Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 1-2/2018
W prostocie siła

Taki traf zdarza się pewnie raz w życiu! Renata i Paweł kupili w przystępnej cenie ogrodzoną działkę z doprowadzonymi już do niej wszystkimi mediami i położoną w wymarzonej przez nich lokalizacji. O projekt domu też nie musieli zabiegać, bo otrzymali go w pakiecie od sprzedającego nieruchomość. Co ważne – projekt odpowiadał im co do joty.

Paweł prowadzi firmę budowlaną i przejmując projekt, od razu ocenił, że finansowo podoła jego realizacji. Ucieszył się, że prosta bryła domu kryje w sobie klarowny układ pomieszczeń, a wnętrza doskonale nadają się do urządzenia w skandynawskim stylu, ulubionym przez jego żonę, Renatę. Wiedział, że kupując działkę z mediami i szeregiem dopełnionych wcześniej formalności budowlanych, o co najmniej kilka miesięcy skraca proces budowy.

DZIAŁKA W KOMPLECIE Z PROJEKTEM DOMU

Wcześniej droga do własnego domu nie jawiła się jednak w tak różowych barwach. Para dość długo szukała miejsca do zamieszkania. Kierowała się dwoma parametrami – bliską odległością do pracy Renaty i szkoły córki oraz ceną.

Na początku nie wierzyliśmy, że uda się nam znaleźć nieruchomość w dobrej cenie i komfortowej lokalizacji – opowiada Renata. – Szukaliśmy daleko. Pamiętam, jak raz umówiliśmy się na spotkanie ze sprzedawcą – jedziemy, jedziemy, końca nie widać i już w samochodzie wiedzieliśmy, że nic z tego nie będzie. Zaczęliśmy skracać dystans, ale i to nie pomogło, nie trafialiśmy na dogodną posesję. W końcu mąż, który lubi poszperać w Internecie, wypatrzył korzystną cenowo ofertę. Ktoś tanio sprzedawał nieduży ogrodzony teren wraz z doprowadzonymi przyłączami, projektem domu, pozwoleniem na budowę. A wszystko to w świetnej dla nas okolicy, do pracy mogę dojść w 10 minut, albo dojechać autobusem. Słowem – zdarzył się cud, bo w tej miejscowości działki z kompletem mediów kosztują o wiele więcej, niż 164 000 zł, które my wyłożyliśmy. Nie martwiłam się, że ziemi jest mało i otaczają ją domy sąsiadów, ani faktem, że nasz budynek stanie się drugą połową bliźniaka.

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny