnie do swoich potrzeb i ciepłochronności budynku, zaprogramować pracę na automatycznych regulatorach oraz co roku wzywać serwisanta do wykonania przeglądu technicznego. Łatwa obsługa, stały komfort cieplny i akceptowalne koszty zużycia gazu chyba najbardziej „napędzają” popularność gazowym kotłom grzewczym. A to nie wszystkie ich zalety! Trudno nie doceniać np. stałej gotowości kotła do pracy, możliwości dobrania jego wersji do każdego budynku (niektóre modele zajmują niewiele miejsca, ponadto nie wymagają wydzielonej kotłowni), czy żywotności do nawet 15–20 lat (oczywiście, pod warunkiem prawidłowej eksploatacji i regularnej konserwacji) itp.

Aby móc w tak długim okresie możliwie najefektywniej wykorzystywać energię cieplną paliwa i tym samym pozytywnie wpływać na rachunki za ogrzewanie, bezwzględnie warto kupić kocioł skonstruowany według najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

Lilianna Jampolska
fot. De Dietrich

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny