Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 1-2/2018
Podjazd do garażu

2500, 4000, a może ponad 5000 zł? Od tego, jaki budżet przeznaczymy na wykonanie podjazdu do garażu, w dużej mierze zależy efekt, jaki uzyskamy.

Utwardzony podjazd do garażu jest potrzebny po to, aby komfortowo pokonać drogę od wjazdu na posesję do miejsca postojowego. Najważniejsze, aby trakt ten był wytrzymały – gwarantuje to, że przeniesie obciążenia, powodowane przez samochód.

Wytrzymałość podjazdu zależy od dwóch czynników: materiału, jaki wybierzemy na nawierzchnię oraz prawidłowości prowadzenia prac budowlanych. W niniejszym artykule prezentujemy kilka opcji – z wykorzystaniem kruszywa, kostki betonowej, betonu, paneli PVC i płyt ażurowych. Wszystkie technologie są z powodzeniem stosowane od lat i dobrze znane ekipom wykonawczym. Tym, co je różni, są nakłady finansowe i pracy, jakie będziemy musieli ponieść. Poniżej znajdują się warianty uszeregowane wg kosztów – przy założeniu, że podjazd ma powierzchnię ok. 50 m².

DO 2500 ZŁ

Najbardziej budżetową opcją jest wykonanie podjazdu z kruszywa. Ta technologia nie jest zbyt skomplikowana i pracochłonna. Trakt z kruszywa będzie w miarę trwały, choć podczas długotrwałych opadów i roztopów może rozmiękać. Ponadto trzeba się liczyć z koniecznością regularnego uzupełniania kruszywa. Innym problemem jest to, że kruszywo zarasta roślinnością, dlatego trzeba ją systematycznie usuwać.

Norbert Skupiński
fot. Libet

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny